Vse za camping

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik pep pravi:
...ja, pa še to - sem raje lačen, kot pa da še kdaj uporabim žar za enkratno uporabo.
Smo enega puskušali uporabit, pa smo potem drugega raje kar v smeti vrgli.
Saj se kar solidno speče na njih. Samo zakuriti jih je malo težje
grin1.gif

Jaz vedno poberem ven tisti papir/vosek, ki ga je itak premalo, da bi se vse skupaj dobro vžgalo in namečem notri par tistih voskastih kock za prižiganje. Potem pa laufa
grims-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
KSZ.
A takele blazine prodajajo samo v igluju in se dobijo samo od firme camp, a je še kaj drugega na tržišču? Zanima me predvsem kaka zakonska varjanta. Iščem pa ravo te male, ker se zložijo res u nulo (potovanje z motorjem). Še samonapihljiva je prevelika.
wink-1.gif

 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Na taki blazini se spi čist super, jo imam, res pa da nisem glede tega nič zbirčen. Napihneš jo prej kot turbo maximus s pumpo, pa še malce vaje za pljuča je, oziroma ko odpreš zraven pir, ti ga prej v kri požene.
nahrung002.gif
Praznjenje in zlaganje, pa ko se navadiš, tudi ni noben problem. So pa po volumnu za cca faktor 3 manjše.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.082
799
113
Zgoraj omenjene ne poznam, sem pa v štacuni Mixi Caravaning v roki držal samonapihljivo blazino, tole, ki se zloži cca. 30cm dolžine ter fi cca. 20cm - idealna za na moped.

2 skupaj zavzameta točno toliko prostora, kot 1 običajna.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Na taki blazini se spi čist super, jo imam, res pa da nisem glede tega nič zbirčen. Napihneš jo prej kot turbo maximus s pumpo, pa še malce vaje za pljuča je, oziroma ko odpreš zraven pir, ti ga prej v kri požene.
nahrung002.gif
Praznjenje in zlaganje, pa ko se navadiš, tudi ni noben problem. So pa po volumnu za cca faktor 3 manjše.

Hahahaha, to glede pira maš pa prav. Pravzaprav, ko napihneš dve, pol ga sploh ne rabiš.
wink-1.gif

Drugač pa le pojdi v Iglu (ali pa kam drugam) pogledat za samonapihljivimi in boš videl, da boš presenečen. Tudi tvoj kriterij za zbirčnost se bo spremenil, ko boš enkrat spal na njej.
 

Dearing

Zelenc'
16. maj 2010
13
0
1
Obvezna oprema je tudi kakšna naglavna svetilka (te so najbolj praktične, sploh od Silve, ker so lahke in res dobro svetijo) ali pa navadna svetilka. To meni vedno pride prav.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ker že nekaj časa spremljam temo bom še malo zapametoval
evil.gif

Po 25 letih se je nabralo že nekaj uporabnih trikov, da preguraš teden, deset dni ali več brez psihofizičnih izpadov
ne-ne-1.gif

Če greš na pot z kolesom ali motorjem zmanjšaj prtljago na minimum, bolje je stisniti domov z vlakom , kot pa vlačiti s seboj kup mokih stvari, ki začnejo gniti in fasati pljučnico.
Če greš kampirati z avtom, nasploh če imaš več ciljev pa je obvezno:
- šotor naj bo kvaliteten, vodni stolpec vsaj 2000 mm, kakšna kitajska jajca ti samo požrejo živce, na tleh obvezno plastficiran min 5000 mm
-vzemi s seboj polivivinil malo večji od tlorisa šotora in ga položi na tla nato pa nanj postavi šotor, ko je šotor postavljen ga zavihaj navzgor, ja pod streho
-preden začneš postavljati šotor preglej teren, likvidiraj kamenčke, štorže, skale...NE POSTAVLJAJ šotora v dolinice, vdobinice in podobne terenske pizd......je, razen če ne obožuješ vode v spalki
-kline ki si jih dobil s šotorom preglej, preštej in vrzi v smeti
evil.gif
pojdi v OBI, Merkur in kupi tesarske žeblje dolge 20cm , ti se vsaj ne krivijo kot špageti, zraven pa še kupi kladivo ki ima na eni strani sekiro, ne zanašaj se na to, da boš že našl kamen
-ko postavljaš šotor, ga postavi konkretno, da ne boš sredi noči v gatah ali tudi brez njih skakal naokoli in se praskal po glavi kje so klini , šotor pa že frfota kot zastave slave, vedno kline zabij do konca, najlepše ga je bos brcniti
jezen.gif

-vedno imej pripravljeno kartušo za plinski kuhalnik, ker ZMERAJ crkne, ko so makaroni napol kuhani
- s seboj imej vrvice, štrikce , šponarje in silver tape
Pa še tip za nočni WC, skozi rolo wc-papirja daj vrvico, zavežeš na primerno dolžino in obesiš okoli vratu tako imaš roke proste, pa še skrbi te ne v katero svinjarijo ti bo padel.
zmaga.gif


Vaš Šotorko Kampič
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Tahudfirbc pravi:
Pa še tip za nočni WC, skozi rolo wc-papirja daj vrvico, zavežeš na primerno dolžino in obesiš okoli vratu tako imaš roke proste, pa še skrbi te ne v katero svinjarijo ti bo padel.
zmaga.gif

Ta je dobra!!!
aplauz.gif


LP
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Ja z drago imava tudi podobno dvojno kot jo predlaga Snecer, malo več je dela pri zvijanju ampak se splača. Nekateri sicer pri samonapihljivih stokajo, da se jih ne da več spraviti na originalno velikost, a z vajo se to tudi doseže. V glavnem pa je z camp opremo tako, da poizkusi doma, da ne boš joker of the day on the place
hysterical-1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Ta vikend pičim v udine...Naj vse kupim tam ali so tudi take blazine iz hoferja dobre?

Rabim pa taveliko, za dva.

lp
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Hofer nima več telih samonapihljivih vreč. Jaz bi to vseeno rad kupil pri nas - še kakšna alternativa?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
misliš alternativa v hofer cenovnem rangu? odpade
jaz sem nabavil v igluju 2 leti nazaj za 80€ za enoosebno. spi se gor boljše kot doma na dormeo, za razliko od raznih maximusov, ki niso za drugo kot direkt za v smeti če moraš več kot 2 dni letno gor spat
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Danes sem bil v Beljaku,Falle to je tudi outdoor center, samo rabili bi enega poštenega šefa, da bi naredil malo reda, ampak če malo brskaš najdeš tudi kaj zanimivega npr ;Fjällräven pohodne hlače za 50 evrov
smile-1.gif

Kar se pa samonapihlivih blazin tiče pa so cene zasoljene samo od 45 navzgor
za vse še http://www.campingwelt.at/index.htm
So pa ugodne na http://www.ideo.si/a/samonapihljiva_blazina_MOVERA samo za kvaliteto pa ne odgovarjam
10.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Jaz sem sedaj vse kupil v decathlonu, tusi stestiral sem kamping ta vikend in je bilo čisto super. Hvala vsem za nasvete, veliko večino sem upošteval in ni bilo nobenih težav.
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
IgluSport ima v akciji samonapihljivo blazino za 69 € jaz imam 2 (odlično se obnese
cheer.gif
) in sem šel še eno iskat za sina.........
Je pa 7 cm debelina.........
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Jaz sem sedaj vse kupil v decathlonu, tusi stestiral sem kamping ta vikend in je bilo čisto super. Hvala vsem za nasvete, veliko večino sem upošteval in ni bilo nobenih težav.

Tudi jaz sem bil v soboto v Decathlonu (Udine)...in dokupil 2 šotora...Quechua Base 4.1 in klasičen Quechua Base.....
tongue-1.gif