Vožnja skozi krožišče

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To je res neverjetno, kako se ljudje ne znajo prilagoditi novostim v prometu. Zadnji čas, da uvedemo psihofizične teste za 50+ "stardece".

Medvode, smer Škofja Loka.

Krozisce.jpg

(na sliki je samo del dvopasovnega krožišča)


Popolnoma logično je, da je rdeči avto v prekršku. Vprašanje pa je, kdo bo kriv , če 1 sekundo za tole postavitvijo naredi BUM. Danes se mi je točno to zgodilo in jaz (moder) sem še pravi čas videl priletnega gospoda v rdečem avtu in pohodil zavoro. Roko na srce je tudi on opazil moj desni žmigavc in prižgal svojega levega
bonk.gif
.
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Ja pa z žmigovci eni tut ustvarjajo tok. K se vozjo po krogu dajo zmeri levga če negrejo vn, k pa grejo vn pa niso tok da bi desnga dal.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Ah, standard pri rondojih. 80% ljudi ne zna ali pa noče pravilno voziti pa naredi kar češ. Jaz v rondojih prekleto dobro mirkam, da me ne zbijejo frajerji, ki grejo direkt iz notranjega pasu ven in podobno.. je šlo že večkrat na tesno.
stupid-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

To je res neverjetno, kako se ljudje ne znajo prilagoditi novostim v prometu. Zadnji čas, da uvedemo psihofizične teste za 50+ "stardece".

Medvode, smer Škofja Loka.

Krozisce.jpg

(na sliki je samo del dvopasovnega krožišča)


Popolnoma logično je, da je rdeči avto v prekršku. Vprašanje pa je, kdo bo kriv , če 1 sekundo za tole postavitvijo naredi BUM. Danes se mi je točno to zgodilo in jaz (moder) sem še pravi čas videl priletnega gospoda v rdečem avtu in pohodil zavoro. Roko na srce je tudi on opazil moj desni žmigavc in prižgal svojega levega
bonk.gif
.

Tudi sam sem to polno črto opazil šele prejšnji teden pa čeprav sem precej stalen gost na tem rondoju. Rešitev je samo en pas skozi rondo ( kot v Kranju pri Merkatorju) in konec.
Kaj da bo problem...... manjša propustnost?????? Ne nikakor ! V glavnem lokalni frajerji vsi vozijo točno po črti in ne moreš mimo ne levo ne desno.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Rondoji bodo zvečali pretočnost prometa, ko se bo vsaj 80% voznikov navadilo, da se v rondoju nakaže s smernikom, kdaj se gre iz rondoja.

Jaz večkrat stojim na vhodu v kakšen rondo, kakor kašen bimbo. Vsi gredo ven iz rondoja, nikomur pa ne pride na pamet, da bi se spomnil uporabiti smernik.

Potem imamo še primere velikih rondojev, kjer se da skozi peljat celo popolnoma naravnost, ti so dobri za kakšne izstrelke, ki ne vedo, da v avtu obstoja tudi zavora, pa še bi se dalo naštevat.

Včasih tudi jaz slišim kakšno cvetko, kako je potrebno dati smernik v križišču, ko gremo naravnost skozi križišče. Pač še ena nikoli končana tema o Slovencih v prometu.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Tisti medvoski rondo je najlazje prevoziti tako da pripizdis notri in se skoraj da ne vsi ustavijo ko slisijo cviljenje gum
grin1.gif

Sicer pa, ce mene kdo tko izjebe se obrnem z rocno in za njem.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
Tudi sam sem to polno črto opazil šele prejšnji teden pa čeprav sem precej stalen gost na tem rondoju.

Polne črte so narisal enkrat decembra. Tudi če jih ne bi, ker dvomim, da bodo pripomogle k temu, da bo folk po tem rondoju začel kolikor toliko pravilno vozit. Prav bodo prišle edino pri določanju krivde. V primeru avtorja te teme bi bilo pa že mal čudno, da ne bi bil tudi uradno kriv voznik rdečega avta
smile-1.gif


Je pa tale rondo IMO eden najbolj zoprnih, ker folk v večini nima pojma, kako ravnat, ker sta na dveh krakih po dva izvoza.
Sem že doživela, da so mi blendal pa hupal, ko sem pravilno po notranjem pasu pripeljala in šla ven (smer Medvode), za povrh pa me, kljub znaku za razvrščanje po sistemu zadrge, niso hoteli spustiti predse.
confused-1.gif


Tale rondo prevozim 2x dnevno (zjutraj in popoldan), pa grem na "ziher je ziher" varianto (rajši to, kot kakšen nepotrebni buum ...).

>V glavnem lokalni frajerji vsi vozijo točno po črti in ne moreš mimo ne levo ne desno

Pa vsi tovornjakarji, avtobusi in stari ateki pa mamce ... no, pa tudi kakšen manj stari.
crazy1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo vseeno bi lahko rekli, da je v tem primeru modri avto izsilil prednost rdečemu? No... zagotovo bi to rekel voznik rdečega avtomobila.

Vem, da se neumno sliši in da ne moreš predvidevati, da bo nekdo prevozil polno črto - ampak a je to dovolj?
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006133&stevilka=5573

48. člen - krožno križišče
(4) Preden zapusti križišče iz prejšnjega odstavka, se mora voznik razvrstiti na zunanji prometni pas, razen na izvozu, na katerem je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu.
(5) Na izvozu s krožnega križišča, na katerem je dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu, mora biti zunanji prometni pas namenjen izključno zavijanju desno.

Kar se tiče zakona, je IMO stvar jasna.
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Se mi zdi, da tistale polna črta nima tam kaj iskati... Mene so v avtošoli naučili, da niti ni važno, po katerem voznem pasu voziš, če zapuščaš rondo na drugem ali tretjem izvozu... Tista polna črta se je pojavila zato, ker dva pasova omogočata samo izsiljevanje in nič drugega. Najbolj pameten bi biu en sam pas.

Ker je polna črta na tleh narisana, bi bil v tvojem primeru res kriv rdeči avto, ampak po drugih rondojih, bi biu pa ti kriv, ker bi moral toliko časa nadaljevati vožnjo po krožišču, dokler se ti ne sprosti zunanji pas...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
To je sicer res, ampak tu se gre za specifično križišče, kjer ceste še zdaleč niso enakovredne po število vozil / uro.

Veliko pretočnost v smeri Medvode-Kranj naj bi se zagotovilo ravno s to polno črto. Ne gre se samo za to, da lahko zavijaš iz notranjega pasu... tudi pri vključevanju v krožišče lahko načeloma spelješ VEDNO. Notranji pas te ne zanima, z zunanjega pa morajo vsi zapustiti krožišče.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
saj pri nas so tudi rondoji tako smotano narejeni.Nacrtovalcem je ocitno najbolj pomembno da je tocno okrogle oblike in potem hocejo vse resit z raznimi polnimi crtami.V tujini sem ze videl da so doloceni pasi fizicno loceni in se recimo najbolj prometna linija "loci" od sredine rondoja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
V avtošolah učijo narobe, tudi v tujini se vozi drugače. Zaradi tega, ker niti mladih voznikov ne naučijo voziti prav, ne bo nikoli nič boljše.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Tam kjer je on stal, ne more vec levega zmigavca vklapljati niti spremeniti pasu. Ce je dal zmigavec ali ne je on kriv.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
tak rondo je tud 2x pri Qlandiji v MB. Sem ze veckrat bil v tej "moder & rdec" situaciji. vedno kot moder. zadnjic so manjkali milimetri, da me ni nabasala ena.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
dsf, s3njam se s tabo. Edina rešitev je uvedba samo enega pasu. Tako kot je pokalo v rondoju pri mercatorju v kr dokler je bil še 2 pasovni, je sedaj blaženi mir ko je pas samo en. V šenčurskem 2pasovnem vsak vozi kakor mu paše, fin je edino za kak tovornjak pajsnit, pa še to se moraš podvizat. Ker v 2pasovnih vsi neki cincajo, se promet ne odvija nič hitreje kot v enopasovnem. tako da...žal, nije žvaka za seljaka. Enopasovne pa basta.
 

nimbix

Pripravnik
16. dec 2007
42
0
6
Polne črte žal ne pomagajo, ker je 1/3 voznikov slepih, 1/3 pa se jih tako na smrt boji rondojev, da samo zaprejo oči in upajo, da jih bo ven iz rondoja vrglo na pravo cesto. Edina učinkovita "polna črta" je kar betonski robnik sredi rondoja, kot sem ga 1x videl v Kopru; ampak tam je bil za preprečevanje vožnje do 3. izhoda po zunanjem pasu; vprašanje, kako bi se obnesel kot meja med 2 pasoma na istem izhodu.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jah, kot je uporabnica MojcaG opisala so tam črte narisali naknadno enkrat konec lanskega leta. Folk pa še vedno vozi po občutku, v tem jeb.nem vremenu pa itak noben ne gleda (vidi) talnih označb, to je polnih črt.

Rondo je pa tud ravno prav velik (beri: majhen), da tovornjakarji v smeri Ljubljana-Kranj (in obratno) veselo sekajo vse črte in gasa naravnost. Tako sem imel sam enkrat skoraj precej bližje srečanje, ker mi je kamionar na tak način zaprl pot po notranjem pasu.
crazy1.gif