Vrsta gorskih koles - vprašanji

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
To se pa moreš sam odločit ali je smiselno
50+€ za gume. 250€ + za wheelset, Kaseta tam 80+ in diski 40+
Če to delaš parkrat letno se ne splača.
Če maš kaki stari pecikl z QR aksami pa zadaj 9x, ko dobiš rablene kole (ajde tudi nove) za mali dnar kje hočeš se splača.
Če kupuješ novo se definitivno ne splača.

Po drugi strani se pa vprašaš zakaj bi sploh imel gorsko kolo za po cesti. Na koncu v en tak vredu komplet vržeš tolko not kot za kak rablen alu drkalc.
Jaz sem dolga leta toplo vodo odkrival (ko se mi je v otroštvu cestno totalno zamerlo) z raznimi trdaki in gladkimi kolami, dvema kompletoma feln itd.
No letos sn še cestaka nabavo, da se ne jebem več s toplo vodo :D
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Ne....na obstoječem XC beciklu zamenjam Schwalbe 2.25 krampe za 1.75 Schwalbe Marathon plus... Samo to!

Z krampi greš po asfaltu tm 25-27km/h in umiraš.... Z cestnimi pa tm 31-33km/h in z dost manj napora...

Iz gorca naredim trekking kolo....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Te sem dobil z kolesom... Smart Sam 2.25....sedaj maš že novejše ojačane (DD ali pa Plus verzija)

Te sem pa dokupil..Marathon Plus v 1.75..za na cesto....ista duša...na isto feltno pašejo....samo premontiram!

 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kolko starega? To kaj je zaj v ponudbi nima qr aks in ima 1x pogon. Tak da nekih ooceni wheelsetov ni. Tudi kaseta je kr draga. Pomojem se ne splača.

Za cestne gume pa ne jemlji maratona in podobnega treking sranja. Vzami neko debelo mtb slick gumo. Da maš nekaj lufta pod ritjo, in da še vedno obdržiš isti obseg. Totej kako wtb thick slick, conti sport contact (al kak je ze).
Pač nekaj kar je 2" široko. Neprimerljivo bolj udobna guma
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Zakaj bi imel kakršnokoli MTB gumo izključno za asfalt? Ni logike! Samo žvižga in jemle ti energijo po ravnem za bv...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Kolko starega? To kaj je zaj v ponudbi nima qr aks in ima 1x pogon. Tak da nekih ooceni wheelsetov ni. Tudi kaseta je kr draga. Pomojem se ne splača.

Za cestne gume pa ne jemlji maratona in podobnega treking sranja. Vzami neko debelo mtb slick gumo. Da maš nekaj lufta pod ritjo, in da še vedno obdržiš isti obseg. Totej kako wtb thick slick, conti sport contact (al kak je ze).
Pač nekaj kar je 2" široko. Neprimerljivo bolj udobna guma

star je 3 leta pomoje....
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Samo v razmislek: za približno opisani profil vožnje po rutah okrog Ljubljane (Rašica, Golovec, Rožnik, Pance ...) sem si jeseni omislil gravel bajk in sem super zadovoljen. Trekinga sem predal frendu, ki je šele letos začel vozit z razsutim sposojenim MTB-jem, in je super zadovoljen. Včasih gre na iste rute zraven še drug frend s svojo 16 let staro Kono in njemu je najbolj udobno na spustih, meni pa v hrib. Obseg prestavnih razmerij je dovolj širok za planinarjenje ali pa za čisto cestno vožnjo po ravnem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Sej to......vzameš "setup" ki ti odgovarja.......in ga predeluješ/dodeluješ po svojih potrebah (strošek +/- 300eur)......eni pa bi mel al 3 različne bajke...al bi pa dokupil opreme še za en kolo zraven :D

Jaz sem kupil Acida za cca 900e.....in uložil vanj še enih 300e (iz deore na xt....mal orodja.....XT diski...2 nove cestne gume)......in mi pokriva vse moje potrebe.....lahko bi pa vložil bistveno manj ker XT je bilo pač sprdavanje....
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam na Giantu 27'5 colcu za čez leto bolj gladke gume 1.75 z malenkost profila. Neke Kenda, napol slick. Čez zimo pa dam gor normalne 2.10 . Seveda je razlika v poganjanju -precej lažje gre po asfaltu, se pa ne ustrašijo niti makadama, da le ni preveč mehak. Govorim za gladke. Krmilo sem iz original širine 72cm, zožil na 72cm, pa fajfo obrnil iz +6 na -6stopinj. Tako je drža spredaj nižja, pa vseeno ne utrujajoča za križ. Meni odgovarja.Kakšno normalno furo se upam iti tudi skupaj s specialkarji, če si ne ravno ''lulije kažejo'' kdo bo hitrejši. Se pa požvižgam na oznake in stereotipe, kakšno ''mora biti'' kolo, da je gravel, all terain ali karkoli že. Štoparico sem ''vrgel v koš'', štejejo le še kilometri uživancije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
zakaj glupo? Kak boš pa drugače ločil.
Ni samo zaradi gum. Je zraven vse spremenjeno zaradi tega, geometrija in vse. Velikim fantom so z 29" kolami gorski pecikli končno prav :)
Da ne zgleda kot da bmx furajo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Pa res, z 90kg in malo manj in 187 cm na 27,5 izgledam komaj nekako... na 26eru sem bil kot na kekecu :) še sploh delajo nove 26ere?

Že 27,5 gre preko korenin in puklov lepše kot 26er... kako gre šele 29er.

Na naslovnika... nimaš kaj, XC je zate, lahko tudi trdak, sam mam fulija.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Zgleda da gre vse počasi na 29, čeprav so bili še ne dolgo nazaj eksotika. Giant recimo z letošnjim letom sploh več nima trance 27.5, samo 29. 26 pa je tak zgodovina