White guilt

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
V tvojem črno-belem svetu etikeranja je vse mogoče :zmaga:
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Najprej generaliziraš določeno lastnost izključno na ženske, nato pa druge obsojaš, da živijo v črno-belem svetu. :valjamse:

Lepo si se zapletel. :evil:

Vseeno pa, dragi jest, še Runo je toliko levičarski, da te bo nazival z ona/njo, če ga boš lepo prosil. Toliko empatije pa že premore. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Najprej generaliziraš določeno lastnost izključno na ženske, nato pa druge obsojaš, da živijo v črno-belem svetu. :valjamse:
Če ob pripisu te lastnosti tebi generaliziram izključno na ženske... Si pol ti tudi uradno že ženska?

(Fino je ločiti med tem, kaj je za nekoga značilno in kaj je izključno lastnost določenega spola)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Najprej generaliziraš določeno lastnost izključno na ženske, nato pa druge obsojaš, da živijo v črno-belem svetu. :valjamse:

Lepo si se zapletel. :evil:

Vseeno pa, dragi jest, še Runo je toliko levičarski, da te bo nazival z ona/njo, če ga boš lepo prosil. Toliko empatije pa že premore. :)
Ali te lahko nazivam z Runka? :cool: To je najbližja ženska oblika od runo ali runkel.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ne. Imena si ne mislim spreminjat, je lepo, nevtralno. :srce:

Lahko zgolj rečeš "Runo je napisala ... ", "Runo je dejala ...", "Runo je pa fajn komentatorka ..." itd. Ampak zgolj in če bom to izrecno prosil. Od jesta sem pričakoval več uvidevnosti in manj desničarstva, pa me je razočaral, tako da sem izgubil momentum oz. zagon. :(
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
To je spet samo zaradi tvojega črno-belega pogleda na svet. Progresivizem ni leva domena, ker imaš tako desno in levo varjanto(sicer desna trenutno ni tako aktualna, ma jebat ga). Prav tako te nestrinjanje z vsemi anarhističnimi in liberalnimi idejami ne dela za desnega, saj je to le en manjši del levega pola.

Ampak ja, svet je črno-bel in možne so le skrajnosti :zmaga:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.371
9.802
113
kod Džej-Zija
Prav zares. Ampak zaradi trenutnega BLM hype-a se nekaterim full dobr sliši to, da bo afroameričanka podpredsednica in morda čez čas celo predsednica. PR pač.
Nekje sem prebral, da se jo deklarira kot afroameričanko zato, ker je z mamo odraščala v bolj kot ne črni soseski ter prevzela veliko njihovih (črnskih) kulturnih navad, njeni dejanski predniki so pa - tako kot si napisal - iz Indije in Jamajke.

Potem pa prideš do takih lobotomij, kot to, da se je Zoe Saldana opravičila, ker je igrala Nino Simone, čeprav "ni dovolj črna". :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: sixpower in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
A istočasno je pa sprejemljivo, da v osnovi bele like igrajo črni igralci ter nesprejemljivo, da v risanki glas črnemu liku "posodi" beli človek :aplauz:
 

B81

22. jul 2007
34.549
8.992
113
stvar bo eskalirala do nove dobe rasizma
...in prav tacrni to povzrocajo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.371
9.802
113
kod Džej-Zija
A istočasno je pa sprejemljivo, da v osnovi bele like igrajo črni igralci ter nesprejemljivo, da v risanki glas črnemu liku "posodi" beli človek :aplauz:

Če se je kdo spraševal, kako je zgledala Anna Boleyn, druga žena Henrika VIII, ki je končala skrajšana za glavo, takole:
EllxqrfXIAYh-6a



Prepričan sem, da je imela kot vsaka spodobna kraljica tistega časa tudi rinček v nosu. Da jo je kralj za rinček po potrebi odpeljal v spalnico.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Jp, to je to pa še kup drugih primerov bi se lahko našlo. :aplauz:

Je pa taka tematika bolj za v "White guilt" topic in ne za sem tako ter posledično prosim moderatorja, da prestavi zadeve v tist topic da se tam nadaljuje ta debata :)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.992
5.211
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.331
113
Kako pa veš, da v risanki govori belec ali pa črnec?

Po samem glasu se da dejansko marsikdaj (ne vedno ampak marsikdaj) prepoznati od koga prihaja ta glas poleg tega pa ti lahko zelo olajša to določevanje tudi "izpoved" samega igralca. In tako se "beli glas" umika iz črnega karakterja, to pa se dejansko dogaja zato, ker se to kao ne spodobi. Posledično je/bo prišlo do sprememb pri glasovih pri npr. Family guy-u in Simpsons-ih...

“Family Guy” voice actor Mike Henry said Friday he is stepping down from the role of Cleveland Brown on the Fox animated series.
Henry wrote on Twitter that he will stop playing the show’s main African American character because “persons of color should play characters of color.” The 54-year-old voice actor, who is a white man, has voiced the character since the series’ debut in 1999.
Henry had also voiced the Latin maid named Consuela on the series.

His decision comes after voice actors Jenny Slate and Kristen Bell — who are white — pulled out of their roles to recast their biracial characters with someone of color. Slate played the mixed-raced Missy on Netflix’s “Big Mouth” and Bell was voiced as Molly on Apple TV Plus’s “Central Park.”

Slate said she initially reasoned that she could play her character, because Molly’s mother is Jewish and white, just like her mom. But now, she understands that her initial thoughts were wrong.

“I acknowledge how my original reasoning was flawed,” Slate said. “That it existed as an example of white privilege and unjust allowances made within a system of societal white supremacy, and that in me playing Missy, I was engaging in an act of erasure of Black people.”

:valjamse: :bonk: