White guilt

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
sem napisal: razen na olimpijadi rabiš za olimpijado FIS pike.

za kenijo bi najbrž tud jest lahko smučal, če bi mel slučajno njihov potni list... Ne moreš, ker rabiš najprej dovoljenje matičnega olimpijskega komiteja (ker nisi glih Jure Košir - predvidevam) to niti nebi bil problem, potem pa še FIS pike, spomni se afere Vanessa Mae.

pač nimajo mase iz katere bi se šampioni rekrutirali Ni to samo stvar mase, pač pa rabiš naravne pogoje in cela Afrika ima nekaj malega smučanja vMaroku, Alžiriji, JAR, Namibiji, Egiptu in Lesotu (vse skupaj 21km prog in 24 naprav), glede ZDA, pa je smučanje s ceno karte od 60$ navzgor zgolj za bogate in njihove otroke.

14000 nas je včasih stalo v vrsti na krvavcu :cool: Ja v sanjah. Kapaciteta celotnega Krvavca je cca 4.500 smučarjev, oz. 15.325 na uro.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
sem napisal: razen na olimpijadi rabiš za olimpijado FIS pike.

jest sm že mal v letih, včasih je blo to očitno drugač

zdej pa... kje je sabrina simader dobila fis pike... ???

o fak... kdo bi si mislu

Simader was born in Kenya and moved to Austria when she was three years old, where she picked up the sport. Her mother is Kenyan while her Stepfather is Austrian.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
jest sm že mal v letih, včasih je blo to očitno drugač
Od "vedno" je tako, se jim pa malo "skozi prste" pogleda, kot Vanessi takrat. ;)

Je pa dejstvo, da tudi Hohenloe je smučal po Evropi najprej. Pa smo spet po "globalnem" smučanju - fakt - smuča 1/10 ali manj zemlje, po površini.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Od "vedno" je tako, se jim pa malo "skozi prste" pogleda, kot Vanessi takrat. ;)

Je pa dejstvo, da tudi Hohenloe je smučal po Evropi najprej. Pa smo spet po "globalnem" smučanju - fakt - smuča 1/10 ali manj zemlje, po površini.

ma od vedno ni bilo, ker se spomnim eksotov, ki jih je stigla noč, preden so prišli do cilja... je pa res da so ti moji spomini iz križajevih časov...

smuča več al manj samo evropa in to alpski del... masovno, pa še tu se mi zdi da vedno manj
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ma od vedno ni bilo, ker se spomnim eksotov, ki jih je stigla noč, preden so prišli do cilja... je pa res da so ti moji spomini iz križajevih časov...
Kar verjemi ;) brez FIS pik ni OI. Lahko pa pike nabiraš na različnih nivojih tekmovanj - kot da bi rekel "pingo tekme".

Tudi jaz sem iz tistih časov.

Preberi, kar fajn pojasnijo:

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si vedel kdaj črnca na ultramaratonu, triatlonu, kolesarske dirke,... izjeme potrjujejo pravilo.

Glede klasik maratonov pa je prvih 5 praviloma Kenijcev, Etiopijcev, pa kak drugi še.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.270
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem gledal s hčerko na netflixu serijo Raising Dion. Trailer obeta, tamala požira vsebino, fotr tudi. Potem pa prideva do tretjega dela.

Trailer


Mini spoiler:
Oba sta temnopolta, mama in sin, glavna igralca. Sin se sošolcem stepe v šoli, BELI otrok ukrade ČRNEMU uro, ČRNI ga fizično napade. Serija prikaže BELEGa ravnatelja, ki krega samo ČRNEGA otroka, češ da če BELI krade ČRNEMU je ok. Ni pa ok, če je zato ČRNI nasilen. Potem je prišel ČRNI učitelj in potegnil s ČRNIM učencem in ga rešil kazni pred BELIM ravnateljem.

Do tega trenutka se nisem sploh zavedal ČRNI BELI, vseeno mi je bilo .Videl sem pač tečnega ravnatelja, v šoli je pač tko da shit happens, to sem tudi moji tamail razložil. Da pač ni vse fer v svetu, da ni lepo krast, ne smeš pa tudi fizično napast nekoga itd...

Potem par minut kasneje v zgodbi. Mama od tega temnopoltega otroka, ki je bil fizično nasilen, razlaga v postelji življenjske nauke. Nekaj v stilu "Veš, življenje ni fer. Obstajajo grdi grdi ljudje belci, ki ne marajo črncev, takšnih kot si ti. In ta ravnatelj se je spravil nate samo zato ker si črnc itd itd.... Skoraj me je kap zadela. :bonk:

Sem šel prav poguglat, če je še kdo opazil.

https://www.reddit.com/r/television/comments/ddrqd4

Potem pa našel še tole.

Kjer se temnopolti pritožujejo, da za glavno protagonistko, mamo, niso izbrali DOVOLJ ČRNO igralko. Da zakaj je samo srednje črna, zakaj ni čisto črna. :bonk: VSe kar sem jaz videl pred tem, je bilo "To mi deli, kera huda mama v seriji, tole bomo gledal". :valjamse:


Fak no. Zdej odkar vem za to temo na alterju, bom pa samo še te stvari opazil. V Seriji pa za naprej pričakujem, da bodo samo belci zlobni v seriji, pa temnopolti rešitelji sveta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.876
5.459
113
Vse ql....sam tamali razlož...da če ne gre "milom" da lahko tud (izjemoma) "silom ;)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Ne, to je rasizem. Tudi v parklja se s črnim globinom ne smeš namazat (še vedno rasizem). Se pa lahko črnec pobeli, čeprav je tudi to rasizem belcev nad črncem, saj so reveža s psihološkim terorjem in manjvrednostnim kompleksom pognali v beljenje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Nekaj je rjav -> črn, nekaj čisto drugega pa bel -> črn. Da ne bo Spletno oko v akciji, ker si o tem sploh drzneš razmišljat. Saj veš, nestrpni do nestrpnežev.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Seveda, da je to nekaj drugega ampak valda ne bo ta napredna antirasistična družba vendarle rasistična do ene (t.j. bele) rase. To bi bilo enako kot da bi se antifašisti s fašizmom borili proti fašizmu.

...jp, vem, točno to se dogaja.