VW navigacija

Dinchi

Zelenc'
24. nov 2022
6
0
1
Pozdravljeni,

imam VW Tiguan 12/2016, Media Discover Pro 2 (3G0919866S - 0635 - ECE1 2016/2017).

Dal sem dol preko VW spletne strani program DiscoverCare in poskusil prek njega direktno dati dol update na novo kartico (SD 32 gb) ali na 99% se zgodi ena napaka in me takoj vrze ven.

Poskusil dat dol update direktno, unzip ga na SD Card, pojavi se en txt file in 2 folderja, in ce dam to kartico v avto in grem kokr so navedli na Update, ne zazna sploh da obstaja kakrsnkoli update?

Prosim pomoč?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Update se ne zažene samodejno. Pognat ga moraš ročno preko menija za posodobitev. Imaš pdf navodila na strani kjer si pobiral material. Citiram:

Installing the map material
• Insert the SD card into one of the SD card slots on your vehicle until it audibly clicks into place.
• Now select the “MENU” button on the Discover Pro. Click on “Update software” in the “Setup” menu under “Version information”. Now follow the instructions on the display of the Discover Pro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Dinchi

Zelenc'
24. nov 2022
6
0
1
Update se ne zažene samodejno. Pognat ga moraš ročno preko menija za posodobitev. Imaš pdf navodila na strani kjer si pobiral material. Citiram:

Installing the map material
• Insert the SD card into one of the SD card slots on your vehicle until it audibly clicks into place.
• Now select the “MENU” button on the Discover Pro. Click on “Update software” in the “Setup” menu under “Version information”. Now follow the instructions on the display of the Discover Pro.

To sem naredil ampak noče! Vse sem delal kot je v navodilih.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vem kako zgleda :)
Problem je v tem, da sta obe enoti na videz identični (Discover media, Discover Pro) zato še vedno ne vem katero imaš. Odgovor na moje prejšnje enostavno vprašanje pač to dilemo instantno razreši...ali pa če javiš part nuber (št. dela) ki jo vidiš v nastavitvah sistema.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Mal na pamet - a ni da moras izbrat od kje ti updejta (wifi alpa sd)?
vem da enkrat sem updejtal prek sd, naslednjic pa wifi.. in da traaaaajaaaa da se vse prepise na disk (tko voznje 1/2h vsaj)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Preko SD kartice update traja cca 40 min..Ampak po mojem v tem primeru itak govorimo o Discover Media, kjer navigacija laufa direkt iz SD in za to potrebuje originalno (ali pa klon) kartico, ki mora biti cel čas v prvi ali drugi reži za SD.
 

Dinchi

Zelenc'
24. nov 2022
6
0
1
IMG_2748.jpeg
 

Dinchi

Zelenc'
24. nov 2022
6
0
1
Jaz mam 2 reži za SD kartice, v prvi je originalna VW NAVI katero sem dobil zraven, v drugo režo dam SDHC10 kokr je navedeno v navodilih da je optimalna, ter na njo nalozim update kateri ma 2 folderja ter en txt doc, in ga sploh ne zazna kot update (Setup-Navi-Version update - SD/USB)...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kot sem ti že zgoraj napisal - imaš Discover media. Kar ti želiš ne gre skupaj, zato ne deluje. Ti si potegnil posodobitev za Discover Pro (2 mapi in ena metainfo datoteka) in s tem si nimaš kaj pomagat. Ti moraš prenesti ustrezno kartografijo za Discover Media in kopirat podatke na tvojo obstoječo originalno kartico. Boš pa imel problem, ker je tvoja kartica 16 GB, nova verzija kompletne Evrope pa je že zdavnaj presegla to velikost. Zdaj imaš 2 možnosti - iz uradne strani preneseš manjšo regijo (poglej katera ti ustreza) ali pa nabavi novo originalno 23 Gb sd kartico na katero lahko vedno kopiraš celotno Evropo. Takšno kartico lahko dobiš tudi od mene če želiš..
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

hermann

Guru
19. mar 2014
9.280
5.860
113
a kdo dejansko še uporablja te navigacije... sploh brez online storitev?

jaz že dolgo ne več... posodabljam samo zato, da bo za backup, če ostalo guzne... kar se še ni zgodilo
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.719
145
63
Jaz imam rajši integrirano navigacijo. Displej med števci kar uporabljam pa všeč mi je, da lahko poljubno nastavim zoom na centralnem zaslonu.
Google maps in Apple maps imata preveč po-zooman pogled.

lp
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Uporabljam rajsi to kot android auto. Ker mi je bolj pregledna oz. sem bolj navajen in zaradi prikaza na stevcih.

Je pa res da mi preko vw connecta osvezuje tudi podatke o prometu. Drugace bi bil na android auto.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
a kdo dejansko še uporablja te navigacije... sploh brez online storitev?

jaz že dolgo ne več... posodabljam samo zato, da bo za backup, če ostalo guzne... kar se še ni zgodilo
a niso tukaj notri tudi hitrostne omejitve? Kar pa je zelo dobra funkcija, tudi če ne uporabljaš navigacije.

Tudi sam imam raje gmaps, ker mi ta vw čudno navigira.