Vožnja z motornimi sanmi.

drejzzzy

Pripravnik
4. jun 2008
42
0
6
Je vožnja dovoljena po nepluženih gozdnih cestah ali so do 2023 kake spremembe po zakonu.

PP trdi ,da je neplužena gozdna cesta naravno okolje in da je posledično prepovedano.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
158
2
18
28.b člen

(vožnja z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila v naravnem okolju)

(1) V naravnem okolju je prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon vozila.

(2) Vozila na motorni ali drug lasten pogon vozila iz prejšnjega odstavka so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja ali z močjo drugega lastnega pogona vozila (v nadaljnjem besedilu: vozila na motorni pogon).

(3) Naravno okolje iz prvega odstavka tega člena obsega živo in neživo naravo nekega območja, ki ga ni ustvaril človek, nanj pa vpliva, ga oblikuje in uporablja. To so vsa območja izven:

- naselij;

- javnih in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi, ki urejajo ceste in varnost cestnega prometa;

- gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;

- območij, ki so s prostorskimi akti določena kot površine za rekreacijo in šport in namenjena tudi vožnji z vozili na motorni pogon v skladu s predpisi, ki urejajo prostor;

- omrežij gospodarske javne infrastrukture in

- območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi, ki urejajo prostor in rudarstvo.


Gozdne ceste po tem zakonu niso naravno okolje...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
samo pod meter+ snega ne vidiš ravno kje je pot, cesta...

sem bil prejšnji vikend na enem kuclju, je zgledalo kot da imajo zbor ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Vprašanje je tudi, če "- gozdnih cest v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove;" torej predpisi, ki urejajo gozdove, predvidevajo "rekreativno" vožnjo z motornimi sanmi. Mogoče je prihranjeno uporaba motornih vozil samo za "profesionalce", ki imajo razlog, da so tam. Upravljalci gozda, lovci, izvajalci poseka ...
Sicer je potem tukaj najverjetneje vsaj napaka v členu po katerem te lahko kaznujejo.

Vse so samo moja ugibanja ...
Ko sem pred dobrim desetletjem imel sam nek problem s policijo, ki se ni ravno tikal prometnih predpisov, sem preštudiral zakonodajo, ki imela zvezo s kaznijo in je bilo ugodno rešeno (oziroma puščeno v zastaranje), ker so uporabili napačen člen. Res pa je, da mi je tam najbrž policist namerno pomagal, ker je šlo za neškodljivo stvar, ampak so bili na terenu in so morali speljati postopek do konca. Ko sem osebno prevzel odločbo, mi je samo rekel, da naj dobro preberem odločbo in zakon.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Eno je smrdljivost, ni mi pa jasno kako unicujejo naravo, ce se vozijo po debeli snezni odeji?

Smrdijo tudi puhalniki listja, pa naredijo se manj koristnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kaki debeli snežni odeji? Enkrat na vsakih 5 let je po Pohorju več kot 20 cm snega "v naravi".
Očitno še nisi videl kako gredo sanke fajn po travni ruši in blatu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77
27. jan 2022
4.801
1.737
113
najlažje se je sklicevat na co2, ko ti hobi nekoga drugega ni ravno pri srcu.
O kakem CO2 ti zdaj?

Fakt je da za mimovozečimi snežnimi sanmi še "pol ure" smrdi ves gozd, pa da se o hrupu ne menimo - tri leta sem bil pozimi vsak dan službeno na motornih saneh, pa sem "sam sebi smrdel"!

In precej preprosto bi bilo možno napraviti dobre električne sani.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
In 20/30 cm je dovolj ko sanke ornk zakopljejo? ;)
Seveda je pomembno kakšen je sneg. Trenutno je izredno trd/zmrnjen. Ko jaz hodim po snegu (oblečen ~100 kg), se mi komaj kdaj vdre. Ko gledam sledi od sani, ker se nekateri vozijo, se jim vdre mogoče 3-4 cm max. Če se mu pa sem pa tja zgodi, da malo zakoplje, pa mene osebno ne moti.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Presneto malo ljudi je, ki denimo na Pohorje pridejo iz doline peš in tako res povzročajo minimum hrupa in onesnaževanja. Tistim dam kar prav, da se pritožujejo čez sanke.
Če pa se jaz na Roglo pripeljem z avtom, pa si ne dajem pravice, da me sanke motijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
O kakem CO2 ti zdaj?

Fakt je da za mimovozečimi snežnimi sanmi še "pol ure" smrdi ves gozd, pa da se o hrupu ne menimo - tri leta sem bil pozimi vsak dan službeno na motornih saneh, pa sem "sam sebi smrdel"!

In precej preprosto bi bilo možno napraviti dobre električne sani.

napisal si da so najvecjo smrduhi - ponavadi je to povezano z izpuhom in seveda tudi v teh casih, predvsem z co2. zato sem mislil, da moti co2.

torej je vzrok le vonj. to pa mislim da ni dovolj dober vzrok, da bi se nekaj kar prepovedalo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Presneto malo ljudi je, ki denimo na Pohorje pridejo iz doline peš in tako res povzročajo minimum hrupa in onesnaževanja. Tistim dam kar prav, da se pritožujejo čez sanke.
Če pa se jaz na Roglo pripeljem z avtom, pa si ne dajem pravice, da me sanke motijo.
Pa naj potegnejo gondolo do rogle. Vsak pameten rajši avto v grabi pusti.

Sanke in krosarje za hobi izven za to namenjenega prostora bi bilo potrebno prepovedat.
Sanki niso motorka, ki ti reže kruh!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc