Wifi extender - problem s signalom

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Okej, v hisi sta dva stanovanja. Eno stanovanje ma modem, v mojem je pa wifi extender in mam konstanten problem s signalom. Router je za steno od extenderja.
28829515_10214285306703252_481663328_n.jpg
Na tej sliki se vidi kako mi vsake tolko signal pade cisto dol. Vcasih se to dogaja na par minut, vcasih je vredu tud eno uro. Modra crta predstavlja originalen signal, vijolcna crta je signal od extenderja. Izpostavu bi rad kako je crta od original signala konstantna, extender ma pa konstante padce.

28822346_10214285306623250_1194104126_o.png
No na tej sliki je druga zgodba, signal od extenderja je konstanten, niha pa originalen signal.

Ma kdo kaksno razlago in resitev?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
kaj pa vem, večina signalov je na 11 kanalu. sicer so slabši, a poskusi z 1 ali 6. če bo kaj manj motenj? ali pa druga, dražja rešitev, powerline z wifijem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Prevertaj tisto stenco, poveži zadevi z utp kablčkom in nastavi extender v access point način.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.351
260
83
33
Imam problem z Xiaomi wifi ojačevalcem. Zadeva ne podpira 5G omrežja, zato je nanj prikljucen "obicno" wifi omrežje. Skratka postavitev ok, signal poln, zadeva pa signal nekako prekinja. Npr. na smart tvj-ju mi zamrznjuje EON app, na telefonu prekinje videe. Signala ne izgubi, je dejansko poln, samo nekako ga prekinja. Je fora v tem, ker imam na teh napravah nastavljen 5G account in bi moral biti na 2.4G? Ker tale Xiaomi 5G očitno ne podpira.

 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
če je samo 2.4ghz, ga daj na 20mhz frekvenco. in pa probaj z kanalom 1, 6 in 11, če bo kaj bolje. Če naprava deluje "samo" na 5ghz, načeloma 2.4 signala sploh ne bi videla. Razen če imaš seveda le priporočeno 5ghz, poveže se pa še vedno z vsemi omrežji, tudi 2.4.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Pa to da imaš poln signal na extenderju ne pomeni nič. Mogoče je slab signal med routerjem in extenderjem, če ju imaš preveč narazen. Preveri hitrost na extenderju s speedtestom. Če je nizka in laufaš več streamov hkrati se zna zgoditi, da je to krivec.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.351
260
83
33
Speedtest pokaze povsem solidne rezultate (enake kot primarni router). Tistega zapisa zgoraj nisem razumel, ker sem laik in tega ne znam nastaviti. :D Cudno mi je, ker sem pred tem imel ta extender uporabljen na nekem drugem omrezju in je delal ko šus, zdaj pa se pojavljajo tezave.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Kot je amacar omenil, možno da je preveč oddaljen od routerja in na momente izgublja signal. Porobaj ga malo bližje priklopiti in stestiraj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Speedtest pokaze povsem solidne rezultate (enake kot primarni router). Tistega zapisa zgoraj nisem razumel, ker sem laik in tega ne znam nastaviti. :D Cudno mi je, ker sem pred tem imel ta extender uporabljen na nekem drugem omrezju in je delal ko šus, zdaj pa se pojavljajo tezave.

Na 2.4GHz je običajno več motenj prisotnih, lahko je tudi zafilan spekter z drugimi wifiji in pride do zabitosti. Posledično imaš lahko od routerja do extenderja poln signal, ampak zelo slab prenos ali pa prekinjajoč. Lahko gre tudi za narobe skonfiguriran extender ali pa v hrošču na extenderju. Imam en podoben primer extenderja, kjer forsiram uporabo DHCPja na routerju in ne na extenderju, ker želim isto mrežo v istem subnetu, ampak extender lepo pridno pusti DHCP vžgan in kljub temu da ga izklopim tako še vedno teče in dela problem, ker je v isti mreži lahko samo en DHCP aktiven.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
KSZ:

s čim je bolje povečat signal v drugem štuku, če imaš od glavnega routerja utp povezavo do drugega štuka? novi router ali extender?
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
ista situacija kot Narodnjak, moja izkušnja.

V enem kotu hiše T-2 router/Wi-Fi, na drugem kotu hiše ni Wi-Fi-ja. Preko kabla na drug kot hiše dam star Cisco router/WiFi. T-2 Wi-Fi nastavljen na 2,4G in 5G, oba isti SSID in oba isti password. Cisco nastavljen samo na 2,4G (ker ne podpira 5 G), isti SSID in isti password kot primarni Wifi.
Telefon/laptop najde vedno signal skoraj vedno ni interneta, na določeni točki v hiši si vedno moral izklopit WiFi in ponovno vklopit, da se ti je točno tisti lokaciji povezal na pravi router/kanal, ki je imel optimalen signal.
Skratka, uporabniška izkušnja katastrofalna (tako da sem sekundarni WiFi izkopil) in mi sedaj preklaplja WiFi/mobile data.

A bo TP-Link EAP225 za 82 € zagotovil optimalno uporabniško izkušnjo ali so kje potencialni drugi problemi.
Ne bi metal denarja stran, sem imel v mislih da je hišni ruter 40 €, ampak če je treba dati več, da dejansko deluje, bomo dali. Ne bi pa investiral v nekaj, kar pravzaprav ni problem (in bi lahko rešil s drugačnimi nastavitvami na obstoječi opremi).
Rabim seamlees Wifi dostop po celi hiši (in zunaj na terasi), imam možnost sekundarno točko povezati s kablom, da dela zanesljivo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ne moreš kar pomešat neke wifi routerje in access pointe in pričakovat da ti bo delal seamless wifi roaming. Določeni klienti (npr apple telefoni) roaming obvladajo malo po svoje in zato rabijo malo pomoči strani wifi AP managerja. Če hočeš solidno pokrit celo stanovanje in teraso, lahko računaš na 3 AP, od tega eden na terasi. Odvisno kakšno steklo imaš, tiste z IR premazi tako učinkovito blokirajo tudi wifi signal, da lahko ne pride skozi skoraj nič.

Linksysovih AP ne poznam, imam z Ubiquiti več kot odlične izkušnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Numy

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
ista situacija kot Narodnjak, moja izkušnja.

V enem kotu hiše T-2 router/Wi-Fi, na drugem kotu hiše ni Wi-Fi-ja. Preko kabla na drug kot hiše dam star Cisco router/WiFi. T-2 Wi-Fi nastavljen na 2,4G in 5G, oba isti SSID in oba isti password. Cisco nastavljen samo na 2,4G (ker ne podpira 5 G), isti SSID in isti password kot primarni Wifi.
Telefon/laptop najde vedno signal skoraj vedno ni interneta, na določeni točki v hiši si vedno moral izklopit WiFi in ponovno vklopit, da se ti je točno tisti lokaciji povezal na pravi router/kanal, ki je imel optimalen signal.
Skratka, uporabniška izkušnja katastrofalna (tako da sem sekundarni WiFi izkopil) in mi sedaj preklaplja WiFi/mobile data.

A bo TP-Link EAP225 za 82 € zagotovil optimalno uporabniško izkušnjo ali so kje potencialni drugi problemi.
Ne bi metal denarja stran, sem imel v mislih da je hišni ruter 40 €, ampak če je treba dati več, da dejansko deluje, bomo dali. Ne bi pa investiral v nekaj, kar pravzaprav ni problem (in bi lahko rešil s drugačnimi nastavitvami na obstoječi opremi).
Rabim seamlees Wifi dostop po celi hiši (in zunaj na terasi), imam možnost sekundarno točko povezati s kablom, da dela zanesljivo.
Omisli si mesh omrežje. T-2 ga ima v ponudbi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
Preko kabla na drug kot hiše dam star Cisco router/WiFi. T-2 Wi-Fi nastavljen na 2,4G in 5G, oba isti SSID in oba isti password. Cisco nastavljen samo na 2,4G (ker ne podpira 5 G), isti SSID in isti password kot primarni Wifi.
Pa nastavljen kt AP? al kot router?
Ker jaz mam na asus-u enega linksysa wrt54GL in enega TP-linka (najcenejši za 10€) kot ap prikloplen (zraven sta še 2x lyra AI-mesh noda). Vsi na istem kanalu z istim ssid in preklapla BP. Po celi bajti in okoli bajte in v garaži.