Vremenska postaja - zunanja

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Pozdrav,
Upam, da je podforum pravi - sicer se lahko prestavi drugam.
Skratka - rad bi si nabavil zunanjo vremensko postajo, malce bolj resno (za tak denar še ni resna), gledal
sem pri Conradu

Prehitro pobrisal spisek želja:
- če ima možnost prenosa podatkov preko wifi-ja npr. da jih potem lahko kje zajamem in obdelujem naprej
- skratka dobljene podatke bi obdeloval v realnem času in jih podal naprej na spletno stran
- mogoče še aplikacija za Inaprave, ter Android-e
- cena nekje do 300 EUR
Pa me zanima - ima kdo (verjetno da) - kakšne izkušnje za takšne igrače - za velke fante
smile-1.gif

Hvala za komentarje..

 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.465
113
Med cenejšimi Lacrosse/Technoline WS2300 ali WS2350, ozeroma kak boljši model.
Če se boš bolj izprsil, Davis Vantage pro 2
evil.gif
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Hvala za odgovor - mah saj sem že gledal za Lacrosse postajami - nekaj bomo že nabavili kolegu ob odhodu v penzijo,
se bo vsaj z vremenom ukvarjal, ker mu je v veselj, pa ne bi radi nabavili nekaj, kar mu ne bo delalo/oz. samo napol.

Skratka nekaj ko se zbudi, da mu ne bo treba skozi okno gledat če pada dež/sneg
hysterical-1.gif

lp
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Nekaj takega so mel zadnic v Lidlu, mislim, da je bila znamka Auriol. Bi tud jest fotru kej tazga nabavil, ker je obseden z vremenom. :p je to za kej al stran vrzen denar?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Kje je mozno spremljati vremenske postaje? Ker vidim da jih je res ze v vsaki vasi nekaj, sem.preprican da so vsaj nekatere javno dostopne.
 

gasper

Zelenc'
4. jan 2019
22
1
3
Tale stran je super, POgrešam le količino padavin - sploh na primer pozimi debelino snežne odeje.. Drugače pa super zadevica.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Da ne odpiram nove teme - se dobi tudi kaj takega, da imaš več senzorjev? Recimo ene 2 zunaj, pa še kakšna 2 za notri? Bolj kot ne bi me temperatura zanimala. Mogoče vlažnost kot opcija. Barometer ipd mi niti ni pomemben. Simpl zadevca v glavnem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Večinoma imajo vse možnost več senzorjev priklopiti.

Dostop preko www / app pa načeloma samo zunanji, mogoče še "prvi" notranji. Pri Netatmo lahko dostopaš do "vseh", ki so povezani na bazno postajo.

Sedaj pa glavno vprašanje - budget?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Večinoma imajo vse možnost več senzorjev priklopiti.

Dostop preko www / app pa načeloma samo zunanji, mogoče še "prvi" notranji. Pri Netatmo lahko dostopaš do "vseh", ki so povezani na bazno postajo.

Sedaj pa glavno vprašanje - budget?

Ne rabim nič posebnega. Res zgolj temperatura in mogoče vlažnost, pa še to ni nujno, da spremljam na telefonu. Pač display v dnevni, pogledam temp v dnevni, v zgornjem nadstropju in zunaj.
To po mojem 50eur je že vrh glave?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
200eur + bi dal za zadevo z barometrom, napovedjo vremena ipd. Samo za pogledat temp zunaj in v zgornjem nadstropju se mi zdi 200+eur too much.
Pa ne da škrtarim. Ampak za 3-4 senzorje za temperaturo, pa en display, da to pogledaš 200eur? A ni to po 20eur in naprej?
 
Da ne odpiram nove teme - se dobi tudi kaj takega, da imaš več senzorjev? Recimo ene 2 zunaj, pa še kakšna 2 za notri? Bolj kot ne bi me temperatura zanimala. Mogoče vlažnost kot opcija. Barometer ipd mi niti ni pomemben. Simpl zadevca v glavnem.


poglej kake oregon scientific. Moja ma recimo možnost 3 senzorjev, en je pe ža tako ali tako v postaji. cena je bla okrog 50 €