VW ID3 Gate

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nova aferica v kuhanju, fejk VW ID3 prodaja ...


 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče samo kot primer: kolega naročil pozno jeseni ID3 z garantirano dobavo v začetku januarja. Malo po naročilu najavijo prihod ID4 v SLO. Ko se približuje januar povpraša kako je kaj z dobavo pa pravijo, da že dolgo ni nič prišlo, pa ker je dober prijatelj od direktorja mu lahko zamenjajo v ID4, ki mu ga bodo dali iz prvega prihoda testnih/salonskih v Slovenijo predvidoma konec januarja ali začetek februarja. V začetku marca mu nihče na Porše Slovenija ni znal povedat kdaj, če sploh, bo kakšna dobava ID3 ali ID4 v Slovenijo.
No včeraj je pripeljal Teslo iz D. :confused:
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: sajkek

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Saj to ni nobena skrivnost. Pač je VW pritisnil na prodajalce, da so pokupili 1st editione, da so si znižali CO2 flote. Načeloma nič slabega za kupce, ker se sedaj prodajajo z lepimi popusti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
men je tudi bilo čudno tak puš, tako agresivno oglaševanje, kot da je to nekaj najboljšega po lesenižlici. Avtov pa nikjer, medli odzivi novinarjev in vsega.... vse potihnilo...no potem je jasno.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Jaz jih na cesti vidim toliko kot Teslo 3, Kona Electric, novega Leafa, itd... zelo malo, ampak več kot nič. Pač... novi so vsi dragi za slovenski žep. Če kupiš s subvencijo, pa par let ne smeš prodajat.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nima veze, to je bilo znano. Prej ali slej jih bodo že morali prodat. To je zrastlo na zelniku teslemmingov.

Tole jih boli, nekateri večji so dejansko prodali top Tesle in skočili v Magno in VW... to so pa "zmagovalci".

1615982146420.png
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jap.. tudi dol. Včeraj na 250, kar je bilo res noro za tako firmo, ki trejda po 1% gor in dol (avti niso nek sanjski biznis), danes pa že nazaj na 230.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.006
826
113
Mah ne vem, glupi novi hrabri svet al kako ze gre tole. Men ni nc vec jasn, ce z neke logike / objektivnosti gledas. Pamp-n-damp kiddies so vse sfukal. Sam tud kr ne morm prodat teh konjev, mi jih je skoda, butl blesav :) Gor pa dol pa vsake 14 dni ath po pa kr cakam in cakam... najbrz na orenk dump, to me bo zresetiralo najbrz. To je nova droga, jebes avto :) Sam ce s pametjo pomisls ne prides skoz... z logiko ne. Jebiga, sm se stara sola, Yugo dete.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jup, sem že napisal, da zaradi neumnosti pri delnici Tesle pa še nekaterih US shitfirm brez vsake logike in premisleka trejdam shitcoine. Tu gre roba x10 in na 1mrd market cap samo da roadmap posodobijo ali pa sklenejo partnerstvo z drugim shitcoinom.

Samo še v NFTjih nisem, ker to je pa že preveč. :valjamse:
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kakorkoli, loterija vse skupaj. Jaz se tega ne grem več, čeprav sem imel super tajmnig pri tsla.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Sploh sem bez besed. Saj se zavedam, da si vsi želijo tega, da bi ti uturili najemnino/naročnino za vsako malenkost, ampak kar je preveč je preveč, sploh če gre za pomoč pri varnosti na cestah. Morda bi še plačal enkratni znesek kot ga pač plačam za različno dodatno opremo, ampak potem zahtevam od njih tudi dosti večjo odgovornost, garancijo, ko bi šlo kaj narobe.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Ne vidim nobenega problema. Plačujem 8,5 na uro samovozeči avtobus in bom tudi 8,5 na uro za samovozečega vwja. Seveda pa pričakujem, da ne bom njegov lastnik.

Sicer pa pri softveru je podobno. Nihče več ne bi prodal ampak bi mesečno naročnino. Zato sem že povsem na open source sceni. Ne dvomim, da bo na avtomobilskem področju podobno.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Dobro, trendi so vse vrečt na naročnino, najemnino, v oblak in cuzat vsak mesec neke denarje ter narest stranko odvisno od tebe.
Konkurenca pa prinaša tudi obratne rešitve.
Pač ne kupiš takega avta, kjer te želijo cuzat za nekaj, za kar ne želiš biti scuzan. BMW želi cuzat mesečno naročnino že za Apple Carplay in Android Auto, torej za nekaj kar ponudi natanko 0 njihove storitve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
BMW JE ŽELEL to računat, pa je javnost dala lepo vedet BMW kravatarjem v product placement oddelku, kaj si o tem misli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kako pa to zgleda? Da da javnost vede. Čisto resno me zanima, kaj je treba naredit, da kravatarja premakneš.
Na netu napišeš: o fu... :)
Pogrom je bil iz vseh strani, celo od novinarjev naprej. Pa so pri BMWju kravatarji pogruntali, da cvenk je kul, ampak celo za curjenje strank obstaja ena meja, katero so s tem našli :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic