VW airbag

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Imam zanimivo, do zdaj zelo poceni, izkušnjo z lučko za airbag v VW Jetta, novi tip. Že dvakrat se mi je prižgala, sledilo je popravilo, nekaj dni OK in here we go again. Kolikor vem, je VW računalnik narejen tako, da je treba z VAG COM izklopiti lučko, četudi je napaka odpravljena. No, predvsem me zanima, koliko stane nov računalnik za airbage. Kaj drugega skoraj ne more biti ker so spoji kablov pod sedeži in drugje OK. Oziroma koliko stane posamezen airbag, če je slučajno napaka v njem.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ne vem kaj je pokazal. Prvič so s spajkalnikom uredili kontakt pod enim sedežem. Je bilo OK par dni. Nato lučka. Sedaj so nekaj delali na desni strani, OK je bilo en dan. Lahko je pokvarjen en airbag, verjetno stranski v sedežu ali pa ima računalnik slab dan.
Se je pa lučka za airbag doslej prižgala vedno zjutraj, takoj po zagonu avta. Odtlej pa itak ves čas gori, ker očitno VW nima tako pametnega sistema, da bi v primeru vzpostavljenega stika skenslal lučko in jo je treba izklopiti s pobrisom napake v VAG COMu. Vprašanje je tudi, ali sedaj air bagi sploh delujejo v primeru trka. Eni pravijo, da ne, drugi da vseeno delujejo kljub lučki. Ziher pa ni nihče.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Airbagi ziher ne delujejo če javlja napako.
Koliko pa je star avto ?
Daj vprašaj ti tam na servisu kako napako javlja - ali pa ga priklopi na Vag - Com
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Airbagi ziher ne delujejo če javlja napako.

Ne drži. Velikokart javlja Airbag napako v primeru okvare alternatorja. V tem primeru Airbagi še vedno delujejo.

Meni so povedali da v kolikor gori lučka se Airbagi izklopijo...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Hja, očitno so ti potem povedali narobe.
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če bi se Airbagi izklopili, ko gori lučka, bi bila lučka za njih rdeča!
p.s. babja razlaga....
p.p.s. zeleno je ok, rumeno opozarja, rdeča no-go!
smile-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
koliko je meni znano airbagi NE delujejo ce sveti lucka.V bistvu so deaktivirani.Spoji kablov so pod sedezom, mogoce imajo slab stik. Ce se enkrat stik v kablu prekine lucka vec ne bo ugasnila, ampak jo je treba ugasnit z testerjem.
(seveda to velja v primeru da je kljuc v kljucavnici na drugi stopnji-kontakt, ce kontakta nimas avto ne zazna odklopa airbaga)
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Avto je star dve in pol leti, 60.000 km. Alternator ne dela problemov. Ima kdo vsaj okvirno ceno računalnika za airbage, isti je v Golf 5. In pa stranskega airbaga. Toliko da vem, da me geniji na Porsche Slovenija ne bodo vlekli za nos. Nazadnje so namreč popravili tako, da je zdržalo par dni, potem pa zopet lučka...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
A sploh obstaja kakšen kompetenten serviser? VW servis mi ne vliva zaupanja ker bodo verjetno želeli zamenjati vse živo, če bo treba ali ne.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz sem imel en airbag odpret in je gorela lucka, peljem k mojstru ki je odprl racunalnik ga spet aktiviral.Placal sem 60 EUR in deluje kot nov.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
jaz sem imel en airbag odpret in je gorela lucka, peljem k mojstru ki je odprl racunalnik ga spet aktiviral.Placal sem 60 EUR in deluje kot nov.


To boš pa potem videl ko se bo moral odpret, če bo vse delovalo kot novo...