Vrtoglavica

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vrtoglavica je občutek vrtenja (sebe ali okolice... pomembno, zato sem vprašal).

Omotica je občutek zmanjšane, nejasne zavesti z občutkom telesne slabosti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Vrtoglavica je občutek vrtenja (sebe ali okolice... pomembno, zato sem vprašal).

Omotica je občutek zmanjšane, nejasne zavesti z občutkom telesne slabosti.

Potemtakem imam jaz oboje
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

z občutkom telesne slabosti.

(ok, zdej mam priložnost, zdej si lahko razširim obzorja
grin1.gif
) Tole mi tudi nikoli v življenju ni blo jasno. Že od malega: "Mami, men je slabo" "Aja, kako pa ti je slabo?" "Ja fejst" "Ja no, mislm KJE ti je slabo?"
Enostavno ne razumem kako ti je lahko slabo na več načinov...telesno, v glavi, v želodcu. anyone?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
odgovor ne leti direktno nate .... ker si pac zadnja .....

ko v glavi nisem imel poslihtanih stvari (beri podzavest) se je tudi meni dogajalo marsikaj. totalna paranoja. bil sem na pregledih, krvna slika, EKG, ..... vse bp. ko so se stvari vsaj priblizno postavile nazaj na svoje mesto, so se tudi razne vrtoglavice izzvenele. jih ni vec.

bil prica srcnemu napadu (ki to pac ni bil), ko oseba ni mogla vdihniti zraka, bil je cisto zelenobel, izgubljal je zavest, .... poklicali smo resilca, odpeljali so ga v klinicni, ga imeli 2 dni na pregledih, vse bp. na koncu se je po 2 mesecih izkazalo da je imel tezave s svojo bivso. izzsiljevanja z nosecnostjo, problemi v sluzbi, smrt oceta, .... in mu je varovalke ven pometal
tongue-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Psihogeni vzroki so lahko pri mnogih organih ključni za diagnozo. Odvisno od bolnika. Tukaj pride do izraza odprtost in transfer-kontratransfer med zdravnikom in bolnikom.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

"Slabost" je tak nehvaležen in nespecifičen izraz.

Imam kar spoštovanje do pediatrov, da nekako razvozljajo, kaj otroke sploh muči. Starejši bo seveda znal bolje konkretizirati, ko bo zdravnik vprašal "Kako? Kje?".

Drugače pa ne razumem popolnoma vprašanja. Zakaj ne bi bilo mogoče, da je človeku "slabo" na različne načine?
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
hehe jernej, mislim da tukaj noben od naju ne razume česa drugi ne razume... tebi ni jasno kako naj nebi bilo mogoče da je človeku slabo na različne načine...
meni pa ni jasno kako ti je lahko slabo na različne načine.Ali pa sem samo jaz tak čuden pojav da mi je slabo zmerej na isti način.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Aha... tako. Ja, saj sem napisal, da je slabost slab izraz. Tudi jaz, ko rečem, da mi je slabo, vedno mislim želodec.

Imaš pa tudi ljudi, ki rečejo, da jim je "slabo v glavi", da so slabotni v rokah in nogah... in podobno. In včasih to kar krajšajo, da jim je "slabo".
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za stanje kjer se zaradi anksioznosti ali drugih prekomernih psihičnih pritiskov prekomerno draži center za bruhanje se večkrat uporabi stari srbohrvaški termin "mučnina".
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Najbrž iz tega izhaja besedna zveza v slovenščini "muči me želodec".
Vsaj za druge dele telesa mi ni znano, da bi koga "mučili".
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Najbrž iz tega izhaja besedna zveza v slovenščini "muči me želodec".
Vsaj za druge dele telesa mi ni znano, da bi koga "mučili".

Če se motim, me naj kdo popravi.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Laično je mučnina tak kvazi napad ko imaš občutek da boš vsakčas bruhal. Nima pa veze z kakšnim iritansom v hrani ali kaj podobnega. Lahko ga izzovejo tudi zdravila, drugače pa je to vidno pri zelo zgodnjih nosečnicah. Ko nosečnice govorijo da jim je slabo (in ponavadi še vsake toliko zraven bruhajo) je govora o mučnini. Tudi medicinsko je termin ločen od bruhanja (....pojavljuju se mučnina i povraæanje).

"muči" pa lahko človeka marsikaj, od psihičnih muk do fizičnih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
pritisk imaš prenizek!

(lahko te tule na forumu malo sporovociramo
evil.gif
, če bo kaj pomagalo).

težko reči kaj biblahko bil vzrok...ženske ste en malček bolj kompleksne od naš moških, tako da je vzrokov lahko precej.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem imel eno virozo 3 mesece nazaj in od takrat se mi vti v glavi. Tako, ko se vlezem ali pa na hitro obrnem glavo.
Pravijo da imam okvarjen organ za ravnotezje, pa da bo minilo samo od sebe. Se neda nic pomagati.

Tako da ce si prehlajena ali kaj takega, je mozno da imas isto stvar.

Lahko pa da imas psihicne tezave. Je to kar pogosto pri takih stvareh. Krvni pritisk imas pa dober, nic mu nemanjka. Bolje nizek kot visok - pravijo da z nizkim zivis dlje kot visokim
tongue-1.gif


LP
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
odgovor ne leti direktno nate .... ker si pac zadnja .....

ko v glavi nisem imel poslihtanih stvari (beri podzavest) se je tudi meni dogajalo marsikaj. totalna paranoja. bil sem na pregledih, krvna slika, EKG, ..... vse bp. ko so se stvari vsaj priblizno postavile nazaj na svoje mesto, so se tudi razne vrtoglavice izzvenele. jih ni vec.

bil prica srcnemu napadu (ki to pac ni bil), ko oseba ni mogla vdihniti zraka, bil je cisto zelenobel, izgubljal je zavest, .... poklicali smo resilca, odpeljali so ga v klinicni, ga imeli 2 dni na pregledih, vse bp. na koncu se je po 2 mesecih izkazalo da je imel tezave s svojo bivso. izzsiljevanja z nosecnostjo, problemi v sluzbi, smrt oceta, .... in mu je varovalke ven pometal
tongue-1.gif

Poznam dekle, ki se je zaradi "težav s srcem" predčasno vrnilo s študija v tujini. Zdravniki so naredili vse možne preiskave (v tujini in potem doma), odkrili ničesar. Bil sem zraven, ko je to dekle imelo napade. Res strašljivo, a vse je povzročila glava oz. psiha. Zdaj ima otroka, študij je zaključen, težav ni več.
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

True.
smile-1.gif
Ljudje z visokim pritiskom sicer umirajo prej, ljudje z nizkim pa razliko tako ali tako prespijo.

smirk-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113

"Mam nizek pritisk" v kombinaciji s spanjem je samodiagnoza starih penzionerjev. Dosti pravih športnikov ima normalno esecnialno "hipo"tenzijo in športno bradikardijo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

True.
smile-1.gif
Ljudje z visokim pritiskom sicer umirajo prej, ljudje z nizkim pa razliko tako ali tako prespijo.

smirk-1.gif

Cudno,jest imam nizek pritisk,tud ze skupaj padel,pa sem v svojem zivljenju popoldne spal do 50ur.