VW 1.4 75KM motor in Generation oprema

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Kako se obnese v Golfu IV? Vem, da pospeškov ni. Se da normalno vozit po omejitvah ali je potrebno stalno pritiskanje?

Kaj je vsebovala Generation oprema?

PS: Če kdo ve za kakšnega 1.4 Generation okrog letnika 2001 (obvezno 5 vrat in prvi lastnik) se priporočam za info.

PS2: Ne bluzite o ostalih motorji: dizli odpadejo, 1.6 pa žre več kot vidi, tako da je tudi out. Torej LE 1.4 bencinar.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.363
-8.424
113
Ta motor v novem Polotu je bolj za silo. Do 3000 obratov nikamor ne vleče
bonk.gif
Golf je še nekaj težji, tako da bo še slabše.
Drugače se pa kar normalno vozi. Le za prehitevanje ali boljše pospeške ga je potrebno gnati v višje obrate.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.255
2.128
113
SV SLO
Pa ko greš v hrib je treba obvezno ugasnit klimo, Generacija misli da je imela serijsko 16" lita platišča, klimo, eletrični pomik stekel, mislim pa da je bila brez centralnega zaklepanja.
Želim ti dober nakup.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Iz prve roke ti lahko povem za Golf V 1.4 75KM TrendLine

Poraba 7 - 8 l/100km
Vrtljaji 3800 rmp pri 130 km/h
max hitrost 165km/h (sicer pa poglej v specifikacije)

Pospeški so solidni, mašina zelo vzdržljiva in predvsem zelo tiha.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
80% AC 20% ostalo



prevozim pa 30 kkm / leto



Običajno vozim s tempomatom 140 km/h. Stil vožnje srednje umirjeno, za norenje in tiščanje pa bi si raje kupil kakšen drug avto.
 
Nazadnje urejeno:

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
ksz..

V generation opremi so po sredini modri (kao športni) sedeži (zato so skoraj vsi/večina modre barve) in volan, in prestavna ročica v usnju, 16", avt. klima, centralno dalinjsko. Vsaj pri nas je bilo tako samo motor je bil tdi.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Motor je, hmm, no za premikanje je dovolj. Če se spomniš, sem imel takega v garaži, ko sem »odstranjeval rjo« na svoji pijani italijanki. Pospeševanje je lahko dostojno, ampak takrat avto pije. Hitra vožnja niti ni tak porabnik, vendar moraš peljati zvezno. V peti prestavi se nekje pri 110 km/h poraba začne opazno zviševat. Jaz sem par relacij LJ - Trebnje naredil s povprečno 4,8l/100km. LJ - Velenje pa nisem hotel bit premikajoča se ovira in je bila poraba 6,7. Dotični avto ima že več kot 200 tisoč km, pač od prvega lastnika.
grin1.gif
Avto je bolj za magistralne ceste kot AC.



Drugače je pa Golf 4 kanta, da res ni. Na volanu ničesar ne čutiš, prav odvrača te od normalno hitre vožnje. Sprijazniš se, da si premikajoča se cestna ovira.
tongue-1.gif




Mimogrede, zgornje porabe so s prižgano klimo in seveda po predpisih.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
No, to se mi dopade. Torej bi se ga dalo brez težav vozit pod 6, seveda na pravih relacijah.

Hm, torej se išče le kakšna taka kantica še.

PS: Cene rabljenim avtom so šle pa kar gor v zadnjega pol leta
stupid-1.gif
in seveda prvi lastnik.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Golf 4 kanta
bonk.gif
1.4 brez opreme je kanta. Kakšen TDI 130 4 motion z vso opremo je pa mali passat. Nevem no, meni se avto belje bolje kot mariskater drugi.

on topic:
Kaj pa za doseganje porabe TDI 90 z generation opremo? Jih ni ali so dragi? Mene zanima kako je s klimo pri 75 konjih? G3 90 s klimo postane G3 70 :p Avto negre nikamor več :p
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Golf 4 je kanta kakorkoli obrneš, ker se pelje tako. Če namečeš notri tono usnja in ne vem kaj še vse, je še vedno kanta. Astra G, ki sploh ni biser, daleč od tega, je kar se vožnje tiče manjša kanta.

Golf 4 je vozilo za vožnje od A do B brez užitkov. Na tak avto spadajo 185/80/15 »energy« pnevmatike, da vsaj podvozja ne slišiš toliko. 1.4 16v je pa edini VAG N/A bencinar, ki res malo porabi, če ga primerno pelješ. Sestri, ki ga zdaj vsak drugi dan pelje na relaciji LJ - KR, pije več kot 8. Na ostale dni pa vozi na isti relaciji še eno italijansko pijanko.
grin1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
No, to se mi dopade. Torej bi se ga dalo brez težav vozit pod 6, seveda na pravih relacijah.

Hm, torej se išče le kakšna taka kantica še.

PS: Cene rabljenim avtom so šle pa kar gor v zadnjega pol leta
stupid-1.gif
in seveda prvi lastnik.

Jaz sem pri zadnjem tanku imel rekordno nizko porabo (5.85 l/100 km). Imel sem pa relacijo 20 km v eno stran, vozil tekoče z prometom in klimo prižgano v 50%. Prav namensko sem hotel videt, kakšno porabo bom dosegel in z rezultatom sem izredno zadovoljen.

Za tebe se spomnim da si znan po ultravarčnih vožnjah...porabo okoli 6 litrov je brez težav možno doseči
smirk-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
To pa nisi ravno šparal. Cel liter več si porabil na 3x manjši razdalji.
grims-1.gif
Se pa strinjam, da bi mtl lahko porabo spravil nižje, ker jaz nimam preveč občutka in živcev za tako vožnjo.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
To pa nisi ravno šparal. Cel liter več si porabil na 3x manjši razdalji.
grims-1.gif
Se pa strinjam, da bi mtl lahko porabo spravil nižje, ker jaz nimam preveč občutka in živcev za tako vožnjo.

Jebat ga, nimam BC-ja pa peš računam porabo na cel tank goriva.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
ksz..

V generation opremi so po sredini modri (kao športni) sedeži (zato so skoraj vsi/večina modre barve) in volan, in prestavna ročica v usnju, 16", avt. klima , centralno dalinjsko. Vsaj pri nas je bilo tako samo motor je bil tdi.
Hm, večina jih ima kar ročno klimo.
frown-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ugani kaj ima ta, ki sem si ga »omislil« za čas »odstranjevanja rje« z moje pijane italijanke?













































Ročna klima pa ročno premikanje stekel v oknih.press
cheer.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:Ročna klima pa ročno premikanje stekel v oknih.press
cheer.gif
Ampak še vedno je Golf.
grims-1.gif


Njah, kaj naj rečem. Petvratni Generation je prav cool avtiček. Opreme je dovolj, sam bi pogrešal le še BC.
Škoda samo, da bo potem Ford moral od bajte, pa ravno zdaj, ko je pošlihtan cel. Eh, itak izgleda ne bo pametnega Generation za pametno ceno.
frown-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:

Hmm, čakaj. Tale oskubljen pa ima BC.
confused-1.gif


Kaj naj ti rečem, Golf.press.



Čeprav priznam nekaj: vsakič ko vidim soseda, ki se ves ponosen zbaše iz IV-ke (ja, 1.4), brez klime, tri vrata, brez centralca, brez stekel, z nekimi ušivimi čungalunga 15 col litkami, me srat prime. Ugani, kaj je imel prej? Ja, uganil si, trojko. Prej pa verjetno še dvojko. Bemu ej, ko se samo spomnim na to.
uf-1.gif




Torej še enkrat pozivam vse, ki bi vedeli, da se prodaja dober Generation za info. Seveda po zgornjih zahtevah: 1.4 bencinc, PET vrat, prvi lastnik (ali pa znana zgodovina), pa čim manj kilometrov.
 
Nazadnje urejeno: