VW navigacija

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kot dodatna oprema se prodaja. DLC v bistvu. V avtu dobiš gumb APP, in ko ga klikneš ti reče. Tole je pa za doplačat, kontaktiraj tvojega VW dealerja.

Ko naročiš potem uni dejansko naročijo neko fizično plastično kartico v plastično embalaži, ki jo čakaš par dni. Gor je neka koda ki jo preko konfiguratorja vnesejo v avto. S tem ti odklenejo CarPlay, AndroidAuto in Mirror link, za vedno. Kako ti prideš do svojega apk ja za AA jih ne zanima. Vprašanje če bi sploh vedeli povedat.

Potem pa dela. 100x bolš kot uradna VW navigacija, ki je kljub vsemu trudu, ki jo vlagajo v "povezljivost" tako debilna, kot da ne bi nihče od razvijalcev še v življenju držal v rokah kakršnekoli napravice mlajše od 15 let.

Primer: Greš nekam in si hočeš nek naslov spravit pred potovanjem v avto prek pc ja.
  • GoogleMaps:
    • Poiščeš zadeve(mimgrede si še ogledaš stavbe in križišča prek street viewa), ko prideš v avto bo to zadnji zadetek pod last searches: Gremo.
  • VW:
    • Greš na page od car linka.
    • Tam se nekako logiraš z usernamom in passwordom, ki ga je treba seveda vsakič vpisovat.
    • Potem klikaš klikaš klikaš kot opica, da najprej želen naslov nekako najdeš. Search sicer je (ko ga najdeš), ampak dela direkt po standardih leta 1999. Nekih pametnih POI ni, zelo rad ponuja cilje kje na severu nemčije....
    • Ko končno vneseš zadevo (Shrani in pošlji) se žurka šele prične
    • Prideš v avto in najprej ga moraš nekao spravit na net. Se pravi telefon, personal hotspot in potem molitve k vsem božanstvom da se bo avto odločil povezat. Uspe nekje v 50% primerov
    • Potem (če uspe) tap tap tap tap tap po vseh mogočiih menijih in potrditvah da se nekako potem ta naslov le uvozi.
    • Ko ga hočeš uporabit, naslova nikjer. Izkaže se, da se VW ju zdi odlična ideja da naslove ki so bili dodani prek neta tlači v nek popolnoma drug odsek, kot vse ostale, tako da si moraš za vse večne čase zapomnit kateri naslov si dodal preko CarNet in katerega neposredno v avtu.
    • No, potem si pa že pri sami navigaciji, ki delam ko upoštevaš še informacije o prometu nekje na 10% googlove.
    • Ja, še pred tem jim moraš dat pa jurja al kolk je že za navigacijo in mislim da hočejo celo za car net nekaj računat.
    • Skratka 10 let za gmaps.
Sorry za Rant, ampak res je debilno:

Passat 2018.

Disclaimer: Navigacijo sem dobil v paketu, ker za tole jim ne bi dal niti centa.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
In potem te sodelavci prepričujejo, kako lahko imaš avto brez navigacije. Pa jim dopovedujem, da če imaš Android auto ne rabiš nič drugega.:evil:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Drži, edina slabost Android Auta je, da ti ne more prikazovati informacij na digitalni armaturki ali HUDu.
No, pa da moraš zaenkrat še na USB priklapljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Jaz imam sicer škodo, pa mislim, da ni nobene razlike. Stanje prometa in barvanje odsekov glede na promet v googlovem stilu mi kar solidno in uporabno dela, tako, da v vsakdanjem prometu dejansko uporabljam vgrajeno navigacijo.Tudi zato, ker sem prelen, da bi vsakič iskal telefon po žepih in ga priklapljal na usb. Pred parimi dnevi mi je navigacija dejansko rešila rit in kakšno uro ali dve, ker je kazala ravno obratno stanje, kot so govorili po valu 202...

Kaj bo, ko naročnina poteče, je seveda druga pesem. Me prav zanima koliko kupcev tole potem dejansko plača...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
To govoiš o CarNet dostopu?

Pri VW je tri leta zastonj pri novem avtu. Še tolk ni vredno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Da si sposodim temo še za Peugeotov sistem. Pozna kdo ta njihov mirror screen? A si jaz zadevo prav predstavljam, da lahko komot recimo googl maps iz telefona na zaslon od avta linkam in deluje ter prikazuje enako kot na telefonu? A ima kake zahteve po nekem hudo dobrem telefonu ali dela tudi z malo cenejšimi Samsungi?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Sem bral navodila, me samo zanima, kolk velko kartico podpira mam pa Discovery Media iz leta 2017. Vem, da mora biti formatirana v FAT32 formatu.

Še eno vprašanje: ali lahko novo kartico samo vstavim v SD slot, pa navigacija sama prepozna ali se moram kaj v navigaciji poigrat? Ker SD kartico, katero sedaj uporabljam, mislim imeti za backup.

Prvič bom delal tole, sem prebral nemška navodila, pa ne bi rad kaj zaj**

Hvala!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
uporabiš original kartico ,ki je v avtu.

Stare podatke skopiraš na PC za vsak slučaj, za razširit pa obvezno program 7 zip