VoLTE / VoWiFi - težava?

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Imam eno težavo. Častim si huawei Psmart 2019 in se mi je že parkrat zgodilo, da mi je doma prekinilo klic. Sicer drugje tega nisem opazil (pač smo zdej več doma :) ). Opažam pa, da se mi dostikrat izmenjuje omrežje med VoLTE in VoWiFi? Je možno, da prekine klic, ko se naredi preklop? Ter, zakaj se mi to tako pogosto dogaja??

lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
imaš slabi wifi signal, Nastavi v Vowifi nastavitvi da prednostno uporablja volte in ne vowifi.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Živjo
Bom kar tukaj vprašal. Imam telefon Honor in sem na Telemachu. Zgoraj v vrstici kjer prikazuje mobilni signal, baterijo... mi ob operaterju vedno prikazuje tudi napis VoLTE.
Ali je to možno izklopit. Ker ko gledam telefon od punce, ki ima samsunga in je tudi na telemachu ima v nastavitvah pod mobilna omrežja možnost izklopa ali vklopa funkcije klici VoLTE jaz pa na mojem telefonu honor tega nikjer ne najdem?
Ali je kakšna razlika, če je to vedno vklopljeno, ker ona tega nima nikoli vklopljeno pa vse deluje brez problema?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Eh mojster, bodi srečen, da si bolj napreden kot tvoja punca in lahko govoriš v HD kvaliteti zvoka.

Za ženske pa to itaq ni ker že sedaj povejo preveč norosti in če jih slišiš samo 50% je to itaq dovolj.

Drugače pa poglej pod omrežne nastavite, ali pa nastavite sim kartic, tam bi se moral drsnik skrivati.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Ne razumem tvoje logike mojster. Bi rekel, da je ravno obratno. Ona ima na samsungu isto možnost pogovarjanja v HD kvaliteti-VoLTE toda ona lahko to izklaplja-vklaplja, kaj je potem bol napredno, kot pa če tega ne moreš izklopit. Je pa ravno v tem problem, ker mi med klici večkrat nekaj hrešči in prekinja zato sumim, da je ravno v tem problem, ker pri njej na samsungu se to ne dogaja pa sem klical iz obeh telefonov na iste številke.
Sem pa preden sem tu gor prišel z vprašanjem vse to kar si predlagal pregledal pa nikjer ne najdem te nastavitve. Tudi v iskalnik napišem VoLTE pa tega ne najde, medtem ko to vpišem v samsungu takoj najde to nastavitev.
Sedaj pa ne vem ali je to res nekje skrito ali pa tega sploh ni?
Tudi ko gledam na telemachovi strani kako vklopit VoLTE, kjer so predstavljeni telefoni Huawei, Samsung (Honorja ni)tam jaz sploh nimam te možnosti.
VoLTE.jpgVoLTE 2.JPG
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zakaj bi VoLTE sploh želel izklopiti? To je edina opcija da lahko na 4G telefoniraš, sicer mora telefon preklopiti na 3G ali 2G med klicem. Pri preklopu na 2G lahko pozabiš na mobilne podatke v času klica - recimo če imaš kakšen hotspot vključen.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Ne razumem tvoje logike mojster. Bi rekel, da je ravno obratno. Ona ima na samsungu isto možnost pogovarjanja v HD kvaliteti-VoLTE toda ona lahko to izklaplja-vklaplja, kaj je potem bol napredno, kot pa če tega ne moreš izklopit. Je pa ravno v tem problem, ker mi med klici večkrat nekaj hrešči in prekinja zato sumim, da je ravno v tem problem, ker pri njej na samsungu se to ne dogaja pa sem klical iz obeh telefonov na iste številke.
Sem pa preden sem tu gor prišel z vprašanjem vse to kar si predlagal pregledal pa nikjer ne najdem te nastavitve. Tudi v iskalnik napišem VoLTE pa tega ne najde, medtem ko to vpišem v samsungu takoj najde to nastavitev.
Sedaj pa ne vem ali je to res nekje skrito ali pa tega sploh ni?
Tudi ko gledam na telemachovi strani kako vklopit VoLTE, kjer so predstavljeni telefoni Huawei, Samsung (Honorja ni)tam jaz sploh nimam te možnosti.
Poglej priponko 64477Poglej priponko 64479
No tako to zgleda na Huawei telefonu.

Sicer pa še vedno lahko nastaviš na 2g 3g pa bo volte izginil, če resno misliš da to povzroča težave.
Pač hitrost na 3g je manjša kar te mogoče ne bo motilo doma, če si na wifi ju. Screenshot_20230313_101125_com.android.phone.jpg
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Zakaj bi VoLTE sploh želel izklopiti? To je edina opcija da lahko na 4G telefoniraš, sicer mora telefon preklopiti na 3G ali 2G med klicem. Pri preklopu na 2G lahko pozabiš na mobilne podatke v času klica - recimo če imaš kakšen hotspot vključen.
Sem bral, da ta funkcija lahko tudi nagaja, če ni dobrega signala in moti oziroma se sogovornika ne sliši dobro, prekinja. Kar se meni včasih dogaja zato sem hotel to izklopit in preizkusit če bo potem kaj drugače. Vem pa da tega do nedavnega ni kazalo. Pa nisem nič kaj vklapljal. Mi je pa čudno, da druge znamke imajo to možnost, tudi Huawei (kot je zgoraj pokazal Clio15)
ki sta tako rekoč iste znamke jaz pa tega nimam. Sedaj ne vem ali je kakšen problem samo pri meni ali je to na splošno pri vseh Honor telefonih.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Sem bral, da ta funkcija lahko tudi nagaja, če ni dobrega signala in moti oziroma se sogovornika ne sliši dobro, prekinja. Kar se meni včasih dogaja zato sem hotel to izklopit in preizkusit če bo potem kaj drugače. Vem pa da tega do nedavnega ni kazalo. Pa nisem nič kaj vklapljal. Mi je pa čudno, da druge znamke imajo to možnost, tudi Huawei (kot je zgoraj pokazal Clio15)
ki sta tako rekoč iste znamke jaz pa tega nimam. Sedaj ne vem ali je kakšen problem samo pri meni ali je to na splošno pri vseh Honor telefonih.
To opcijo je možno "prikazati" ali pa ne, odvisno od verzije OS-a, ter če se je operater to zmenil s proizvajalcem mobitela in to dopusti (vsaj za mobitele, ki greo iz njegove prodajne mreže). Lahko se tudi zmeni, da aparat to možnost ne prikaže, saj mogoče želi, da so vsi uporabniki na VoLTE.
 

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Tudi tam pregledal pa nič ne najdem.
Moram še pogledat na svojem telemach računu če je tam možnost?
 

bigpuher

Pripravnik
25. feb 2018
83
2
8
Ja Volte nagaja imam dve sim kartici in sem misli da je telefon zanic, mi je servis rekel naj izklopim volte, ze pol leta ni hrescanja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MoonRacer

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Zakaj!
Telemach pa še kar posiljuje s smsi za priklop na VoLTE
 
  • Všeč mi je
Reactions: MoonRacer

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Ker BT in WiFi pa nimata ranljivosti... Posodobi telefon in ne rabiš izklapljati VoLTE.
:rolleyes: Ni to fora. Telefoni so vedno posodobljeni.
A BT in WiFi tudi ne moreš izklopit!
To da VoLTE ne moreš izklopit je izbira operaterja na določenih znamkah telefonov. Večina ima možnost izklopa v meniju. Določenim so pa to kar vsilili.

 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Zakaj bi VoLTE sploh želel izklopiti? To je edina opcija da lahko na 4G telefoniraš, sicer mora telefon preklopiti na 3G ali 2G med klicem. Pri preklopu na 2G lahko pozabiš na mobilne podatke v času klica - recimo če imaš kakšen hotspot vključen.
Tud moj svak si je Honorja nabavil s tem Volte napisom pri Telemachu. Ne vem če je to krivo, ampak ko ga kličem, pa če je sred Maribora se slišiva kot pred 30 leti ko si klical iz neke vukojebine. Tako da bi jaz tudi povezoval da ta Volte ne dela kot mora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MoonRacer