VW T5 Multivan - kje nabavit diske in ploscice

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dejansko piše, citiram: Dejansko to pomeni, da avtomehanik ne more zavrniti strankinega motornega olja in oljnega filtra, lahko pa to stori, če ugotovi, da gre za slab oziroma sporen material in mora to dejstvo tudi ustrezno dokazati.
Avtomehanik ne more zavrniti materiala. Lahko pa zavrne delo. Kapiš?
Tako kot malar, pa vodovodar, pa une kurbe na metelkovi za 10€.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.048
113
Ne ni treba. Lahko ti mirno rečejo da ****** ker imajo dovolj drugih strank ki pridejo z rokami v žepih.
Sicer pa za to da ohraniš garancijo, ni potrebno vozit na pooblaščenca. Kar seveda ne pomeni da bo brez problemov v primeru okvare v garancijskem roku.
Edini plus uradnega je, da je lazje reševat zadeve v primeru kulanc in podobnega. Zato se tudi odločamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Ah brezveze da se zdaj gremo obračanje raznih stavkov. Seveda me fizično lahko zavrne, saj ima usta in lahko izgovori sklop stavkov in me odžene, jaz ga fizično ne morem prisiliti. Če pa sem jaz večje budalo kot on in ga prijavim je sankcioniran. Torej lahko me odžene če mi reče da sem na vrsti čez 6 tednov, kot poslovni subjekt pa me ne more zavrniti in mi reči da pa on meni servisa ne bo nardil ker mu nisem naprimer simpatičen. Seveda to fizično lahko naredi ampak jaz ga lahko prijavim in on ima zagotovo težave. Torej Zakon o varstvu potrošnikov tebi kot puncu storitev daje določene pravice, govorimo o teoretičnih pravicah ampak če se že gremo do konca bi zagotovo zmagal ti kot potrošnik. Namreč brez konkretnega razloga podjetje ne more zavrniti. Lahko te odvrne z butastimi pogoji, odnosom, direktno brez konkretnih razlogov pa te uradno ne sme zavrniti, verjemi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Edini plus uradnega je, da je lazje reševat zadeve v primeru kulanc in podobnega. Zato se tudi odločamo.

Drži, sicer nekaj kar je Vojnik napisal drži, veliko pa ne drži. On je govoril o avtomobilh ki so imeli serijsko težave z šobami, tam je šlo najbrž za vpoklic. On je zdaj malo pomešal vpoklic, kulanco in delež stroška serviserja ki ga on pokrije ker je stranka "dobra".

Res je tudi da če nosiš zraven svoj material in se ne držiš zadev po spisku in po intervalih da lahko verjetno na kulanco pozabiš. Konec koncev je kulanca dobra volja proizvajalca. Ampak tam je zopet XY drugih faktorjev zraven kot pa redni servisi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Evo obljubil sem da ko pridem domov da pogledam zadnji račun za delo na Porscheju, in sicer:

Menjava olja, oljnega filtra, menjava zavorne tekočine ter menjava zračnega filtra. Torej menjal se ni niti naftni, niti klima filter (kjer se dejansko največ dela). S popustom slabih 220€. Filtra ter olje je bilo moje, zavorno tekočino so dali oni.

Če to ni fantastičen posel in če bi kdo takšno stranko zavrnil pol pa ne vem kje živimo in koliko služite ter kakšen denar obračate, če se to ne izplača.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne ni treba. Lahko ti mirno rečejo da ****** ker imajo dovolj drugih strank ki pridejo z rokami v žepih.
Sicer pa za to da ohraniš garancijo, ni potrebno vozit na pooblaščenca. Kar seveda ne pomeni da bo brez problemov v primeru okvare v garancijskem roku.

Uradni Audi serviser ti lahko zavrne servisiranje Audija, ker si prinesel svoje olje? Si 100% v svojo trditev? Ker jaz sem 100%, da ne more in ne sme, poleg tega se Audi s tem zagotovo ne bi strinjal. Bi jih bilo zanimivo povprasat. Ali pa vsaj tega, ki ti je tega Audija prodal. Ce je bil pa tu kupljen in ti nekdo rece, da ne bo menjal, se pa morate resno vsi povprasat na zdravju. Ker potem je to zadnji Audi, ki sem ga kupil. Zaradi 100€?
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Nihče te ne bo zavrnil, pogovarjamo se samo o teoretičnih hipotetičnih možnostih v smislu kaj bi bilo ČE bi bilo... Sicer pa brezvezna debata in katere nima kdo kaj pametnega za potegniti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Uradni Audi serviser ti lahko zavrne servisiranje Audija, ker si prinesel svoje olje?
Beri med vrsticami.
Lahko pa te zavrne, ker mu baba včeraj ni dala in ker bo namesto pregovarjanja s tabo, v vmesnem času naredil dva redna servisa.
Kakšen bo argument za zavrnitev je pa stvar domišljije. Recimo da so vsi serviserji na bolniški.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.552
688
113
Evo obljubil sem da ko pridem domov da pogledam zadnji račun za delo na Porscheju, in sicer:

Menjava olja, oljnega filtra, menjava zavorne tekočine ter menjava zračnega filtra. Torej menjal se ni niti naftni, niti klima filter (kjer se dejansko največ dela). S popustom slabih 220€. Filtra ter olje je bilo moje, zavorno tekočino so dali oni.

Če to ni fantastičen posel in če bi kdo takšno stranko zavrnil pol pa ne vem kje živimo in koliko služite ter kakšen denar obračate, če se to ne izplača.

Ni slabo.

Koliko časa je normirano? Oz Koliko bi bil še pribitek na material?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Nevem ker imajo pri vsaki storitvi navedene točke in vsaka točma je X€. Ne vem koliko točno je material, vem le da bi me komplet z vsemi filtri prišlo preko 500€. Sicer pa računaj, 4,7L olja krat cca. 30€ + 2x filter, kar je sigueno oboje skupaj kakšnih 80€. Torej vsaj še 1x toliko zraven.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Ne, normalna. Pač pretiran hec so ti določeni pooblaščenci, živijo v svojem svetu saj ravno o tem govorimo.