Vzdrževalec / polnilec akumulatorja

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
se strinjam, ampak izredno kratke vožnje se delajo - pa pri tebi?
En avto stoji, torej nobenih voženj, motorji stojijo en 5 mesecev na leto, drugi 8 mesecev na leto, tretji isto. 2 avta delata dolge vožnje (1 ima Webasto), en avto pa samo skakanje okrog po par km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.082
799
113
Rabim polnilec akumulatorjev za občasni vikend priklop. Ali je tale v redu? Nameni:
- zdaj za dofilat kratke fure
- kasneje za morebitno uporabo na potovanjih
- doma za občasno dofilat akku v poč. prikolici.

Hvala.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Bi bil. Amapk kolker vidim ima ta zadeva integrirane klešče in jih ne moreš menjat oz. nadomestit z drugo vrsto priklopa. V tem je prednost CTEK-a. Obstaja kup dodatne opreme in jo lahko prilagajaš. Dobiš jo malodane na pumpi. Za ostalo moraš pa ekstra preko neta iskat. Če misliš zadevo pogosto uporabljat bi res priporočal kej drugega.

Drugače ga imaš ceneje na mimovrste

 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Meni na enem od motorjev klešče ne pomenijo nič. Moram preko 12v cigaretnega vtiča filat. Za to, čez pol leta pa jok ko se bo kako drugače rabil. pa set za stalni priklop je odlična zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Vsak Delko...ICelektronik ma 2 3 4 polne waterproof konektorje (moški/ženski).....konektor te pride 2-3e....

Klešče...sponke....younameit....faracajg doze se pa tud dobi po istem vzorcu...pa si sam sestaviš....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Recimo imam maxi majesty 400. Poglej si butasto postavljen akku pod zicom. Adijo pamet. 1. leto ko sem zadnji plastični pokrov dol jemal sem sfukal zatič na plastiki, posledično vroče lepil. Od takrat do letos ko je akku crknil 10,5 let nisem več odpiral. Mam spredaj v predalu cigaretno vtičnico na stalnem toku in filam z 12v cigaretnim adapterjem. Sicer na tem videu je starejši model, moj novejši ma še malo bolj butast zatič na plastičnem pokrovu. Recimo enostavno se mi ne da vsako leto z tem hebat.

 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Recimo tamali ima piggio fly, tudi kr glupa postavitev akkuja. Sem enkrat razdrl in set za stalni priklop napeljal v predal. Zadeva zaključena, priklopiš in filaš.

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Ok ti motorist... :) na kolk menjate accuje v teh mopedih?

Ker do sedaj sem vsako sezono 1-2 accuje kupil za moped (mam 2)....in mi je že dopeesdilo pa bom z Ctekom reševal....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
no...sej pr tolk zamenjanih accujih tud jaz poznam cene....in to brez Eurotona :)

Zanima me izkušnja na kolk let potem menjajo accuje v mopedih....ker jih vzdržujejo z pametnimi polnilci....

Pri meni zdrži max 1-2 sezoni.....brez vzdrževanje seveda....
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
HM, čisto odvisno. Meni je do sedaj vsak vsaj 5 let zdržal, je pa res bil redno filan, nikoli predolgo puščen da bi se izpraznil. Pri trenutnih mopedih Original yuasa v majesty 400 držal od februarja 2010 do avgusta 2020. 10,5 let. se mu je pa zadnja 4 leta poznalo da je bolj švoh. Pozimi po 14 dneh brez polnilca je že težko kresnil. Letos polet še normalno kresnil po 1. tednu pavze, cca ura vožnje, v oštarijo na pir, po pol ure ni več kresnil. Ker sem bil ravno za servis zmenjen, nisem kompliciral, asistenca pa na delta team krško. Piaggio fly 4 leta, prvi akku. Znamka, samo bog zna. X max 300, yuasa 3 leta. Brez posebnosti. Pred temi pa različne znamke ampak pod 5 let ni zdržal dobeden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N