WayteQ x995 Android GPS navigacija

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V mojih rokah se je znašel nov model Wayteq navigacije in sicer model x995. Posebnost tega modela je točno to, kar smo čakali kar precej časa, odkar je bil ukinjen WayteQ xTAB-50 GPS (Android). Torej gre za nov 5 inčni navigator, ki temelji na Android OS-ju, vendar za razliko od omenjenega starejšega brata gre pri tem modelu seveda predvsem za izboljšano strojno opremo.

wayteq-x995-android-gps-.jpg


Tehnične lastnosti:

- Baterija: Litijeva, vgrajena
- Bluetooth: Da
- Dimenzije: 132 x 84 x 12 mm
- Dodatki: Kalkulator, Raziskovalec, snemalnik zvoka, e-pošta, brskalnik, budilka, štoparica, Google trgovina
- FM oddajnik: 76-108 MHz
- GPS sprejemnik: Integrirani, MT6627
- Grafični procesor: Mali-450 MP4
- Mikrofon: Vgrajen
- Napajanje: DC 5V / 2 A
- Operacijski sistem: Android 4.4.2 KitKat
- Procesor (CPU): MTK 8382 Cortex-A7 Quad-Core 1.3 GHz
- Spomin (RAM): 1 GB
- Spomin: 8 GB flash (~ 2 GB za aplikacije, ~ 4 GB za shranjevanje podatkov)
- Teža: 154 g
- USB: microUSB 2.0
- Vrsta zaslona: 5” visoko svetilni LCD 800x480 kapacitivni zaslon na dotik
- Vtičnica za slušalke: 2,5 mm stereo vtičnica
- WiFi: 802.11 a/b/g
- Zvočnik: Vgrajen

///////////////////////////////////////////////////////

Naprava se uradno prodaja brez pred-naloženega navigacijskega programa ali pa z naloženim Sygic programom. Razlika je najbrž vsem jasna. No jaz sem imel na testu model brez pred-naložene navigacije, kar pa pri mojem znanju in izkušnjah itak ne igra nobene razlike. Dejstvo je, da tudi za računalniško pol pismene, nalaganje navigacijskega programa dandanes ne predstavlja nekega problema, saj večina že tako ali tako zagotovo ima izkušnje z nalaganjem aplikacij na svoj Android telefon ali tablico in si je sposoben sam namestiti bodisi kakšno free navigacijo (HERE maps npr..). No za GPS gurmane z bolj plitvimi žepi so seveda bolj zanimivi gusarsko predelani navigacijski programi, kot so iGO, Navigon, Sygic ipd..
wink-1.gif


Kaj je novega in kaj bom najprej opazil sem se spraševal, še preden sem odprl škatlo. Naprava oz ohišje je očitno pri vseh novih 5 inčnih modelih enaka, saj sem ga lahko primerjal še z enim novim modelom, ki ga imam na mizi in sicer WayteQ x985 (WinCE). Oba sta identične velikosti in oblike z identičnim dizajnom. Razlika se skriva samo v drobovini. No tudi o modelu x985 se bom malo razpisal, vendar v drugi temi. Nazaj k x995. Opazna sprememba na katero je očitno Wayteq v zadnjih serijah dal poseben poudarek je svetlost zaslona. Ni dileme, je res svetlejše v primerjavi s prejšnjimi modeli, kot so x960BT, x980BT ipd. Na mizi sem imel istočasno polno osvetljen svoj x960 in hkrati nov x995. Razlika je očitna. Slednji je precej svetlejši in ta razlika se najbolj opazi ob direktni sončni svetlobi.

Naprava se tudi dokaj hitro naloži iz popolnega izklopa, do Android namizja (35 sekund), precej hitreje kot je to bilo npr pri modelu xTAB 50.

Na napravi je naložen Android 4.4.2 KitKat vendar v namensko prilagojeni delovni različici. Domač zaslon zato ni klasičen, kot pri telefonih ali tablicah ampak je v metro stilu, torej z povečanimi ikonami, ki po proizvajalčevem mnenju verjetno predstavljajo najbolj pomembne bližnjice za uporabnika. Te ikone so v EN jeziku, sicer pa so ostali klasični meniji v slo jeziku.

screenshot2015-10-23-22-.jpg


Jaz sem sicer naložil drugačen zaganjalnik oz meni, ki bolj ustreza mojim potrebam. Teh menijev za Android je v google trgovini precej na izbiro (free). Jaz sem naložil Smart Launcher 3 torej prvega, ki mi je prišel pod roko
wink-1.gif


screenshot2015-10-23-22-.jpg


Testiral sem nekaj navigacijskih programov: iGO Primo, iGO NextGen, Sygic, Navigon, Navionics, HERE maps, OziExplorer. Pri vseh navigacijah je delovanje tekoče, brez zatikanja in glede tega nimam prav nobenih pripomb. Za resno oz primarno uporabo priporočam iGO NextGen, deluje odlično. Testiral sem tudi Garmin StreetPilot, vendar program ne deluje dobro, saj ga zmoti zgornja statusna vrstica s katero se nikakor ne moreta sporazumeti, zato je zgornji rob slike popačen. Skratka Garmin StreetPilot za enkrat neokusen in neuporaben na tem modelu. Sva s popotnikom želela ta problem rešiti vendar za enkrat neuspešno.

nekaj screenov:

iGO NextGen:

screenshot2015-10-21-16-.jpg
screenshot2015-10-21-16-.jpg


Navigon:

screenshot2015-10-20-22-.jpg


Navionics HD:

screenshot2015-10-23-22-.jpg
screenshot2015-10-20-17-.jpg


Sygic:

screenshot2015-10-20-19-.jpg


OziExplorer:

screenshot2015-10-23-22-.jpg


///////////////////////////////////////////////////////

Še nekaj koristnih informacij:

- baterija zdrži točno 2 uri pri polni osvetlitvi in v simulaciji navigacije.
- povezava z računalnikom je "plug 'n play", torej nobeni driverji niso potrebni
- aplikacije se lahko brez problema nalagajo iz SD kartice, kar sicer uradno ni možno pri verzijah Androida 4.4.x in višjih. Očitno so pri Wayteq-u te pravice omogočili saj ni nobenih težav z instalacijo iGO na zunanjo kartico. iGO mapa se naloži na kartico, poženeš instalacijo in voila.
- funkcija FM še vedno zanimiva in uporabna za tiste, ki radi poslušate mp3 glasbo ali glasovno usmerjanje navigacije preko zvočnikov v avtomobilu

Vse dodatne informacije pa lahko izveste na uradni spletni strani Wayteq distributerja za SLO. Priporočam!
zmaga.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: ReBo

pepinosi

Zelenc'
15. jul 2009
8
0
1
Pozdravljen!
Tudi sam sem kupil omenjeno android navigacijo Wayteq x995. Imam težavo, ker ne morem naložiti programe na sd kartico. V nastavitvah sem označil sd kartica.
Pa ni efekta. Probal sem s programom app 2 sd. Prikazuje, da aplikacij na notranjem spominu ni mogoče premakniti na sd. Kakšna ideja mogoče? lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ko sem ga jaz imel na testu, sem enostavno kopiral komplet iGO na SD in od tam zagnal apk. Program je normalno deloval iz kartice, kljub verziji Androida 4.4, ki tega naj nebi dopuščal. Enako so delovali vsi navigacijski programi, katere sem testiral, zatorej jaz glede tega nisem videl težav..
 

pepinosi

Zelenc'
15. jul 2009
8
0
1
Ko sem ga jaz imel na testu, sem enostavno kopiral komplet iGO na SD in od tam zagnal apk. Program je normalno deloval iz kartice, kljub verziji Androida 4.4, ki tega naj nebi dopuščal. Enako so delovali vsi navigacijski programi, katere sem testiral, zatorej jaz glede tega nisem videl težav..
Sam sem kupil licenco za Sygic (12 Eur) pa je možno instalirat samo na napravo. Premikat na Sd pa ni možno. Dodal sem še Here in google maps brez povezave.
tako, da zmanjka prostora. lp
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
349
63
Ko sem ga jaz imel na testu, sem enostavno kopiral komplet iGO na SD in od tam zagnal apk. Program je normalno deloval iz kartice, kljub verziji Androida 4.4, ki tega naj nebi dopuščal. Enako so delovali vsi navigacijski programi, katere sem testiral, zatorej jaz glede tega nisem videl težav..
Imam naloženo po tvojem opisu in dela ampak, ko poiščem kraj in ga izberem kot cilj, me med izračunavanjem poti vrže ven iz programa iGO. Kaj delam narobe?
Zanima me še, kako lahko ustvarim bljižnico iGO na začetnem zaslonu.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na začetnem zaslonu itak imaš GPS ikono..to ikono moraš narahlo zadržati (če se prav spomnim), nakar te sistem vpraša kateri program želiš da kaže na to ikono - pokažeš mu iGO aplikacijo in to je to. Glede tvojega problema z iGO je verjetno problem da imaš nameščeno kakšno nestabilno iGO verzijo. Poberi iz partisa..Imaš na voljo iGO Primo ali Nextgen.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
349
63
Bližnjica zrihtana Thx;).
Glede aplikacije pa imam naloženo iGO NextGen World 19.06.2018 z Partisa, ampak šele sedaj vidim, da ni od Janch... Bom jutri naložil verzijo, ki si jo predlagal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poizkusi naložiti čim manj balasta - kamionska podpora, nepotrebni POI, lastni POI, izvozi, prometni znaki,... to vse zna krešat.
 

markec

Pripravnik
3. jan 2008
49
2
8
x995 se ne izklopi, ko izklopim napajanje. Enostavno vrže opozorilo, da nadaljuje na baterijo. Kako poštimati, da bo šla v spanje in se vklopila, ko dam kontakt?
V *.sys sem poskušal nekaj dodajati kot je pri x990, pa ne deluje.
Hvala.

Lp