Vstavljanje vmesne točke

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Odločim se, da odpotujem npr. v Plitvice, določim ruto in poženem. Ok. Mi jo določi (lahko najkrajšo, najhitrejšo) in načeloma bi bila stvar rešena, a zaželel sem si, da bi se peljal preko npr. Črnomlja.

Tudi to je enostavno, odtipkam novo pot in določim Slovenija > Črnomelj, sedaj se pa pojavi težava. Želel bi se samo peljati skozi in ne, da mi zahteva ulico in hišno številko tam, saj niti ne vem katere so in me niti ne zanimajo, zgolj tranzit preko tega mesta. In ne gre drugače, kot da izberem npr. prvo na spisku, Nuvi sicer vpraša kaj naj naredi s tem, naj doda kot vmesno točko ali kot nov končni cilj. Seveda potrdim vmesno točko in tako spremljam vožnjo križem po Črnomlju do navedene ulice in hišne številke, kjer me čaka ukaz obrni ko bo mogoče
redface-1.gif
in se vrni nazaj na navigacijo, vem, da me bo potem peljal pravilno ampak a res ni možnosti, da izberem samo "cross" in tako oplemenitim svojo ruto z željo.

Tudi če namesto Kam > Naslov, izberem > Mesto in Črnomelj je enako, pridem do polkrožnega obračanja.

Je ednina možnost z roko določiti vmesno točko na Kam > Preglej zemljevid in določiti glavno cesto izza Črnomlja, da me samo enostavno pelje skozi?

Kakšne so ostale izkušnje pri določanju v sami napravi in ne via Map source?
229762-1317.jpg
 

Priponke

  • 229762-1317.jpg
    229762-1317.jpg
    28,3 KB · Ogledi: 310

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm... Sem že imel "težave" po Avstriji, ko me je brez vinjete hotel poslati na avtotecsto.
Po ročnem pregledu karte v željeni smeri, sem določil na karti vmesno točko.
Torej brez dodajanja točnega naslova.

Ali pa trmasto voziš po svoje, dokler sam ne preračuna "tvojo pravo" pot...
Samo potem bolijo ušesa od preračunavanja.. hehe...
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
A ve kdo, čemu garmin včasih sploh ne vpraša za vmesno točko ali cilj, ampak kar določi točko kot cilj? Kaj naj naredim v tem primeru?
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
A ve kdo, čemu garmin včasih sploh ne vpraša za vmesno točko ali cilj, ampak kar določi točko kot cilj? Kaj naj naredim v tem primeru?

Tudi meni bi koristil odgovor na to vprašanje. Na Nüviju nimam te težave, na Mobile XT na mojem Sony Ericsson P1i pa mi sploh ne ponudi možnosti, da bi nova lokacija bila vmesna točka.
jezen.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Saj jo ne more ponuditi.

Postopek za določanje je sledeč:

> izbereš Kam in narediš vse po reglcih in Pojdi

potem pa kar pustiš na miru.

Zopet greš v Kam in določiš novo ruto in tedaj te povpraša ali je to nov cilj (v tem primeru pobriše starega) ali pa je izbira vmesna točka.

Potrdiš željeno in preračuna ponovno z vstavljeno vmesno točko.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imam Garmin iQue 3600 in lahko grem kadarkoli na "Edit Vias", potem pa imam na voljo:
Add via from Find
Add via from Map
Add via "Point"
Delete selected via
Determine Best Order
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
tedaj te povpraša ali je to nov cilj (v tem primeru pobriše starega) ali pa je izbira vmesna točka.
Vem to, ampak problem je v tem, da včasih ne pokaže in izbere kar nov cilj. Nato pa še naključje hoče, da to pokaže, ko ne rabim, ko pa rabim, pa noče!
13.gif
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Fantje, treba je malo čekirat program !
Eno popoldan se vležeš na kavč za kakšno urco ali dve, navigacijo v roko pa klikajte, poizkušajte zadeve.
Brez skrbi lahko klikate, nič ne boste zaštrikali. Naprave so narejene po sistemu "trotl simpl" tako da zadevo osvojiš 1,2,3 .
Cifra je lepo opisal zadevo, plus tega pa ima vsak program skoraj isti sistem.
Narediš ruto, daš da ti jo prikaže na karti, vmes med start in ciljem klikneš na vmesno točko in te vpraša ... dodam kot vmesno točko ?
Pri TT je recimo ikona VIA, kar pomeni preko ... itd.
Zadeva je zlo simpl .
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Saj jo ne more ponuditi.
Postopek za določanje je sledeč:
> izbereš Kam in narediš vse po reglcih in Pojdi
potem pa kar pustiš na miru.
Zopet greš v Kam in določiš novo ruto in tedaj te povpraša ali je to nov cilj (v tem primeru pobriše starega) ali pa je izbira vmesna točka.
Potrdiš željeno in preračuna ponovno z vstavljeno vmesno točko.

Ne, ne, se ne razumemo.
Postopek, ki si ga opisal, mi je jasen kot pasulj. Navigacijo uporabljam že dolgo in načeloma deluje tako, kot si napisal (na dlančniku, na Nüviju 660 in 250w - te mašine imamo pri hiši). Na telefonu P1i pa ne. Definiraš cilj, izračunaš pot, želiš dodati nov cilj in ga kasneje definirati kot via točko, pa ga vzame kot nov cilj (starega povozi).

Bom poskušal ugotoviti, kaj je narobe in ko ugotovim, sporočim. Če pa še kdo uporablja P1i v kombinaciji z Mobile XT in Garmin BT 10, naj sporoči, ali mu določanje via točke dela. Če nikomur ne dela, se očitno ne da in nima smisla zgubljati časa.
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Včasih pa še na nuviju ne dela, še posebej takrat, ko dam za cilj domov, mi prime redkokatera točka via!