Vstop na trg z delnicami, uporabna literatura?

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Pozdravljeni!

Rad bi vstopil na trg z delnicami, pa me zanima, če mi lahko kdo priporoča kakšno literaturo, na kaj je treba pazit, kako to sploh poteka in tako naprej.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Za poslovanje z delnicami potrebuješ Borzno posredniško hišo (npr. Medevešek-Pušnik), kjer odpreš trgovalni račun, nakažeš sredstva. In potem pač če želiš trgovati/varčevati kupiš delnice. So pa provizije za vsak dr mr
10.gif
Aja pa za tujino, rabiš, vsaj pri MP investirati vsaj 3000€.
če pa veš kaj je sedaj nizko pa bo šlo visoko gor, pa kar povej
grin1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
hej..daj mi na privat napiši svoj mail..pa ti zvecer posljem nekaj dobriz zadev...


lp
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Ja sej to vem, da moraš imeti trgovalni račun. Zanimajo me bolj take stvari, na katere je treba paziti, kje so haklci itd.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Po moje bi začetek moral zgledat nekako takole:

- prvo navlečeš domov tistih nekaj knjig od Turkovica in Kostolanya da dobiš malo občutka kako zadeve stojijo (dolgoročni donosi, psihologija množic itd.)

- pod priljubljene strani hraniš yahoo.finance, bloomberg in recimo kako slovensko FT in vsaj malo spremljaš forume- da spoznaš da se včasih najde na njih kaj pametnega, lahko pa tudi veliko neresničnega- in spoznaš da neboš nikol kupoval ker je nekdo v gostilni ali na forumu nekaj rekel

- potem pa konc bluzenja in k stvari- pomoje so neke demo varjante trgovanja brezveze ker dokler se baviš s virtualnim denarjem te briga in se ne obnašaš kot bi se v resnici...gremo na borzo-- v štartu raje preko odprtja trgovalnega računa pri kteri od BPH-jev, kasneje da prišparaš pri provizijah pri kakem net ponudniku trgovalne platforme (Poteza, Ilirika...ali tuji)
Štart naj bo z majhnim zneskom! Ne gre se za profit ampak za ucenje..ne sme ti bit škoda časa al kaj..da bi kaj zamudu..delnice bodo vedno rasle..in tud padale..nič hitet-- najlepša šola je ko te osebno doleti en orng padec (rast manj..ker pol smo itak vsi pametni)...po vsaj nekaj mesecih pa se že dobi nek filing in velko sreče
wink-1.gif


Ne pozabit da dobra firma bo prej ali slej rasla (temeljna analiza), za natančno točko vstopa bo pomagala tehnična analiza (ki je lahko vredna vse, ali pa niti počenega groša) vse skup pa požegna čredni nagon množic ki vedno pretirava...ko raste zraste "preveč", ko pada bo padlo "preveč"..

Ni ga lepšega primera kot LJSE recimo...


Uf še nekej...vedno obvladat svoja čustva...vsi smo namreč pohlepni in nas lahko kaj hitro zavede da "bodo drugi služli mi pa ne"...ne se spuščatv stvari ki jih ne zastopiš, pa čeprav omogočajo POTENCIALNO nore dobičke (kaki CFD-ji, oz. zadeve z vzvodi...)




roza.gif