Volanski drog, focus 1.0 2012, občasni servo problem

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Lp,
zadnje čase mi nagaja servo pri Focusu l.2012, 1.0 Ecoboost 125KM, baje naj bi bil elektronski servo
in sicer

včasih ob zagonu motorja ostane volan trd, servo ne deluje...
- občasno pomaga ponovni zagon motorja,
- ali pa da pelješ nekaj metrov "na trdo" in potem deluje...

na servisu predlagajo menjavo celotnega volanskega drogu (kar je pri 10 letnem avtu skoraj vrednost avtomobila) - 1700€+delo, oz. 700€+delo (neoriginalen)
ampak mi je to (ne-)delovanje čudno.. laično, kot da ne zna zaznati starnih podatkov, potem pa se najde in deluje

- a zna kdo povedati kako to deluje,
- oz. ali obstaja kje kak video, da bi si znal predstavljati,

- oz. kaj je pravzaprav vzrok te napake ?

hvala, J
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Verjetno servo ima svoj modul (računalnik), ki krmili zadevo. Mogoče je kje slab stik pri povezovalnih kablih do modula.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
priklop na računalnik in pogledat kaj je napaka. Ali nima pojma kje je ali je senzor navora. Lahko je tudi motorček.
Pri nekaterih avtih se dobi dele posebaj. Pri večini je samo menjava.
Če ti je pa prišla voda v servo je pa itak menjava celeg samo opcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
kateri del bi tu lahko nagajal..
lahko tule ugibamo še 38 strani. Lahko pa priklopiš na diagnostiko in boš točno vedel kje je problem oziroma kateri senzor ali del je neposlušen.
Zaj se pa odloči kaj bi raje. Žal se pač ene stvari ne popravlajo preko foruma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še nekajkrat se bo zgodilo takole (napaka na senzorju navora), potem bo števec te napake prišel do konca in (servo) volan bo prenehal delovati, tester (reset napak) ne bo več pomagal. Ravno prejšnji teden smo ga menjali eni stranki ... cca. 1000€ skupaj z delom (obnovljen seveda, neoriginalni ne obstajajo).
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
158
2
18
Za kodo napake: U3000 in prižgano opozorilno lučka servovolana je bila TSB, da je za to lahko kriva okvara programske opreme krmilne enote servovolana
Rešitvev naj bi bila posodbitev verzije programske opreme, kar pa so pri tebi verjetno že naredili... tako da bo verjetno potrebna menjava
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Si kaj gledal eBay? Jaz sem za ceeda našel nov, originalen del za 350 eur, delo pa me je prišlo še dodatnih cca 150 eur (na pooblaščencu!). Prvotni predračun je ravno tako znašal okoli 2k + delo, sem pa zraven dobil tudi kataloško številko dela in obljubo, da ga vgradijo, če ga kje najdem ceneje. :D
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Je sosedu pred leti crknil servo na Hondi Civic. Menjali so računalnik servo volana.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Za kodo napake: U3000 in prižgano opozorilno lučka servovolana je bila TSB, da je za to lahko kriva okvara programske opreme krmilne enote servovolana
Rešitvev naj bi bila posodbitev verzije programske opreme, kar pa so pri tebi verjetno že naredili... tako da bo verjetno potrebna menjava
zdaj sem šel gledat, če je kje koda U3000 napisana...
takole piše:

Description U3000
Control Module
Failure Type 49
Internal electronic failure
Status - 08 (Not current DTC)
Fault previously detected, not currently present
Diagnostic Protocol - 14229
Select I button help for additional info on 14229 DTC structure

mislim, da so ta izpis naredili po prvem preprogramiranju volana? Siguren nisem