Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Včeraj zvečer še normalno plačeval s Curve, danes hočem plačat malico z Garmin Pay in mi zavrne transakcijo, probam še enkrat in isto.V aplikaciji piše samo contact support, normalno sem potem plačal z drugo kartico na uri. Nakar vidim, da se je spremenila številka kartice in piše, da je nova na poti in naj bi prišla do 17. decembra. Nič jasno, saj mi je stara potekla pred parimi meseci in sem takrat dobil novo, tako kot vedno do sedaj seveda v naprej, da je bila stara še aktivna in sem jo lahko v miru zamenjal. Sedaj pa tole, brez kakršnegakoli opozorila, stara ("veljavna" še par let) enostavno ne dela več. Suppport zaenkrat ni še nič odgovoril. Na srečo sem lahko takoj posodobil Garmin in Apple Wallet, tako da lahko plačujem naprej, mi je pa zanimivo vse skupaj. Ko sem odprl Garmin Wallet, se je številka celo spremenila sama od sebe (najprej so se pokazale stare 4 štivlke in se nato čez sekundo osvežile na nove brez da bi ročno dodajal novo). Možno da je bilo isto tudi v Apple Walletu, ampak sem že prej pobrisal ročno in dodal novo. Mimogrede vidim, da imam tudi sedaj tudi drugačen yearly spending limit (poleg tega da so šle vse vrednosti za nazaj na 0). Je že kdo doživel podobno?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej nisem imel angleškega BINa, ravno pred tremi meseci sem dobil novo slovensko... Pa potekla mi je do sedaj že dvakrat in še nikoli ni stara kar nehala delat, vedno sem dobil novo v naprej.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Očitno tole:
As we advised in December 2020, on 1 January 2021 your account was transferred to Curve’s Lithuanian subsidiary, Curve UAB, allowing you to continue to use your Curve card uninterrupted in the post-Brexit era.
Following this transition, we’ve had to make some changes to your account. This ensures we remain aligned with the Lithuanian regulations, which both Curve and you – as a Curve account holder – are now subject to.
One simple change – We’ll be moving you from your current commercial card to a consumer card. But don’t worry all your benefits will remain the same
If you no longer live at this address, please update your address by clicking the link below. Go to Account section > Settings > Click on your address > Update.


Make sure we receive your updated address details before the 29th November 2021, otherwise your new card will go to the wrong address.
Make sure you add your current Curve card to your digital wallet of choice. We’ll automatically update your wallet with your new card details, so you won’t get caught out at the till!
Next step - 1st December 2021 – We’ll order your new card. It should arrive within 7 to 14 days, but please let us know if you’ve not received it by the 23rd December 2021. While you wait for your new card, you can continue to use Curve using the digital card details we’ll provide.
If you have any questions please contact our customer experience team via LiveChat using the app, or by email (support@curve.com). We’ll be happy to help.
Thanks,
Team Curve
Sem že pozabil na ta mail, ampak sem pričakoval seamless tranzicijo, kot ponavadi...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Prej 5574 2783, sedaj 5574 44XX. Binlist obe kaže kot slo, ampak za staro piše Business Premium Debit, za novo pa samo Debit. Trenutno me annoya zgolj to, da mi je ne uspe dodat na noben Google Account (ne za gapps, niti za YT premium), drugje zaenkrat dela.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Zanimivo, da ti je prej delala XSIDE, če ni bil Angleški BIN, ker sta obe številki na seznamu za SLO in potem tudi z novo ne bi smelo biti problema, dela pa itak ne, tudi meni ne, saj imam isti BIN kot ti 5574 44XX.

1638942542028.png

1638944505305.png
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zakaj pa ne bi delala, še vse slovenske in neslovenske so mi normalno. Ne govorin o Google Pay (sem itak na Applu in Garminu, tam Apple Pay in Garmin Pay delujeta BP) ampak o plačilu googlovih storitev, konkretno Google Apps oziroma Workspace al kaj je zdaj in Youtube Premium, na dveh ločenib google accountih.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
To da lahko dodaš kartice SLO bank ni problem, problem je, da ni možen vklop "Enable Curve pay - enable contactless mobile payments", ker je problem v BIN-u Curve kartice. Si me očitno narobe razumel, je pa res da imaš ti Apple in....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
To da lahko dodaš kartice SLO bank ni problem, problem je, da ni možen vklop "Enable Curve pay - enable contactless mobile payments", ker je problem v BIN-u Curve kartice. Si me očitno narobe razumel, je pa res da imaš ti Apple in....
Če prav razumem, imajo Applelovci v tem primeru prednost. :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To da lahko dodaš kartice SLO bank ni problem, problem je, da ni možen vklop "Enable Curve pay - enable contactless mobile payments", ker je problem v BIN-u Curve kartice. Si me očitno narobe razumel, je pa res da imaš ti Apple in....
Za iOS Curve Pay (ali katerakoli druga alternativna mobilna denarnica) itak ne obstaja, tako da o tem nisem pisal. Drugače pa drži, da Apple Pay že nekaj časa deluje uradno za Slo in tukaj ni težav, tudi s to novo kartico vse ok.

Še vedno me pa matra dodajanje nove (post brexit) kartice na Google račun, da lahko plačam Google Workspace. No upam, da se support zbudi do naslednjega billinga, ker se mi ne da neke tretje kartice uporabljat za to.

Sem pa še nekaj zanimivega doživel danes s to novo kartico v Garmin Payu (kjer se je številka sicer posodobila sama, kot so navedli v mailu), in sicer je POS na vsak način težil naj uporabim čip+PIN. Pred to menjavo nikoli problema, pa čisto vse že leta plačujem z uro. Potem sem uporabil Apple Pay na telefonu s to isto Curve kartico in je šlo BP. Mogoče bo treba še na garminu ročno odstranit in dodat kartico.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za iOS Curve Pay (ali katerakoli druga alternativna mobilna denarnica) itak ne obstaja, tako da o tem nisem pisal. Drugače pa drži, da Apple Pay že nekaj časa deluje uradno za Slo in tukaj ni težav, tudi s to novo kartico vse ok.

Še vedno me pa matra dodajanje nove (post brexit) kartice na Google račun, da lahko plačam Google Workspace. No upam, da se support zbudi do naslednjega billinga, ker se mi ne da neke tretje kartice uporabljat za to.

Sem pa še nekaj zanimivega doživel danes s to novo kartico v Garmin Payu (kjer se je številka sicer posodobila sama, kot so navedli v mailu), in sicer je POS na vsak način težil naj uporabim čip+PIN. Pred to menjavo nikoli problema, pa čisto vse že leta plačujem z uro. Potem sem uporabil Apple Pay na telefonu s to isto Curve kartico in je šlo BP. Mogoče bo treba še na garminu ročno odstranit in dodat kartico.
Običajno se za prvo plačilo z novo kartico zahteva čip+PIN. Šele to aktivira brezstično plačevanje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Običajno se za prvo plačilo z novo kartico zahteva čip+PIN. Šele to aktivira brezstično plačevanje.
Če sploh nimam fizične kartice, govora je o plačevanju z Garmin Pay. Še nikoli nisem rabil aktivirat fizične kartice, da bi deloval Garmin al Apple Pay. No sej zdaj sem ročno pobrisal kartico iz Garmin Walleta in jo dodal nazaj, pa je potem na POSu delovalo tudi z Garminom. Bo pa zabavno ko pride še fizična kartico in se bo najbrž spremenil CVV, bom moral vrjetno spet povsod posodabljat. Vsaj do sedaj je bilo tako, ampak ponavadi stare nisem menjal prej, ker je itak delovala še ko sem dobil novo fizično.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
To plačevanje s telefonom s curve je fail. Jaz sem vedno bil mnenja, da če imaš omogočeno plačevanje s telefonom, potem ne rabiš vlačit kartice s sabo. Pri curve niso tega mnenja. In za potrditev transakcije nad 25 oz 50€ s prstnim odtisom še tudi niso slišali. Jaz sem to vrgel dol po 2 dneh in dalje uporabljam google pay.
To so mi poslali danes, predstavljeno kot ful napredek

IMG_20211208_174518.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
To plačevanje s telefonom s curve je fail. Jaz sem vedno bil mnenja, da če imaš omogočeno plačevanje s telefonom, potem ne rabiš vlačit kartice s sabo. Pri curve niso tega mnenja. In za potrditev transakcije nad 25 oz 50€ s prstnim odtisom še tudi niso slišali. Jaz sem to vrgel dol po 2 dneh in dalje uporabljam google pay.
To so mi poslali danes, predstavljeno kot ful napredek

Poglej priponko 51033
Pa je dejansko tako butasto implementirano? Torej želiš plačati nakup s telefon, pa zadevo zavrne in zahteva čip in pin?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa je dejansko tako butasto implementirano? Torej želiš plačati nakup s telefon, pa zadevo zavrne in zahteva čip in pin?

To pomoje velja samo, ce placujes s fizicno kartico... Sam placujem ze nekaj let vec ali manj vse s telefonom oz. z uro (Apple Pay) preko Curve... in do sedaj se nikoli nisem potreboval kartice in se ne spomnim, ce mi je sploh kdaj kje zavrnilo nakup ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
To vse velja če plačuješ s telefonom s curve pay. Zavrača še bolj pogosto. Če imaš več zaporednih nakupov začne zavračat. In ne dobivaš nobenih obvestil na telefon kaj in zakaj se dogaja. V glavnem fail.

Plačujem tudi sam z google pay vezano na curve kartico že nekaj let in dela bp