Wet room?

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Počasi bo potrebno renovirati kopalnico. Na internetu sem zasledil t.i. "Wet room", ki naj bi bil nadomestek klasične tuš kabine. Brez kadi, podlaga iz ploščic s padcem in zasteklitev. Pa me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje?

Verjetno je potrebno povečati odtok? Skupaj s cevmi? Kako je pa kaj s tesnenjem glede na to da ni banje/kadi? Kaj pa čiščenje?

urbcurwet.jpg
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Zgleda zelo praktično, pač povsod ploščice, več bo za brisat (kvadrature
grin1.gif
) druge slabosti glede čiščenja ne vidim..
Fajn je da maš en rob-stopnico da ne bo še po celi kopalnici tekl
smirk-1.gif


Je zadeva na principu skupnih tuširnic kot so na bazenih, garderobah it.. Vsaj tako jst vidim to zadevo
smirk-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sej ne teče odspodi...kaka kapljica tam ko so vrata drgač to čist dihta.

Priporočam pa kak exotičn les za na tla...zgleda hudo pa velik prijetnejš občutk je.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Tista stopnica iz siporeksa zgleda žalostno in pocensko.
smile-1.gif
Za te wet-roome se dobijo posebni odtoki, ki požirjo več vode kot
običajni. Premer samega oddtoka je večji. Samo potem od sifona naprej mi ni jasno, če bi morala biti tudi tam večja cev.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Tudi jaz sem gledal v tej smeri, ko sem kopalnico adaptiral.



Minusi:

-težave s hidroizolacijo (če imaš spodaj kakega soseda)

-v fugah med ploščicami se vedno zadržuje voda: plesen

-če hočeš, da dobro zgleda, mora biti kabina iz stekla (kaljenega), ne plasitke. (drago)

-če imaš prozorno steklo (brez vzorca), ga moraš kar naprej čistit.



Plusi:

+dobro zgleda

+več prostora za tuširanje (gresta noter lahko dva ali več
evil.gif
)



Sem pa videl v trgovini taka nizka tla za tuš kabino, cca 1mx2m, skoraj brez roba,

ki bi jih lahko uporabil za kaj takega.



A ja, pa odtok: saj količina vode je čisto enkaka, kot pri navadnem tušu.

Tako da cevi niso poterbne večje. Je pa težava z vgradnjo sifona, ker ga moraš

še bolj v globino zakopat. Kar pomeni, da mora tudi cela odtočna cev biti zakopana

bolj globoko v ploščo.
 
Nazadnje urejeno:

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Po celi Skandinaviji imajo samo take tuše, meni so totalno všeč in so čisto praktični, gor prakticirajo to, da imajo en ogromen "brisalec" (kot metla ki se konča z brisalcem za šipe kot so na bencinskih) in vodo lepo "odbrišeš" v odtok. Zasledil sem tudi v kombinaciji s talnim ogrevanjem. Glede same izvedbe pa nimam pojma kako in kaj
smile-1.gif


Jurij
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
izgleda hudo, vejretno lahkokombiniraš z bambusom (parket, deske ali kaj drugega), ki bojda ne vpija vode, tako ga vsaj meddrugim promovirajo.

kako pa je z drsenjem, in kolk so kej tla "topla" ???
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Redki so parketarji, kateri ti bodo to položili sploh brez negodovanja. Sem iskal parket za v WC in kopalnico pa so sam stokal in mi težili kaj si mislim.
stupid-1.gif


Razni trdi eksotični lesi čisto nič ne vpijajo vode in se nam v obeh prostorih zaenkrat obnese in zelo lepo zgleda. Če bi bilo vse odvisno od mene, ga ne bi niti brusil in poliral, ker so v naravni obliki še najbolj pristne barve in površina...govorim za wenge parket.

Od kje parketarjem oz. prodajalcem ideja, da v kopalnicah in sploh WCjih na podnih stalno stoji voda...
bonk.gif
Tud ob poplavi se upam it stavit, da parketa ne bo napihnilo in se bo obnašal tako kot ploščice (je pol pol).

Kar se pa toplote tiče je pa odvisno če vgradiš talno gretje v wet room, kar je verjetno dobrodošlo ni pa nujno, saj topla voda v tušu segreje dno, itak pa bi dal na dno v kabino en tepih iz eksotičnega lesa.

Drugače pa slike na ebayu oz. možen tud nakup, ker je to tle đabe v slo pa verjetno drago.
crazy1.gif


Ebay kabina
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
-v fugah med ploščicami se vedno zadržuje voda: plesen
-če hočeš, da dobro zgleda, mora biti kabina iz stekla (kaljenega), ne plasitke. (drago)
-če imaš prozorno steklo (brez vzorca), ga moraš kar naprej čistit.
- na tla daš kamen, pa ni fug. Sicer pa še v nobenem takem tušu nisem videl plesni ...
- plastike ne bi mel niti na tš kabini. Pa kaljeno steklo ni tako drago, par 100€. Manj, kto kak kuhinsjki aparat višjega razreda
- ni ga treba (spet iz nekajletnih izkušenj). 1x na teden 3 minute je dovolj ...

Važno je, da so tesnila OK in da jih menjaš, ko začnejo puščat ...
Tla se hitro segrejejo od vode, tako da talno gretje (extra za wet room) ni potrebno
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Huh. Točno odtok je globji. Cevi mi ne bo uspelo spraviti tako globoko, da bi imel še veno ustrezen padec, če pa grem delat stopnico, pa vprašanje kako bo vse skupaj zgledalo. Ali pa pač.

No za intermezo še alter varianta, cenovno primerljiva a popolnoma v drugi smeri.

2028.jpg


Trenutna cena na e-bayu je 666€ za komplet + ca. 300€ transportnih stroškov. "Sofort" varianta pa 789€ + Versand.
Bo treba še malo razmislit.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kaj je pa s stopnicko narobe? Sam osebno se pomoje nikoli ne bi odlocil za istonivojsko kabino. Enostavno mi ni. Zazidas eno stengico okoli in okoli, gor pa ploscice ali karkoli bo ze v sami kabini. Pa se resil si problem z visino odtoka. Take masazne tus kabine pa ne bi nikoli kupil. Kdo bo pa spucal kamen iz vseh sob, kotickov etc.?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Počasi bo potrebno renovirati kopalnico. Na internetu sem zasledil t.i. "Wet room", ki naj bi bil nadomestek klasične tuš kabine. Brez kadi, podlaga iz ploščic s padcem in zasteklitev. Pa me zanima kakšne so kaj vaše izkušnje?

Verjetno je potrebno povečati odtok? Skupaj s cevmi? Kako je pa kaj s tesnenjem glede na to da ni banje/kadi? Kaj pa čiščenje?

urbcurwet.jpg

no in si naredil wet room ali si se odlocil za kaksno cenejso varianto?
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Situacija se je malo obrnila. Menjal sem "službo" in se od kupljenega stanovanja preselil dobrih 100 kilometrov stran. Dokler se ne vrnem bo stanovanje v najemu tako, da več kot pobelil nisem.
smile-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Situacija se je malo obrnila. Menjal sem "službo" in se od kupljenega stanovanja preselil dobrih 100 kilometrov stran. Dokler se ne vrnem bo stanovanje v najemu tako, da več kot pobelil nisem.
smile-1.gif

jaz sem pa upal na informacije s prve roke ....
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
mam nekaj podobnega. kaj te zanima?

ali imas dno ogrevano oz. ce je za to sploh potreba? predvsem iz razloga, da je bolj prijetno gor stat in da se voda prej posusi ....
koliko cm v globino rabis, glede na to, da je zadeva brez tus kotlicka?
koliko cca si dal za steklo? predvidevam da mora biti obvezno kaljeno .... ga imas cisto do tal ali si pustil kaksen cm prostora?
in pa seveda ce imas kaksne slike zadeve se priporocam. lahko tudi na mail stillalive73@gmail.com ....

hvala za info
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
dno je ogrevano, ker je po celi kopalnici talno gretje. Ampak potrebe za to ni, ker na vikendu imam isto varjanto brez gretja in topla voda takoj segreje ploščice. Voda pa itak hitro odteka zaradi naklona, talno kaj dosti ne pripomore tukaj.

v globino? misliš nivo tuš kabine v globino? Moja ni tako izvedena kot zgoraj na sliki, ampak je levo in desno stena, po sredini steklo. Ampak nivo je v vsakem primeru enak ostali kopalnici, ker iztekanje vode preprečijo tesnila, nagib tega dela kopalnice proti odtoku, ali v mojem primeru, mali prag pod vrati, za njem pa nakon proti odtoku.

če se prav spomnim, so bila kaljena vrata z panti 250€. So do praga, spodaj je tesnilo.
dobiš slike na mail ob priliki