Vzemtnice

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Odločam se za nakup novih vzmetnic.

Prva dilema, ki jo imam je ali kupiti enojno ležišče (180cmX200) ali 2x 90 cm. Kakšne so vaše izkušnje? Nekatri pravijo, da se pri enojnih veliko bolj čuti, ko se partner premika na ležišču. Drugi spet pravijo, da ni tako in da je za mlad par bolša izbira enojno ležišče, ker spimo veliko tudi na sredini postelje. Vaše izkušnje in priporočila?

Druga dilema pa je ali kupiti žepkasto vzmetnico ali peno v celoti?? Lateks sem že izključil. Kakšna so vaša priporočila? Prednosti in slabosti?

Kopujem pa v vrednosti od 400€ do 500€. In nobene hofer in dormeo zadeve ne pridejo upoštev čeprav verjamem, da se da tudi na njih lepo spati.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Kar se števila vzmetnic tiče, bi ti pri tej dimenziji svetoval 2 in nadvložek, ki pobere "luknjo". Vsaj, če je opazna razlika v teži med partnerjema. Moja pravi, da delam tsunami, ko se obrnem
smile-1.gif
Naslednjič bosta 100% dve vzmetnici.
 

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Pa je ta vzmetnica kakšne starejše izvedbe? Če je, je potem lahko to problem, ker je prepletena s tistimi žicami po celotni površini in giba po celi površini.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Midva sva ravno pred tednom dobila dostavljeno novo posteljo in jogi od Mebla. Vzela sva bolj klasičen Meblov jogi z žepkastimi vzmetmi, dimenzije 160x200. V salonu se nama je zdel jogi nekako zelo mehek (premehek) v primerjavi z sodobnimi ležišči (spominska pena in ne vem kaj še vse), sedaj pa se mi zdi ravno prav mehek jogi in prijeten. Vsa ostala ležišča so trša, morda celo pretrda, spominska pena in ležišča iz lateksa so nekaterim ljudem prevroča.
Zelo dobro spiva, vesela sem da sva se odločila za neko bolj posodobljeno klasično varianto. Gre za jogi Dynamic klik. . Kupila pa sva v Meblovi trgovnini v BTC-ju, kjer lahko vse jogije tudi preizkusiš in so tudi prijazni. Dostavo imajo do 20km brezplačno. Ker pa imajo privat šoferja ti zaračuna 15€ da ti jogi prinese v stanovanje, ker pa ni težek to z lahkoto storiš sam.

Kar se tiče enojnega oz. dvojnega ležišča... na tako veliki dimenziji se mi zdi da imata oba dovolj prostora, da imata lahko enojno vzmetnico, razen če se ves čas premetavata, vendar se to ne čuti toliko (vsaj pri nama ne) - no zdaj se niti ne premetavava več ker imava super jogi. Če spita bolj skupaj potem znata biti ločena jogija problematična zaradi "luknje" v sredini.

Dormeo sva imela pred tem, prav veselo sva ga vrgla stran
cheer.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ni fedrov, ker ni klasična vzmetnica. Gre za ležišče lateks-kokos od Slovenske postelje staro slabih 6 let. Drugače sva zadovoljna z ležiščem.
 

PreserenFrance

Zelenc'
4. dec 2018
11
1
3
Jaz sem imel do sedaj 2 80x200 in nikoli več dveh ležišč. Katastrofa... niti z nadvložkom se ni obneslo.

Glede na tvoje vprašanje pa, meni so pred kratkim, ko sem menjal ležišče, svetovali da ne 100% samo pene,... lahko je pena z zepkastimi vzmetmi, ali kaka druga "tehnologija". Pena je baje za ljudi do 70 max 80 kg. Pa hitreje gre .. nekje 5 let dobre pene. Vpraši malo prodajalce, pejdi se uleč.

Da jo lahko poskusiš in da je do 500 eur vzmetnica, jih imajo tukaj: https://www.salonpohistva.si/vzmetnice Pa še salon imajo in se lahko uležeš. Pa meblo izdeluje za njih ekskluzivne linje. Predvsem pa meni so vedli odlično svetovat in sem res zadovoljen.
 

janez123

Pripravnik
15. sep 2020
38
1
8
Jaz sem imel do sedaj 2 80x200 in nikoli več dveh ležišč. Katastrofa... niti z nadvložkom se ni obneslo.

Glede na tvoje vprašanje pa, meni so pred kratkim, ko sem menjal ležišče, svetovali da ne 100% samo pene,... lahko je pena z zepkastimi vzmetmi, ali kaka druga "tehnologija". Pena je baje za ljudi do 70 max 80 kg. Pa hitreje gre .. nekje 5 let dobre pene. Vpraši malo prodajalce, pejdi se uleč.

Da jo lahko poskusiš in da je do 500 eur vzmetnica, jih imajo tukaj: https://www.salonpohistva.si/vzmetnice Pa še salon imajo in se lahko uležeš. Pa meblo izdeluje za njih ekskluzivne linje. Predvsem pa meni so vedli odlično svetovat in sem res zadovoljen.
Sej veš da je ta tema stara 12 let?
 

PreserenFrance

Zelenc'
4. dec 2018
11
1
3
evo, pa je tema oživela :)

drugače pa, šalo na stran, in brez heca, nkol kupit dveh vzmetnic za zakonsko ali 160 široko posteljo.... men se je mešal prve 2 mesca, pol z nadvložkom je blo mal boljš, ampak smo jo kmalu zamenjali za enojni jogi
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Čisto resno: nikoli kupit eno vzmetnico/ležišče širine 160 ali več! Vedno dve! Ljudje smo različno težki, imamo različne spalne navade,... Če se hočete non stop zibat pejte na barko spat.
Ne vem kaksne vzmetnice to kupujete, da se zibate kot mornarji. Midva imava enojno vzmetnico 180cm, pa se nic ne zibava (95kg proti 65kg).
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne vem kaksne vzmetnice to kupujete, da se zibate kot mornarji. Midva imava enojno vzmetnico 180cm, pa se nic ne zibava (95kg proti 65kg).
Kaj pa, če enemu paše trda, enemu pa mehka?
To je pri naju. Velika, z razliko v trdoti je šla "papa" po tednu uporabe...
Vsak svojo, enako visoko, različne trdote, vsak nadvložek, pa je...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.793
1.732
113
Ne vem kaksne vzmetnice to kupujete, da se zibate kot mornarji. Midva imava enojno vzmetnico 180cm, pa se nic ne zibava (95kg proti 65kg).
Pol pa bo treba malo več življenja v spalnico spustit, ne se sam na bok vležt vsak k sebi in mrtvaka špilat do jutra.

Kaj si tolk zapel v zibanje - kup drugih človeku bolj ali manj pomembnih malenkosti je zakaj imam recimo jaz ločeni ležišči.

Je pa moj zapis letel na "must be one" od prešerniga Franceta.
 
  • Haha
Reactions: ales85
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ločene spalnice :cheer: . Če se že sprašujete o problemu ko eden/ena spi zraven na istem jogiju, pa da vas moti ko diha zraven - potem ločene spalnice. Ali še bolje, ločene bajte, pa naj baba smotana sama sebi prdi celo milo noč.

:p