VWjev 1.4 16V motor (75 KM)

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Po nepričakovanih težavah s VWjevim 1.0 (37 kW/50 KM) motorjem me zanimajo izkušnje (sem hotel napisati Mobisuxa
hysterical-1.gif
), khem forumašev s VWjevim 1.4 16V motorjem (55 kW/75 KM), ki so ga vgrajevali že nekje od leta 2000 naprej, in mislim da do lani.

Za starejši motor 1.4 (44 kW/60 KM) vem, da ni imel kakšnih posebnih težav, ampak takih polotov s klimo letnika 2000-> je na trgu precej malo.

Naslednji mamin avto naj bi bil namreč spet polo...
tongue-1.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Moram priznat da nisem slišal nekih pohval za to mašino. Kar nekaj jih poznam, ki niso bili zadovoljni. Dva poznam, ki sta jo celo menjala(pri golfu), tako da
rolleyes-1.gif

Ti bo pa mogu gdo drug več o tem povedal...

lp
 

Yamaha

Zelenc'
5. sep 2007
24
0
1
Slovenija
ZA mamo bo super. Meni ni všeč. Slab menjalnik, nič razlike proti 60 konjem - preslaboten. Imam Polota 2001. Povprečna poraba 7.5. Servis na 90.000 - 600 EUR na nepooblaščenem - menjal sem še vodno pumpo, diske, ploščice.... . Če bi še enkrat gledal zase, bi vzel 100 KM, samo ga je ful težko dobiti.Če te še kaj zanima, kar vprašaj.

LP
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Po besedah BlueGTI-ja naj bi bili pri tem motorju malo preslabotni menjalniki, zato znajo biti z njim problemi.
Povprečna poraba pri relacijski vožnji (vmes tudi nekaj vožnje s polnim gasom) je okol 7,5 litra, pod 7 ga je težko spravit. Če ni ravno super ohranjen, zna na momente pri težki nogi kaj olja popit (cca. liter na 7.000 km).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Yamaha pravi:
Servis na 90.000 - 600 EUR na nepooblaščenem - menjal sem še vodno pumpo, diske, ploščice.... .
LP
Danes sem govoril z enim serviserjem, ki dela na pooblaščenem servisu in je rekel, da je velik servis na 120k km. Ne bom pa trdil 100%, to so njegove besede. Vem, da je imela stara mašina s 44KW velik servis na 120k km.
Pred mesecem dni sem za velik servis spraševal pri Jakšetu v Vikrčah in je prišel do zneska 400-450 EUR.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Super, izkušnje iz prve roke. Koliko imaš že prevoženih kilometrov?
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Motor je prešvoh za tako težak avto. So jih pa vgrajevlai že leta 98.
Kuri preveč bencina, pa tudi olje rad pije.
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Ta motor imam v Golfu IV, vozim pa ga že skoraj 6 let (prevoženih 135.000 km).
Motor je čisto ok za umirjeno vožnjo, nikakor pa ni dovolj za kakšna posebna prehitevanja - se je potrebno kar pripravit. Pošteno se mu pozna tudi vklopljena klima ali dodatna teža v avtu, ter vožnja v klanec. Poraba mestna ali priganjanje je lahko kar nad 7.5l/100, ob normalni/umirjeni vožnji pa tudi precej manj. Jaz dosegam okoli 6.5l/100 km. Olja mi ne pije čisto nič, tudi drugih posebnih težav nimam. Korozija mi je uničila dva priključka za svečke in to je povzročalo stik in prižiganje lučke za olje. Je servis porabil kar nekaj časa, da je ugotovil napako.

Ta motor ima tudi eno konstrukcijsko napako. Pozimi, ko je zunaj minus se lahko ob pogostih vožnjah kratkih relacij nabira kondenz v olju, ki nato zamrzne in zmanjša mazanje mašine. zato lahko le ta zariba. Rešitev je vgraditev enega grelca v cev. Sam tega nimam, ampak težav ni bilo. Letos bom imel precej več krajših voženj pozimi, pa poročam ali je motor zaribal ali ne
evil.gif


V splošnem sem z njim čisto zadovoljen, seveda pa ne pričakujem ne vem kakšnih performans, lokalni Schumacher pa tudi nisem.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Soliden motor za mestno vožnjo, tudi po AC ni težav za umirjeno vožnjo, problem so mu klanci. Na nizkih obrati ne vleče nič, ampak res slabo, avto je namreč precej težek, če imaš vžgano klimo, v avtu kakšnega potnika in si doma na gričevnatem področju ga moraš stalno terat na obrate.
Drugače pa je kot mestni avto meni super, jaz imam starega Megana s 110 KM, letos poleti ko je bila mama celo poletje na dopustu, njena Ibiza 1.4 16V pa je ostala doma, sem se kar z njo vozil, za po mestu je okretna, motor tišji od mojega itd. Večkrat sem šel tudi z njo do Poreča in me je pozitivno presenetila.
Skratka, če nisi dirkač in nimaš navade prehitevat kogarkoli srečaš na cesti je motor čisto korekten, za hitro vožnjo pa ni.
Glede porabe ne bi vedel, po občutku ne more bit preko 7 za normalno vožnjo, nisem ga dovolj dolgo vozil, da bi imel kaj bolj razdelano statistiko. Glede servisov nismo še imeli nikoli težav, mati sicer vozi samo med Koprom in Izolo, tako da ima po 3+ letih 25k km
smile-1.gif
(mamin prejšnji avto smo prodali po 15 letih in 105k km)

Jurij
 

Yamaha

Zelenc'
5. sep 2007
24
0
1
Slovenija
Prevozil 45 k km. Vozil lv Makedonijo in tudi v Luxemburg. Najnižja povpreæna poraba 5,9 l (vendar nisem vozil preko 120). Končna 170, vendar s težavo. Kolega me je prehitel s 60 konjskim. Ta mašina ima precej šponarjev in jermenov in je servis posledično dražji. Iz volana se na vsake toliko časa kar malo pokadi. Ko t sem že rekel, slab menjalnik - to je na vseh Polotih te generacije. Z oljem doslej ni bilo težav. Slabost so tudi luči, saj plastika po določenem času poči in potem ti luči poskakujejo gor in dol. Jaz sem jih zamenjal po 70 k km, cena za par 200 eur (hella). Če se voziš normalno na avtocesti nad 130 km/h žre kot blesav, saj gre v 4.000 vrtljajev. Avto je za mestno vožnjo in za mamo drugače OK. Za kaj več pa bolj tko/tko.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Lisica pravi:
Korozija mi je uničila dva priključka za svečke in to je povzročalo stik in prižiganje lučke za olje. Je servis porabil kar nekaj časa, da je ugotovil napako.

Ne me basat
redface-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Zadnja dva meseca imam doma tudi polota l '98,motor 1,4 (44kw) Poraba pod 7l nikoli,pa ga ne tiščim v poden. Pri avtu je 100km/h 3000 obratov tako da je poraba temu primerna. Drugače je tam do kakšnih 70 km/h avto kar poskočen ko si nad tem pa se moči že porazgubijo. Kadar mu poleti 'obesiš' še klimo pa je bolj kot ne nepremičnina. Poraba pa se mi res zdi too much. Z njim sem naredil 30 000 do sedaj pa nekih težav ni bilo,razen tega da sem zamenjal tri termostate in ohišje termostata kar je daje tako hiba tega motorja.Prevoženih pa imam 190 000,nevem kdo je rekel da žrejo olje moj zaenkrat nič.
Če te kaj zanima vprašaj.
 

Lisica

Pripravnik
10. sep 2007
48
0
6
Pri meni se je rumena lučka za olje prižigala občasno, predvsem med dolgotrajnimi vožnjami (več kot uro in pol recimo). Z oljem seveda ni bilo nič narobe. Od ureditve priključkov na svečke se težava ni ponovila.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Če lahko v Golfu 4 s takim motorjem pridelam porabo pod 5, ni vrag, da v takem jajčku kot je Polo tudi ne bi.
Ma dejte no, ne ga biksat s takimi vrednostmi.
stupid-1.gif
To porabo si dosegel kolikokrat na relaciji? Mogoče enkrat v celem življenju, pa še to je precej vprašljiva vrednost.

Z Golfom III 1.4 s 44KW sem naredil 170k km, vsak tank računal porabo, pa nisem nikoli prišel pod 6 litrov. In ne, z avtom ni bilo nič narobe, ker sem ga imel od novega. Ob zelo lepi relacijski vožnji je pokuril 6 litrov, ob bolj živahni vožnji na relacije pa je porabil še vedno pod 7 litrov.

Z Leonom 1.4 s 55KW sem imel priložnost narest 7k km in ni bila poraba ob lepi relacijski vožnji nikoli pod 6 litri, en tank enkrat pa sem ga mal stiskal po avtocesti pa čez Vrhniko sem šel v Žiri, pa je bila poraba 10.
crazy1.gif