WD TV Live WiFi

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.530
113
Kupiti nameravam tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/2240000311/wd-tv-live-wifi-wdbgxt0000nbk,
Zato me zanimajo vaše izkušnje, oziroma mnenja. Imel sem že prvi model tega WD prdvajalnika in mi je kar nekaj let delal solidno, dokler ni umrl. Imam namreč še Sony CRT TV star 6 let, tako da bo zadeva priklopljena preko kompozitnega kabla ( činč ). Ne potrebujem WiFi, ker tako ali tako vedno uporabljam USB ključek. Pomembno pa mi je, da predvaja čim več podnapisov in da deluje gladko, brez zatikanja in zmrzovanja. Malo me je zmedlo, ker sem nekje prebral, da traja precej kar časa da zadeva zalaufa. Ta star WD je meni delal normalno.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sedaj ga imaš ful poceni v E-leclercu. Jaz nisem pretirano navdušen nad njim. Sicer ga uporabljam prek wifi in imam mešane občutke. Prek USB dela ok, prek wifi pa DVDjev ne zna tekoče predvajati, HD vsebine pa normalno predvaja - skratka čudno. No če boš laufal prek usb, teh težav ne boš imel. Včasih me matra tudi prižiganje, ga priklopim pa se na TVju nič ne prikaže in obolevam... no včasih pol še enkrat ugasnem in prižgem, pa se slika pojavi, včasih pa moram potegniti ven HDMI kabel, pa nazaj notri in dela. No večinoma pa se normalno prižiga. Skratka, sem pričakoval več. Na drugem TVju imam Apple TV 2 z naloženim XBMC in je zadeva vesoljska ladja v primerjavi z WD TV.
 

B81

22. jul 2007
34.581
9.020
113
Potem je dražji kot na mimovrste
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.530
113
Jbg. nimam njihove kartice zvestobe tako da zame ni ceneje. Sicer pa a obstaja še kaj kvalitetnejšega v tem cenovnem rangu do 100€?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jo dobiš kadarkoli... a če ne kupuješ v Leclercu potem ti očitno tudi to ne bo prevagalo.

Ne vem, jaz sem ga kupil, ker je bil poceni. Odvisno kaj rabiš, full HD ali HD ready... jaz sem kupil rabljenega apple tv 2 za 75€ in ga jailbreakal in sem veliko bolj zadovoljen z njim. A ne potrebujem full HD. Gledal sem Boxee Box, a so bili precej dražji. Mogoče sem pa samo jaz prezahteven in morda bo tebi super delal, ker ne boš uporabljal wifi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.663
6.530
113
Imam starejši 2006 letnik Sony CRT TV, tako da ne potrebujem nič posebnega. Gledal bi razne serije, ki jih posnamem s torrentov. Ker mi je stari WD crknil, trenutno gledam na računalniku, kjer pa ni ravno udobno. Kot sem že prej napisal, pomembni so mi podnapisi in da gladko teče. V glavnem serije in obasno kakšen DVD, Po tem kar si napisal bi zame tudi WiFi delal normalno!?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mene naprimer moti to, da ne morem downloadat podnapisov direkt z WDTV med gledanjem filma/nadaljevanke, kot to lahko naredim z XBMC. S tega stališča je sranje, ker moraš na računalniku iskati podnapise in jih dodajati k filmu. Na XBMC samo zakurblaš film, če ni podnapisov, jih direkt downloadaš med gledanjem in zadeva špila. No morda tudi WD to zna, a jaz na hitro nisem našel te možnosti.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Jaz sem si ga nabavil ta teden. Za zadeve katere je namenjen, deluje super. Presenetilo me je, da brez problema montira montira sliko DVD-ja (ISO), kadar ta ni v VIDEO_TS mapi. HD datoteke delujejo tekoče (imam ga povezanega preko UTP-ja), na njega lahko povežeš zunanji disk in ga preko omrežja napolniš z vsebino, skratka jaz sem z njim zadovoljen. Pa še takša mala luštna škatlica je, da nisem mogel verjeti, ko sem ga vzel ven iz škatle.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Živjo
Lastim si vse tri model od začetka.
Torej, mašinca dela lepo, predvaja praktično vse, super za predvajanje z usb diska. Ima pa nekaj omejitev.
Minusi:
- Ne podpira 10 bit videa
- Wifi je pogojno uporaben, če želiš gledati youtube, je ok, za predvajanje fullHD filmov iz mrežnega vira, pa zadeva počepne, ker ima premalo pomnilnika in ko je poln se začne film zatikat.
- malo je počasen, ampak za to ceno je ok
-če želiš sorrund zvok, ga moraš priklopit na home cinema z optičnim kablom, preko hdmija pošlje samo stereo zvok.

To je pa tudi to... sem testiral tudi druge playerje in sem mnenja, da je v svojem cenovnem razredu najboljši....
Seveda pa več denarja, več muzike...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
preko hdmi samo stereo? si sigurn, da ni to stvar nastavitev?
Mal čudno mi je no.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ne, prva verzija sploh ni imela licence za dts zvok in ti je napisal uknown format.. Sedaj jo ima, vendar je strojno prešvoh za reprodukcijo in pošlje signal samo naprej po optiki, oz. ga rola v stereo tehniki. Dolby mislim da dela....
Problem wifija se pa najlažje reši z mrežnim kablom, če je možno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Čudno. Sem imel prvo genaracijo Live in je kot vem špilala DolbyDigital in DTS BP preko HDMI, iz M2TS pa mislim, da je znal streamat celo DolbyDigital TrueHD.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Govorimo o konfiguraciji, kjer je wdtv preko hdmi priključen na receiver, tam "pobere" ven DTS in predvaja sliko na tv-ju? Ker če je hdmi priključen na tv, ti avtomatsko zniža zvok v dvokanalnega (razen če znajo kakšni novejši tv-ji to bolje). Pri ps3 je enako..

Jaz imam sicer wdtv 1 in wifi. Razlika glede zvoka je samo v tem, da enka ne zna dekodirati DTS na analogni ali dvokanalni HDMI izhod in da ne podpira MA streamov.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Ali ima kdo WD TV Live priključen na TV v računalniku pa windows 8? Ker men ga nikakor ne uspe povezat med računalnikom (z win 8) in TV. Zmerom mi zahteva geslo (password) in pa račun (account) nikakor ne uspem pravilno (katerega)vpisat. V windows 7 ko je enkrat to zahteval sem avtomatsko izklopil v windowsu po zahtevi gesla.Ta pa kakor sem gledal te opcije sploh nima al pa je kje drugje da ne najdem.
Lp