Vprašanje glede banov (blokiranje uporabnikov)

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
ksupf

ker ste uporabnikom prijazen forum


Glede na to, da ni navadnega razčlenjenega FAQ nikjer, razen splošnega na začetku strani imam nekaj vprašanj.

1. Se na tej strani lahko bana uporabnika brez opozorila, ali je opozorilo pred banom vedno prisotno? Da vidim po kakšnem sistemu deluje ta zadeva.

2. Ali so pravila enaka za vse? Za enake kršitve različnih uporabnikov, enake kazni?

3. Ali lahko moderator avtoforuma bana uporabnika, ki je pisal v mobilni telefoniji in obratno? Tudi če je moderator mobilne prisoten na tabli. kaj pa admin?

4. V primeru neupravičene blokade uporabnika, kam se lahko le ta uporabnik "pritoži", oz.vpraša po dodatnih informacijah v primeru kakšnih nejasnosti in morebitne zlorabe položaja.




Hvala za pojasnila, prijaznost in večjo transparentnost na forumu alter.si
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
>>1. Se na tej strani lahko bana uporabnika brez opozorila, ali je opozorilo pred banom vedno prisotno? Da vidim po kakšnem sistemu deluje ta zadeva.

Vedno se lahko bana uporabnika brez opozorila.
Kadar so kršitve v mejah normale je tudi opozorilo pred banom.


>>2. Ali so pravila enaka za vse? Za enake kršitve različnih uporabnikov, enake kazni?

Načeloma so pravila za vsa enaka. Samo se tudi spregleda skozi prste nekomu, ki je naredil hujšo kršitev a mu je to prvi spodrsljaj.


>>3. Ali lahko moderator avtoforuma bana uporabnika, ki je pisal v mobilni telefoniji in obratno? Tudi če je moderator mobilne prisoten na tabli. kaj pa admin?

Lahko bana, če smatra, da bo uporabnik nadaljeval z kršitvijo še naprej (tu je presoja moderatorja). Seveda se obvesti moderatorja foruma, ki ga moderira.
Admini lahko banamo in tudi posežemo kdaj po tem ukrepu. Ukrepamo tudi v primeru, ko se smatra, da se bo kršitev ponovila.

>>
4. V primeru neupravičene blokade uporabnika, kam se lahko le ta uporabnik "pritoži", oz.vpraša po dodatnih informacijah v primeru kakšnih nejasnosti in morebitne zlorabe položaja.

Lahko se obrneš na mene preko PM-ja ali maila, ki je v profilu. Načeloma se obrneš z težavo na moderatorja foruma, kjer je nastala težava in on posreduje to pritožbo naprej. ponavadi se odpre v modreatorskem kotičku tema in se naredi c/p pritožbe.




>>Glede na to, da ni navadnega razčlenjenega FAQ nikjer, razen splošnega na začetku strani imam nekaj vprašanj.
Bo tudi bolj podroben FAQ prišel kmalu. Je v obdelavi a nekako počasi mi gre to pisanje, ker praktično ni blokiranih uporabnikov tu na alterju.
V vsej naši kratki zgodovini je bilo blokiranih manj kot 10 uporabnikov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
>>
4. V primeru neupravičene blokade uporabnika, kam se lahko le ta uporabnik "pritoži", oz.vpraša po dodatnih informacijah v primeru kakšnih nejasnosti in morebitne zlorabe položaja.

Lahko se obrneš na mene preko PM-ja ali maila, ki je v profilu. Načeloma se obrneš z težavo na moderatorja foruma, kjer je nastala težava in on posreduje to pritožbo naprej. ponavadi se odpre v modreatorskem kotičku tema in se naredi c/p pritožbe.

Malo offtopic... Ce je kdo banan, preko PM ne more pisat... maila pa nimas vpisanega v profilu
evil.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.279
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik logistik pravi:



Vedno se lahko bana uporabnika brez opozorila.

Kadar so kršitve v mejah normale je tudi opozorilo pred banom.




Kakšne pa so kršitve v mejah normale in kakšne čez normalo? Kakšen primer npr...?



Mene (in še koga) se je v dostih temah na veliko žalilo, pa ni nihče nikakor ukrepal, čeprav so v istih temah pisali tudi moderatorji in sem preko zasebnih sporočil tudi opozoril moderatorje na določen problem. Se pravi je to bila blažja kršitev in bi ta uporabnik moral dobiti opozorilo pred morebitnim večjim ukrepom, če bi se presodilo, da gre za žaljenje ali kakšno drugo obliko blažje kršitve? Ali je odvisno koga se žali in kdo žali ipd...?





Citat:
Načeloma so pravila za vsa enaka. Samo se tudi spregleda skozi prste nekomu, ki je naredil hujšo kršitev a mu je to prvi spodrsljaj.




Odlično. Podpiram enaka pravila za vsa enako "kršena pravila".
zmaga.gif
Se zna drugače razviti kar nekaj nezadovoljstva med uporabniki.



Citat:
Lahko se obrneš na mene preko PM-ja ali maila, ki je v profilu. Načeloma se obrneš z težavo na moderatorja foruma, kjer je nastala težava in on posreduje to pritožbo naprej. ponavadi se odpre v modreatorskem kotičku tema in se naredi c/p pritožbe.




Zmenjeno. Je nekaj stvari malo bolj jasnih glede procedure.
zmaga.gif








PS: kako pa je z uporabo alternickov v primeru bana? Dobijo uporabniki IP ban ali ne?
 
Nazadnje urejeno:

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
>>
4. V primeru neupravičene blokade uporabnika, kam se lahko le ta uporabnik "pritoži", oz.vpraša po dodatnih informacijah v primeru kakšnih nejasnosti in morebitne zlorabe položaja.

Lahko se obrneš na mene preko PM-ja ali maila, ki je v profilu. Načeloma se obrneš z težavo na moderatorja foruma, kjer je nastala težava in on posreduje to pritožbo naprej. ponavadi se odpre v modreatorskem kotičku tema in se naredi c/p pritožbe.

Malo offtopic... Ce je kdo banan, preko PM ne more pisat... maila pa nimas vpisanega v profilu
evil.gif


Sem bil sveto prepričan, da ga imam.

Hvala za opozorilo.

Sedaj je vpisan
cheer.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
>>
Kakšne pa so kršitve v mejah normale in kakšne čez normalo? Kakšen primer npr...?

Preko PM-ja ti povem točne primere.


>>Mene (in še koga) se je v dostih temah na veliko žalilo, pa ni nihče nikakor ukrepal, čeprav so v istih temah pisali tudi moderatorji in sem preko zasebnih sporočil tudi opozoril moderatorje na določen problem. Se pravi je to bila blažja kršitev in bi ta uporabnik moral dobiti opozorilo pred morebitnim večjim ukrepom, če bi se presodilo, da gre za žaljenje ali kakšno drugo obliko blažje kršitve? Ali je odvisno koga se žali in kdo žali ipd...?


Sem že posredoval ob takšnih primerih in še vedno smo rešili vse po mirni poti. Je pa res, da ne spremljam celotntne table in mi je tudi ni treba, ker v delo moderatorjev zaupam 100%.
Sem pa 1x v eni temi opozoril vse vpletene, ki so se spravili na nekoga in so bili že na meji dobrega okusa a to kot veš je potem težko ustaviti. Efekt črede.
Ponavadi se potem to vleče še nekaj časa, da se zadeva umiri in vsaj malce pozabi.

>>Se zna drugače razviti kar nekaj nezadovoljstva med uporabniki.
Tega se zavedamo in zato tudi se probamo takšnim situacijam na daleč izogniti. A ponavadi v konflikt prihajajo eni in isti nicki, ki jih je treba miriti. Takrat me zagrabi načelo "vse pospravit" za en teden pa naj v miru razmislijo kdo je še kje predaleč.
Najbolj me zmoti pranje umazanega perila javno. Sicer se to dobro bere in obisk je večji samo kadar vidim kaj takega raje pospravim debato v kanto. Vpletene pa povabim, da naj spore rešijo preko zasebnih sporočil v intimnem vzdušju.


>>
PS: kako pa je z uporabo alternickov v primeru bana? Dobijo uporabniki IP ban ali ne?

Alterji v primeru prestajanja kazni niso dovoljeni. Nihče ne bo šel iskati alternicka, če se ne boš ponovno javil v tisti temi kjer si bil banan. Sicer pa imamo en lep gumb tukaj na alterju, ki poišče alternicke in je tako dodelan, da se še ni zmotil.
IP ban si mislim da ni nihče zaslužil in upam, da si ga tudi ne bo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mene (in še koga) se je v dostih temah na veliko žalilo, pa ni nihče nikakor ukrepal, čeprav so v istih temah pisali tudi moderatorji in sem preko zasebnih sporočil tudi opozoril moderatorje na določen problem. Se pravi je to bila blažja kršitev in bi ta uporabnik moral dobiti opozorilo pred morebitnim večjim ukrepom, če bi se presodilo, da gre za žaljenje ali kakšno drugo obliko blažje kršitve? Ali je odvisno koga se žali in kdo žali ipd...?

Na vse ti je že logi lepo odgovoril, bi pa dodal samo en komentar: v primeru da ti (ali pa katerikoli drug uporabnik) zazna neke žalitve (ni važno, ali na svoj ali pa na tuj račun), je ob vsakem postu gumbek, ki pošlje moderatorju opozorilo (brez skrbi, uporabnik ne ve, da si ga prijavil
wink-1.gif



lp
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Citat:
Uporabnik logistik pravi:

Alterji v primeru prestajanja kazni niso dovoljeni. Nihče ne bo šel iskati alternicka, če se ne boš ponovno javil v tisti temi kjer si bil banan. Sicer pa imamo en lep gumb tukaj na alterju, ki poišče alternicke in je tako dodelan, da se še ni zmotil.
IP ban si mislim da ni nihče zaslužil in upam, da si ga tudi ne bo.

Čemu potem takšen gumb?

Iskanje alternickov, ki ne pripadajo nekomu, ki je banan se meni zdi poseganje v zasebnost uporabnika. Saj imajo nekateri alterje ravno zato, da lahko napišejo kaj za kar ne želijo, da se povezuje z originalnim nickom oz. osebo za njim.

Kdo pa ima potem dostop do tega gumba?
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Recimo temu, da je preventiva boljša kot kurativa.

Dostop do gumba pa ima tisti kateremu se zaupa
wink-1.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Težava je v tem, da očitno iščete alternicke, kljub temu da si napisal, da ga nihče ne bo šel iskat, Preventiva gor ali dol.

No mene pa zanima ali se toliko zaupa administratorjem ali tudi moderatorjem? Toliko da bom vedel kdo vse lahko šnjofa za mojimi podatki.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Nihče ne stika po tvojih podatkih. Tudi če se gre iskati alterje izpiše samo ime alternicka brez vseh ostalih podatkov.

To funkcijo imajo pa samo tisti, ki so vredni zaupanja in se jih ekstra kontrolira s strani lastnika domene in ob ugotovitvi, da je nekdo zlorabil te podatke sledijo sankcije.

Zato se ti ni treba bati, da bi kdorkoli zlorabil tvoje ali od koga drugega podatke, ki si jih podal ob prijavi. To vidimo le admini foruma, ki se pa ve kdo smo.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Kdaj pa se gre iskati? Ali so določeni kakšni primeri ali je to takrat, ko se uporabniku tega gumba zazdi, da pa bi šel nekaj primerjati?

Jaz sem postavil zelo direktno vprašanje, ali gre za moderatorje ali administratorje. Dobil pa sem odogovor, da gre za tiste, ki so vredni zaupanja. Ali lahko torej sklepam, da imajo pravico do uporabe tega gumba tudi nekateri navadni uporabniki?
Če je tako, kakšno vlogo imajo potem ti uporabniki na forumu?
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
si glup al se delaš glupega?



Logistik je s tem mislo člane osebja ne pa navadne uporabnike



sicer pa kakšne podatke pa bi naj od tebe dobili ... si pri prijavi na forum napisal tudi številko bančnega računa z pin kodo in pa velikost natikačev tvoje babice?
stupid-1.gif




vse kar osebje lahko vidi so podatki, ki so vidni tudi ostalim uporabnikom (podatki v tvojem profilu)



nevem kaj se tolk vtikate v vse stvari ... če veste kak so stvari na suxu potem tud veste kak je na alterju
bonk.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Logistik, so morda določene kakšne sankcije za člane osebja, ki si malo preveč dovolijo in ne upoštevajo tistega kar je navedeno zgoraj ali se kaznuje le uporabnike?
Na tem forumu namreč imate šerifa, ki si domišlja, da je bog in batina. Jaz sem mu parkrat stopila na žulj s tem, ko sem mu povedala kar mu gre, zdaj pa pač uveljavlja svojo premoč s tem, da redno klika na gumb za bananje uporabnika. Sama sem osebno mnenja, da je na tem forumu ogromno ljudi, ki si zasluži ban pred mano pa se tega ne stori - začenši s tem moderatorjem (ki bo zdaj zagotovo spisal tri strani "pojasnil" v obliki žalitev in mi dal še tri dni bana
hysterical-1.gif
)

LP
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
men tudi zanima nekaj gleda banov.

Pred časom sem dobil javno zadnje opozorilo pred trajnim banom.

A imam še vedno ta status, kar pomeni, da ob najmanjši kršitvi dobim trajni ban??
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
>>A imam še vedno ta status, kar pomeni, da ob najmanjši kršitvi dobim trajni ban??


Da, dobiš ban sicer vrjetno ne bo trajen a boš poslan na malo daljši dopust.
Drugače kontaktiraj preko PM-ja tistega, ki ti je izrekel javno opozorilo in ga povprašaj. Moredatorji ne grizejo in če boš lepo vprašal sem 100%, da boš dobil zadovoljiv odgovor.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Predlagam, da mi pošlješ PM in vrjemem, da bomo našli skupni jezik
smile-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Dokler je v žargonu B_I vse razen normalne komunikacije, kadar piše o moderatorju bodo sankcije sledile, koliko časa in kolikokrat je pa od nje odvisno.