Vprasanje - kabli 3,5mm, USB

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Skratka imam AUX na radiu v avtu.
3,5mm to 3,5mm audio jack - če bi povezal telefon ali mp3 z radiem naj bi delalo.
Ali obstaja tudi kakšen pretvornik, da bi imel namesto telefona samo usb ključek?
Torej, da je kabel 3,5mm, ki gre v AUX in na drugem koncu ima vtičnico za USB ključ? A je to sploh teoretično možno da dela?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Seveda je možno. MP3 plajer z USB priključkom.
Na deal extreme je tega garant na tone.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Seveda je možno. MP3 plajer z USB priključkom.
Na deal extreme je tega garant na tone.

Prvič slišim za kaj takega. Verjetno ni ravno praktično, da ti iz njega USB ključ štrli. Je potem dosti bolje kupit takega s SD vhodom.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
To kar avtor teme sprašuje in @jolko predlaga je vrjetno res zelo težko dobit.

Obstaja pa res na tone mp3 playerjev v katere lahko vtakneš kartico, ali pa player na pc in se obnaša enako kot usb ključek.


Nekaj izvedenk mp3 playerejev z usb vhodom
http://www.engadget.com/2005/06/20/hana-host-mp3-player-bullet-audio-player-with-usb-host-mode/
http://www.diytrade.com/china/pd/10583477/JK0001_USB_host_SD_card_FM_MP3_module.html
http://gzyc.en.alibaba.com/pro...er_with_FM.html
http://www.riecktron.com/en/product/51
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala lepa vsem za odgovore.
Saj vem, da USB ne more kar prek 3,5mm delat, samo sem mislil, da obstaja že kakšne vrste pretvornik z napajanjem ,da bi to štimalo.
Sicer pa vnaprej sploh nisem pomislil, da na radio pride samo audio signal in da moraš ti potem na telefonu/mp3 playerju premikat komade. Kar pa na USB ključku sploh teoretično ni možno
grin1.gif

Tako da bom nabavil kar en mp3 player. Kabelček sem že zlotal in probal. Dela normalno.

Še vprašanje malo izven konteksta - a ti mp3 playerji vsi dajejo podobno izhodno moč, in ali so blazne razlike v kvaliteti predvajanja?

Namreč na telefonu se mi zdi, da ima šibko jakost - tudi če imam do konca na glas, je vse skupaj bolj bogo. Sem pa imel nek mp3 player in si sploh nisem do konca dal glasnosti, ker bi mi uhlje razneslo
grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kitajček že lahko navije glasnost, sam s tem tudi poveča popačenja;) Sej imaš priklopljen na radio in tam daš naglas, kjer je tudi to bolj kvalitetno rešeno. Pa neki se mi sveti, da neke inštitucije ne dovolijo, da bi lahko na telefonu dal bolj na glas zaradi okvare sluha. Sem že mojga ipod sguffla neki hekal, da je znal dat bolj naglas:)

Lahko je pa tudi razlika v konektorjih na kablu. Ne bi vrjel, če se ne bi sam prepričal, ko sem z ebaya kupil L pretvornik, preko katerga je tako slab zvok, da ni za uporabljat.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem gledal nekaj po netu in so zelo skopi z output power podatki.
Razni sonyji philipsi itd imajo max 5mW na kanal.
Medetem ko kašen Sandisk Sansa imajo po 16mW/kanal, cowon pa tudi prek 30.
Ipodi ipd v realnosti nimajo toliko, kolikor oglašujejo. Bi moral malo probat...
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Skratka imam AUX na radiu v avtu.
3,5mm to 3,5mm audio jack - če bi povezal telefon ali mp3 z radiem naj bi delalo.
Ali obstaja tudi kakšen pretvornik, da bi imel namesto telefona samo usb ključek?
Torej, da je kabel 3,5mm, ki gre v AUX in na drugem koncu ima vtičnico za USB ključ? A je to sploh teoretično možno da dela?

Sam imam takle USB-SD card FM transmitter in ima gor tudi jack izhod, torej bi lahko uporabil to, cene pri nas so manj kot 20eu

4300d1202567383-wireless-car-mp3-transmitter-remote-control-usb-fm.jpg
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem imel enkrat podobno zadevo, pa me je zelo razočarala kvaliteta zvoka.
S telefonom mi kar dobro igra. Samo me moti telefon uporabljat za ta namen, ker dosti klicev opravim v avtu. (jaja imam bt slušalko
grin1.gif
)
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Sploh ne vem zakaj ne bi uporabljal telefona za predvajanje glasbe. Sam imam note 2 in preko aux-a dela odlično.
In ni prav nobenega problema s klici, imam hkrati povezano bt slušalko, poslušam musko, ko pride klic tisti moment ko prvič pozvoni ti lepo sam utiša in zvoni, se oglasiš, in ko prekineš klic se predvajanje samo nadaljuje...voila
cheer.gif
...in to vse brez dodatnega programja. Vgrajeni predvajalnik je dovolj dober, ima tudi eqvalajzer da si nastaviš ton po želji. Uporabljam dnevno...
Sprobano tudi v kombinaciji z navigacijo, med poslušanjem glasbe, imaš navigacijo na full screen, ko je čas za glasovno navodilo, se glasba utiša, ravno dovolj da se sliši navodilo, in potem nazaj glasba, aja navodila navigacije gredo seveda na zvočnike tko se še bolj sliši kot pa da bi imel le na telefonu.
Aja predvaja tudi flac format, sam ne vem kdo bi med vožnjo prepoznal razliko med mp3 320kbps ali flac...ampak to je že druga zgodba.
Mogoče le še to da je poraba energije majhna ker med predvajanjem itak zaslon ugasne.

Lp.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Skratka imam AUX na radiu v avtu.
3,5mm to 3,5mm audio jack - če bi povezal telefon ali mp3 z radiem naj bi delalo.
Ali obstaja tudi kakšen pretvornik, da bi imel namesto telefona samo usb ključek?
Torej, da je kabel 3,5mm, ki gre v AUX in na drugem koncu ima vtičnico za USB ključ? A je to sploh teoretično možno da dela?

Sam imam takle USB-SD card FM transmitter in ima gor tudi jack izhod, torej bi lahko uporabil to, cene pri nas so manj kot 20eu

4300d1202567383-wireless-car-mp3-transmitter-remote-control-usb-fm.jpg

Imam neko podobno zadevo in preko 3,5 jack-a povezano na mojega nostalgičnega Nakamichi-a in morm rečt, da zadeva deluje super. Ni ravno CD kvaliteta, ampak se mi gre bolj zato, da si na SD kartico naložim kar mi pač ustreza, kartico dam v ta player in je to to. Ko se navelicam, zamenjam kartico oz. jo prepisem.

Kabel je lepo skrit za radijem in pride ven zraven 12V vtiča, kjer je priklopljen mp3 player.

Simpl in poceni, glede nato da se ne mislim ločit od mojega radija, ker me spremlja že v tretjem avtu, pa jih ne menjam ravno pogosto.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Priznam, da sploh probal nisem. če dela BT med predvajanjem. Sem kar privzel, da nekaj ne bo delalo
tongue-1.gif

Ah j...ga, zdaj sem nabavil shuffla in je zadeva super. Predvsem zame, ker dosti šaltam komade je to še najboljša izbira, ker ne rabim nič gledat dol. Tiste 2 gumba ima in to je to. Telefon se ugasne vmes in potem iskat in tipkat po ekranu ni ravno kul med vožnjo.
Mi je tale shuffle res dobra zadevca. Zelo pozitivno presenečen. Res pa je, da nima eqja, ampak je zvok zelo dober.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Glede AUX kabla, na radiu imam spredaj piklop, kupim kabel in priklopim na tablico, deluje ok.
Ker je spredaj je zelo motece ( ce bi bil edini me nebi motilo) ugotovim da radio zadaj ima 4 priklopa 2 rdeca in 2 bela,
kupim tak 3.5 mm na enemu koncu na drugem pa so 1 rdec in 1 bel, ko sem priklopil ne deluje.
Zdej, se ne spoznam veliko na to, predvideval sem da bi moralo delat, vendar ne deluje, a so kaksne natavitve v radiu ali kaj drugega
nevem, pomoc poznavalcev bi prav prisla.
Hvala