Vsak po svojem okusu gradi hišo

Vas moti način gradnje nepremičnine


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Trava je povsod....zelena se lepo zlije s travo tko da....kje je problem?
grin1.gif


Uglavnem...vsaka oranžna spaka bolj seka ven kot ta zelena. Zanimivo je tudi, da je veliko sodobnih čudnih ljubljanskih stavb bolj paše na podeželje kot te vijolčne, modre, oranžne spake.
crazy1.gif


In ja...meni je to neke vrste kriminal, da ma pa folk tak okus pa tud velik pove o njih samih. Mi je pa tudi zanimivo, kako sfaljene so Slovenske novogradnje na splošno, ker dejansko že dolgo nisem bil v novogradnji, katero bi zavidal lastniku. Enkrat so lokacije sfaljene in vse skup ni vredno nič, enkrat je zunanjost taka, povečini pa sfaljeni notranji prostori. Vse kar so spremenili dizajnirali v 30 letih je to da prostori niso več popolnoma 4x4.
uf-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
rad bi videl vaše hiše...da vidim vaši indvidualnost, ustvarjalnost, umetnost... ko imate toliko pripomkb imate zagotovo postavljeno vzorcno hišo...


vsake oči majo svojga malarja...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Seveda na plac za lift, ki ga bo rabil za tiste 4 štuke (štejem seveda tudi klet
evil.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
v pupih to lahko prijaviš kot moderno gradnjo... je pa dejstvo, da je naša nasplošna gradnja hiš zasterela, zdaj so na udaru skeletne hiše, enokapnice, hiše brez streh z terasami na vrthu....

ne pa klasika dvokapnic...., to je rano tako kot bi rekli, volvo je lep avto, vsi ostali so neokusni in ne spadajo v naš prostor........

nekje velja tudi to za oblačila....... itd...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Kaj pa tista fluorescentno zelana - temno siva kombinacija na Godešiču? Kako ti pa tista sede?

(v smeri proti Šk. Loki desno, takoj za podvozom)

meni je prav huda
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
včeraj sem bil 3 ure na UE, prej še na gradbeni, vmes sem hebal mater investitorju in rezultat je sledeč

serjem se na vse organe, od a do ž v tej državi

projektant, ki ni znal izračunati vplivnega območja oz obočja strank v postopku je pač zapisal, da se objekt skalda z okolico. in to je za ue zadosti, da odobri dovoljenje, če je investitor pravi. kljub dejstvu, da se parcela na najvišji točki, ki je cca 6 metrov nad najnižjo, dvigne se pa v 15 - 20 m za toliko, nasipava za slaba 2 metra. in zato se bodo dvigovale parcele zadaj in zadaj..in dobimo an hribu parcele, ki so nasute bolj kot parcele na barju, a še vedno prekleto strme. konkreten priemrek ima 2 krat škarpo po 2m in sicer škarpa 1,5m 4m terana, šrakpra 2m, 4 cca 3 do 4 terena, škarpa 2 metra, nasutje okoli objekta, škarpa 1.7m, goz v naravni izvedbi pod škarpo.

sliko dodam kasneje
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Vidim da je folk precej nestrpen, kaj vas briga kakšno fasado ma kdo. Nisem še slišal za alergije na barve in s tem povezane slabosti, to bo nekaj povsem slovenskega spet. Mene pa bolj motijo kreteni, ki med vožnjo gledajo fasade in vse ostale stvari, razen ceste.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nimam kle.

predstavlji si alpsko hiško, strma streha, p+1+m v strehi
zdej pa pejt 10m po hribu naprej. dvignil si se po terenu največ za en štuk..no zdej pa polet na sleme strehe. tam bo pritličje te nove hise.
neki pa mam
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Vidim da je folk precej nestrpen, kaj vas briga kakšno fasado ma kdo. Nisem še slišal za alergije na barve in s tem povezane slabosti, to bo nekaj povsem slovenskega spet. Mene pa bolj motijo kreteni, ki med vožnjo gledajo fasade in vse ostale stvari, razen ceste.
Ne vem sicer kje si pri meni zaznal nestrpnost. Povedal sem samo, da mi je hiša in barva fasade pravzaprav všeč, samo da (barva) za moj okus preveč seka iz okolja v katerem je hiša postavljena.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
A to klet namerava še zasut? Se pravi bo teren do svoje hiše še konkretno zvišal. Kako pa tip namerava v hišo pridet, z vzpenjačo?
Kaj pa vplivno območje? Lahko ti naročiš svojga majstra, ki izračuna vplivno območje in greš s tem na občino/sodišče.
Tik preden izdajo gradbeno dovoljenje mora biti še 30 dnevni rok za pritožbe. Si se pritožil?

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
skratka on ima en grad in gleda dol na vas kmete...
razumem, butast občutek. kot bi imel vrt sredi blokovskega naselja, namakaš noge v lavor, cuzaš pivo, na oknih pa visi 100 ljudi in gleda .
en dober odvetnik pa mogoče kaj dosežeš, drugač pa parcelo prodat pa it drugam.

lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne prodam.

pa to da ma grad ajde, sam to je tok visoko, tko uničena parcela, vse nakloni, škarpe..pač bednik.

nben ga ne mara, on pa še kar rine gor.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
ksz..

Pa kaj vam je folk? Tehnologija gre naprej, stvari se spreminjajo, moda je drugačna....100 ljudi, sto čudi. 20 let nazaj glih niso mogl met sivopikčaste fasade z odtenkom rumene. Dons pa je možno. In zakaj nebi to blo. Že tko je svet ves siv, gnil in skozlan in je fino, da pride kaka živa barva vmes.

A avti so pa ok? Zanimivo, da vas ne moti, da sosed nima take fasade kot ma avto
stupid-1.gif


Enim ni všeč bela, drugim črna ...pa koji k... vas briga kakšne barve ima fasado sosed. Če bi bil Plečnik danes med nami, bi bile verjetno križanke oranžne z belim pikcam. Porka madona, včasih barv ni blo...a zdej bom pa živela k 50 let nazaj.???

Mejdun ste me razp...
10.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:

Porka madona, včasih barv ni blo...a zdej bom pa živela k 50 let nazaj.???


Bi slikal, ampak so prenovili.

Par km od mene sta bili dve hiši s temnordečo fasado, zgrajeni pred cca. 70 leti.