Vprašanje za poznavalce Androida in Windows Mobile

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Ker mi sedanji telefon (HTC Tytn II) počasi začenja odpovedovati - posledica večih trkov s tlemi, zmrzovanj in močenj ... - si počasi ogledujem kam pes taco moli.
Doslej sem navijal za WM, vendar se mi zdi, da so s sedmico brcnili v temi. Škoda, ampak izbire je dovolj. Zato se precej nagibam k Androidu, čeprav tudi WM še ni za odpis.
Kaj (nujno) potrebujem?
- načeloma relativno čvrst in robusten telefon s solidno baterijo in dobrim zaslonom
- čim enostavnejši in hiter uporabniški vmesnik
- sinhronizacijo z Exchangom (koledar, zapiski, opravila, e-pošta)
- dober GPS
- za cestno navigacijo daleč najrajši I-GO
- možnost urejanja krajših zapazk in snemanje kakšnih idej, zvokov
- Skype
- fotoaprat - da je vsaj za silo
- google maps
- kakšni slovarji ...

Saj naštel sem res veliko, pa vseeno se verjetno kakšen telefon (lahko tudi malo starejši) dobi tudi za zmernen denar. Izbire je veliko, vendar me zanimajo mnenja tistih, ki so presedlali iz WM na Androida. Pa ne samo hvalit, saj ne bom verjel ...
evil.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
jaz sem presedlal iz wm na android. tu sploh ni primerjave in wm 6.x je zgodovina. to bi moralo bit pokopano že tam nekje 2007. večinoma vse tvoje potrebe zadovolji prav vsak android aparat, razen podhranjenega tatooja. edino skype je trenutno še no go, dela pa preko fringa, sicer z rahlim zamikom zvoka, ampak je stvar vseeno uporabna.
sinhronizacija z exchange še tudi ima bojda otroške napake, ampak se hitro odpravljajo.
igo na androidu je za moje prava žalost proti wm verziji. gre za tisto otroško [censored] proof varjanto (amigo?), ki pa sicer uporablja enake karte.

skratka, vzemi keri ti je lepši, pa da ima 1ghz procesor in adroid 2.1 gor
wink-1.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Ja glede na napisano mislim, da bi Milestone res bil najbol primeren..

V primerjavi z TyTN II (zame je bil živa groza, pa brez zamere..) boš mislil da imaš 20let novejši aparat.. (drugi svet).

Vsekakor pa predlagam da prej nekje probaš, če ti odgovarja.

Wp7s je težko komentirat, ker se še ni blo možno poigrat z dejansko napravo. Tisti emulatorji ipd., meni nič ne pomagajo..

Z veseljem probam na napravi kot bo npr HTC HD3:
http://gizmodo.com/5578588/htc...5ghz-snapdragon
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ok, resno? Ti telefon s takimi pomankljivosmi priporočaš? Svašta.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
ok, resno. ti si že srečal popoln telefon? vsak ima napake in mislim da nisem naštel nič kaj tragičnega. če pa ti poznaš popoln telefon, pa z besedo na dan
wink-1.gif
wm je proti androidu ena sama napaka, ker tam pa res nič nikoli ne dela tako kot bi moglo. to so me naučile 3 wm mašine
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kar se SW tiče sem. Zato me toliko bolj *****, ker so v novem modelu zajebal anteno
frown-1.gif
 

natleb1

Zelenc'
13. maj 2010
29
0
1
sam uporabljam x10, in sem zelo zadovoljen z njim pa čeprav ima še vedno verzijo 1.6....probaj ga
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Torej - po pregledu mi je Milestone kar všeč.
Najbolj me muči:
- sinhronizacija z Outlookom/Exchangom (za koledar/taske/kontakte) - to mi je ZELO pomembno (in ne potrebujem Googlove alternative
ne-ne-1.gif
)
- ali deluje IGO na teh napravah?
- je pomnilnika dovolj - sodelavec ima Omnio II, ki ima precej več pomnilnika (sicer na WM), vendar tarna ...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
iGO ne deluje na aparatih, ki imajo resolucijo 800x480 ali 854x480, pa tudi iGO za android je oskubljena verzija in je v bistvu Amigo iz WM. Motorola ima za milestone še bolj oskubljeno verzijo iGO, ki se ji reče MotoNav. Najde se tudi malce popravljena verzija MotoNav za 800x480,ki jo tudi sam uporabljam na Desireju. Glede na iGO na WM je prava žalost!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Točno to, ful oskubljeno prikazuje...največ ima še COPILOT.
 

gantlej

Pripravnik
17. mar 2009
62
0
6
navigon , razen iGOta za WM. je best za desire po mojem mnenju, najde mi vse naslove kar sem do sedaj iskal, vmesnik proti Motonav in Copilit je bomba, vodenje gladko, tekoče...