vrnitev t2 opreme

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Leta 2006 je bil narejen poizkus priklopa na T2 omrežje. Prišel je nekdo s T2 in prinesel modem. Vendar pa se zaradi neznanih vzrokov modem ni postavil zato smo opustili priklop in prešli na siol omrežje. Sedaj po dveh letih pa dobim po pošti da moram v 8ih dneh moden vrniti drugače mi ga bodo zaračunali, ker naj bi bil na reverz. Ali se delajo norca, da jim bom sam dostavljal modem, katerega niti nevem v katerem vogalu se trenutno nahaja. Ali sem to dolžan storiti?
10.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz imam pa glih kontra situacijo.
Iz Siola sem prešel k T-2, vendar je od Siola vsa oprema še vedno pri meni. Nihče me še ni klical, nobenega dopisa niso poslali
sprasujem se.gif
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Ja pri siolu mislim da se ti vsak mesec zmanjša neki dolg katerega imaš za opremo. In po dveh letih postane tvoja last, ce prav zastopim.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
Leta 2006 je bil narejen poizkus priklopa na T2 omrežje. Prišel je nekdo s T2 in prinesel modem. Vendar pa se zaradi neznanih vzrokov modem ni postavil zato smo opustili priklop in prešli na siol omrežje. Sedaj po dveh letih pa dobim po pošti da moram v 8ih dneh moden vrniti drugače mi ga bodo zaračunali, ker naj bi bil na reverz. Ali se delajo norca, da jim bom sam dostavljal modem, katerega niti nevem v katerem vogalu se trenutno nahaja. Ali sem to dolžan storiti?
10.gif
Poišči modem in ga vrni v poslovalnico. Če ne moreš ali si preveč oddaljen, mi napiši točne naslovne podatke naročnika na Zasebna sporočila in bom pomagal urediti.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Možno je tudi to, ker mi je pred mesecem dni potekla dvo-letna pogodba. Rečeno pa mi je bilo, da pridejo Siolovci in odnesejo opremo.
Kakor hočejo, če jo pridejo iskat ok, če ne pa se bo na podstrešju nabiral prah na opremi
smile-1.gif
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Kaj če bi mi pomagal urediti da preveriš če se sedaj na moji lokaciji že da imeti T2 priključek, ker mi na klicnem centru zmeraj zatežijo naj najprej izpolnim obrazce in pogodbo podpišem in bla bla, potem bo pa zopet isto kot pred dvema letoma da se modem ne postavi. Ravno sedaj je potekla tudi pogodba s siolom.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Napiši mi točen naslov: kraj, ulico, številko, morebitno črko. Zvedel boš oddaljenost in okvirne možnosti glede pasovne širine (če je kaj T-2 strank v tvoji bližini).

Sedaj imamo VDSL-2 modeme, ki dopuščajo več storitev na bistveno večjih oddaljenostih kot pred 2 leti.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
Kaj če bi mi pomagal urediti da preveriš če se sedaj na moji lokaciji že da imeti T2 priključek, ker mi na klicnem centru zmeraj zatežijo naj najprej izpolnim obrazce in pogodbo podpišem in bla bla, potem bo pa zopet isto kot pred dvema letoma da se modem ne postavi. Ravno sedaj je potekla tudi pogodba s siolom.

reč jim da si že v bazi notr pa naj pogledajo
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Nesi na najbližji telekom, drugače boš v kratkem dobil položnico s pozdravčki za cca 250€.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Uuu ti mater ej, ja pol bom pa nesu nazaj čeprav ne vem če je to moja dolžnost. Ni mi jasno zakaj bi dobil to položnico, ker sem po prehodu na t-2 dobil samo en dopis od Telekoma, da me obveščajo da je s tem pa tem dnem prenehalo naročniško razmerje.
Niti besedice o vračilu opreme ali karkoli podobnega.
Menim, da če hočejo opremo nazaj naj pošljejo uradni dopis, saj recimo nekdo ki ne bere forumov (kak stari ata) ne more vedet ali je dolžan opremo osebno nesti nazaj.
Čudna so pota Telekomova.......

edit: sem klical na Telekom ene 8x v roku pol ure in vedno so vsi operaterji zasedeni. Čakam tudi po 3minute pa nič. Ah ja.....
 
Nazadnje urejeno:

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
meni niso nič poslali. Nikakršnega dopisa ali kaj, samo čez nekaj časa sem dobil položnico za, če se ne motim, 66.000 SIT, se pravi cca 275€. Ko sem nesel na telekom in dal nazaj mi živec ni dal miru in sem vprašal, kaj se grejo. Model za "šankom" mi je rekel, da mi v pogodbi piše, da moram vrniti. Na njegovo žalost sem doma v miru detajlno prebral pogodbo in splošne pogoje, in vsaj v moji verziji ni to nikjer pisalo. Na šank sem mu vrgel pogodbo in rekel, da naj mi pokaže, kje to piše. Potem je samo zamomljal, da ne bi o tem in mi dal potrdilo, da sem vrnil robo...
Loleki...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pr bajti je že od pamtiveka (več kot 7let) bil isdn, te dni so prklopel trio, pa je monter vzel od isdn-ja neko škatlco seboj pa modem (bel mislim, da od iskre, je že imel priklop za več pc-jev). modem je pa mislim, da 2leti bil pr nas.
a je to res mogu vzet, al nas je nategnu? žal me ni blo zraven, tko da se nisem mogu z njem nič poment.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ja. NT-ja ne rabiš več za razvezan dostop. Za trio pa calysto (al kaj je če bil tisti adsl modem) ni vredu, ker ne podpira VoIP (telefona).
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Jaz imam pa glih kontra situacijo.
Iz Siola sem prešel k T-2, vendar je od Siola vsa oprema še vedno pri meni. Nihče me še ni klical, nobenega dopisa niso poslali
sprasujem se.gif

Kakšen username si mel? Ti takoj pošljemo kuverto. :D

Hecam se ... če imaš ganymede ali callisto, potem se ne sekiraj. Teh se skoraj več ne prosi nazaj, ker so za vse ADSL potrebe sinopeji.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Nesi na najbližji telekom, drugače boš v kratkem dobil položnico s pozdravčki za cca 250€.

Jaz sem kot fizična oseba "dolžan" dva modema, oče enega. V teh letih še ni bilo prčkarije. Prav tako imam NTBA še doma od ISDN, čeprav je Telekomova last.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
V moji pogodbi piše da jim moraš omogočiti dostop do opreme. Nikjer pa ne piše da moraš osebno nazaj nest.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
V moji pogodbi piše da jim moraš omogočiti dostop do opreme. Nikjer pa ne piše da moraš osebno nazaj nest.
Točno tako. Tudi sam sem našel samo tako postavko v pogodbi. Sedaj je tako ali tako vseeno. Sem že en lep čas na T2 optiki.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
jst sem vrnil opremo pri t-2 in poslal pošto o preklicu pogodbe. Oni pa men napišejo, da preklic ne velja ker se podpisi ne ujemamjo na prvotni podgodbi in preklicu in sem še vedno njihov naročnik. Kje imajo oni pravico preklicat moj preklic ?čeprav sem pogodb preklical že avgusta oni men še kr pošiljajo položnice. navkljub pritožbam oni trdijo, da sem jst še vedno njihov naročnik.

lp
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
aja, pa tale Matej Košir, kao vodja reklamacijske službe, se skriva za svojimi podaniki v klicnem centru tko kot Osama v Afganistanskih hribih. Če ga kej vidte, mu sporočte, da ljudje ne grizejo.

lp
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
aja, pa tale Matej Košir, kao vodja reklamacijske službe, se skriva za svojimi podaniki v klicnem centru tko kot Osama v Afganistanskih hribih. Če ga kej vidte, mu sporočte, da ljudje ne grizejo.

lp
Če govoriš o T-2, mi daj svoje točne podatke na Zasebna sporočila in bom dal administraciji, da preveri in poštima.