Voznikova sipa in "auto" funkcija nic vec

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Torej pojma nimam kdaj je zadeva crknila, dva dni nazaj se je menjal akumulator (morda bi to lahko kaj "skurlo"), ampak situacija je sledeca! Imam dva knofa za levo in desno stran in dodaten, ki sluzi za preklop na zadnja stekla! Vse dela edino voznikova sipa je zgubila auto funkcijo, na "roke" gre normalno, samodejno no go! Torej v teoriji vsi knofi delajo bp, kaj bi blo s to auto funkcijo lahko narobe? Ima to cez posebej kaksno varovalko, senzor, rele?
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Zdaj, če te prav razumem, hočeš, da gre šipa gor-dol avtomatsko.Programiraš na sledeč način:
Držiš gumb za gor do konca še ene dve tri sekundr, praqv tako dol. To je to.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.343
2.426
113
še v SLO - ampak komaj
koji afto?

Pižo, Yugo? Za omino favoritko vem, da ima kurbl in nima avto funkcije (no - pri meni ne - sn dost močan, pri omi pa, ker ko pride do ovire ji moči zmanjka).
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Greš stavit, da bo čez 3 dni že delalo kot mora?
smile-1.gif
)

Rešitev je:
Pritisni gumb za spustit šipo in ga drži kaki dve sekundi.
Potem šipo nazaj gor in spet drži dve sekundi.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
To vem, zato pa sprasujem, ker to ne pali vec, na moji sipi ne, na preostalih treh pa in me zanima zakaj je tako kot je!
smile-1.gif
Aja avto je vectra c!
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
To vem, zato pa sprasujem, ker to ne pali vec, na moji sipi ne, na preostalih treh pa in me zanima zakaj je tako kot je!
smile-1.gif
Aja avto je vectra c!

Meni na voznikovi konzoli ni delal avtomat za sovoznikovo šipo - sem moral cel čas tiščat gumb. Ne vem, kako je bilo na sovoznikovem gumbu, se nisem stegoval.
Potem je čez nekaj dni začelo delat, ker sem očitno ta postopek naredil nevede.

Tako da to, da ena dela, druga ne je možno. Ampak, ker si že probal z gumbom pa ne vem.

Naj zdaj majstri povejo
smile-1.gif
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
pri mazdah je treba držat obe tipki naenkrat...se pravi obe sprednji stekli držiš tipki, da gresta skupaj gor do konca in ko sta do konca gor, še enkrat obe tipki držiš za gor...probaj, če razumeš tole mojo razlagooo
confused-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Krmilno enoto je treba znova "naučiti" kje je zgornja in spodnja točka odpiranja šipe. RTFM od avta.
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, mogoce imas kej vec pojma, ampak dvomim, da to pise v navodilih oz. se mi zdi cudno, da 3 sipe delajo, ena pa ne! A nej ne bi v teoriji vse odpovedale? Oz. se da krmilno enoto "sam" naucit al je ponavad kaksen racunalnik potreben za poseg! Bom pa jutri prelistal se navodila!
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.555
9.235
113
Isto je bilo pri mojem. Ena enostavno ni delala. Pritisk gor/dol do konca in je spet delalo. Se jim pač nekaj sfuzla.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Imam astro g in ko sem zamenjal akumulator se mi je isto zgodilo....pa sem moral vsako šipo posebej odpravit......se pravi....daš kontakt oziroma vžgeš avto in zapreš šipo in ko je zaprta čakaj z vklopljenim stikalom še 6 sekund in potem bi moralo delat.Če ne gre pa ponovi.
Ko mi je šel alternator in je dejansko polnil preko 20 voltov so se mi vsi kontakti "zalimali" in vse žarnice so mi pregorele in ravno tako so šipe imele problem...sem moral večkrat gor pa dol "ročno" da sem malo vdelal kontakte in zdaj dela vse brez težav avtomatsko.

Eh...nisem opazil da si rešil... :D