VoLTE / VoWiFi - težava?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
:rolleyes: Ni to fora. Telefoni so vedno posodobljeni.
A BT in WiFi tudi ne moreš izklopit!
To da VoLTE ne moreš izklopit je izbira operaterja na določenih znamkah telefonov. Večina ima možnost izklopa v meniju. Določenim so pa to kar vsilili.

Seveda lahko izklopiš, imaš v linku do ranljivosti še navodila za izklop...
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Meni se ne gre toliko zaradi te ranljivosti, saj to je prišlo šele kasneje. Pa tudi Honorja s snapdragonom ni na listi. Bolj se mi gre zaradi teh težav z zvokom med klicanjem.
Honor ima v "meniju" ko potegneš navzdol(ne vem kako se temu reče) posebej "gumb" za 5G in če tega izklopiš, izklopiš tudi VoLTE. Sicer ne vem zakaj-kako je to povezano toda ok napisa ni več gor. Kaj VoLTE potem deluje samo preko 5G? Kako pa bo z zvokom med klici bomo pa še videli.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Hvala, nisem vedel. Je kakšna pomembna razlika za končnega uporabnika? Kolikor vem v nastavitvah telefona je vse pod VoLTE.
V teoriji je oboje klasična IP telefonija preko mobilnih podatkov. V praksi pa so verjetno različne konfiguracije in mogoče celo kodeki v igri.

Preveri med klicem če dejansko ostaneš na 5G ali pa te mogoče preklopi na 4G. Ker nazadnje še ti dodatni featurji na 5G niso bili podprti v vseh telefonih - prva generacija 5G telefonov mislim da je imela samo data brez voice - podobno kot je bilo pri 4G na začetku.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Zakaj potem meni prikazuje VoLTE samo, če imam vklopljen 5G. Tisti 5G potem ne pomeni 5G temveč VoLTE? Ker zraven VoLTE je 4G. Na tej lokaciji ne podpira 5G. Ker v nastavitvah omrežja je nastavljeno na 5G/4G/GSM.
-5G.jpg5G.jpgpred 5G.jpg
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To je zdaj težko rečti kaj oni "5G" quick tile dejansko dela. Če hočeš samo 5G izklopiti potem je najbolj efektivno da na tvojem zadnjem screenshotu izbereš drugo opcijo.