Vzdrževalec / polnilec akumulatorja

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Kupil cca 5 let nazaj kot darilo...pač hobby štromar...

Šel v IC elektroniko....rekel rabim multimeter....pa da je OK ker bo darilo....da ima vse funkcije ki pridejo za hobby elektronika prav...

Pa mi je dal enega nalowdanga....pa po spominu sem dal manj kot 50e....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Za 25 eur dobis kake kopije flukejev na ebayu Po videzu mislim. Če ti 0.1v odstopanja ni minus je to to.
Jaz man nek vici vc99 takrat se pod 22eur iz kitajske. Mamico jim, vidim da so zaj proti 40 eur že. Kabli so bolj tak. Ostalo pa dela. Glede na to, da ne popravljam elektronike je tudi dovolj natančen.
Se pa zavedam, da ni fluke.
Pa vzami nekega avtomatskega. Bo lažje za upravljat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
zaj odv kak gledaš
Fluke = nemška premija ali pa Fluke = Toyota
Če vlečemo vzporednice avto sveta in merilne opreme (pa odv na keri pol sodiš)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ko smo ravno pri tem avto štromu. Kater multimeter vzet? Potrebe nič ekstra. Za te avto zadeve, pa da ni ravno nekaj 10 EUR, zato da ga enkrat na 2 leti rabim?

Jaz sem pred 15imi leti vzel enega za 20 EUR iz Conrada, nikoli nisem pogrešal nobene funkcije... Za hobi je dovolj, da ima piskač za continuity, potem je pa hitro polna kapa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Ok CTEK je očitno referenca na tem področju.

Ampak ker sem ravno Gorenc in ker imamo black friday, a bi mi lahko priporočili tudi tole za pol cene:

Za avtomobile med 50-80Ah in hondo z 6Ah bo menda OK? Navodila so v stilu Ikea, če filam zunaj v tem času izberem mode s snežinko? Vsaj v opisu produkta piše "Cold weather charging mode that protects batteries in cold temperatures".


Poglej priponko 39147

Dodaten plus je, ker oni CTEK-ar nima prave spletne trgovine, ne pozna kartic, paypala etc.

:sprasujemse:
wtf,
CTEK kupiš v Eurotonu, Bartogu...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Jaz imam Fluke112. Že več kot 10 let dela kot mora. Pa še kar nekaj drugih (ne kitajcev). Z avtomatiko je največji užitek delat.... Časi izbiranja merilnega območja so že zdavnej minili..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Ta fluke. To je 500+ EUR odpade. Rabil bi samo za akkuje na vozilih merit, merjenje polnjenja akku in merjenje pri vžigu. Pa še to najverjetneje merjenje 1x letno. Recimo da do 50 EUR še dam. Vkončni fazi bi bil OK tudi nek namenski stester, ki bi izmeril akku, polnjenje in parametre ob vžigu motorja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Vkončni fazi bi bil OK tudi nek namenski stester, ki bi izmeril akku, polnjenje in parametre ob vžigu motorja.

Tako sem razmišljal tudi sam in nekoliko iz firbca vzel en kitajski (še kar dobro ocenjen) tester akumualtorja/avtomobilskema napajalnega sistema znamke Topdom za nekih 30 EUR (ugodno prodam... :)).

Žal se je izkazalo, da je zadeva čisto nezanesljiva (za vse testirane avte izpiše, da je akumulator fuč, čeprav avto pravilno fila, akumulator pa ima OK napetost). Klinc gleda orodje, ki mu ne moreš verjeti, in zdaj spet vse merim na roke z multimetrom...

Izgledalo je, kot da kitajci za par desetakov naredijo čisto soliden hobi multimeter, takšen tester pa (še?) ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Rabil bi samo za akkuje na vozilih merit, merjenje polnjenja akku in merjenje pri vžigu. Pa še to najverjetneje merjenje 1x letno.
Najceneje kaj dobiš bo dovolj dobro. Oziroma kaj misliš merjenje pri vžigu? Kolko pade napetost ko kluč obrneš? Če je to to pozabi na poceni zadeve, ker ni dovolj hiter, da bi pokazalo.

Drugač pa tiste za 5€ ko so ko iz kinderjajčke.

kaj takega
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Hvala vsem za mnenja. Ste me že prepričali v nakup CTEKa, ampak ko sem pred naročilom prebral še reviewe, sem si premislil :rolleyes:

Zakaj? Novi modeli niso več Made in Sweden, ampak Made in China. In razlika v kakovosti naj bi bila očitna že na prvi pogled. Ali to pripomore k nekaj skurjenim primerkom v zadnjem času, nimam pojma? Prav tako CTEK nima prikaza napetosti, kot nekateri drugi modeli z LCD zaslonom. Potem sem imel pun kufer vsega in naročil tole, upam da se nisem nategnil.

:nazdravje:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Zakaj točno je pomemben prikaz napetosti?
Na polnilcu še najmajn pomembna stvar.

Drugače si pa naročil lidl/hofer polnilec v drugačnem ohišju za več denarja ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
To bi verjetn blo, samo ga ni na zalogi po tej ceni



Sej ne rabiš ravno profi.. Krša za 5eur pa tudi ne.. Tisto zgoraj za 3e kar pozabi. Imam enega takega voltcrafta. Dobil nevemkje, lih za zmerit prevodnost in če je štrom... Dal v predal in tam je ostal.

Poglej za nekaj takšnega. Sicer ni čisto v tvojem budgetu ampak nekaj eurov več pa tudi ni problem dat.

 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Zakaj točno je pomemben prikaz napetosti?
Na polnilcu še najmajn pomembna stvar.

Drugače si pa naročil lidl/hofer polnilec v drugačnem ohišju za več denarja ;)
Zakaj prikaz? Drugega merilca nimam, elektrificirane garaze prav tako ne. 2x na zimo pomerim in priklopim, ce je potrebno. To velja predvsem za 4-5 avtomobilov, akku v motorju(-jih) bom priklopil mogoce enkrat cez zimo?

Z lidl/hofer je vec problemov. Tovrstne robe trenutno ne smejo prodajat in tudi sicer jo imajo v ponudbi samo 2x letno. Dva polnilca izpred enega meseca nista ustrezna, pogojno ustrezen (z vidika akkuja na motorju) je bil 45€, v obliki velike tezke skatle. Mali za 30€ pa je podpiral samo avtomobilske akkuje (20Ah+)
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28