Vojna v Ukrajini 2

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Sedaj bomo lahko videli kako se bo dvignila raven demokracije :D

 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
849
-267
43
ni mi jasno, kako izrael, ki ima denar, nima dovolj svojega orozja? zda jih zalagajo ze od zacetka. a to je kaksno pravilo, da jih zda drzi na kratko, da ne morejo imet kaksnih prevelikih zalog?
Pa ti si fu... Rusija kupuje orožje in strelivo, pa je orožarski velikan v primerjavi z Izraelom.
Maš ti sploh občutek, da to kaj se v Evropi proizvede streliva v dveh do treh mesecih streliva Ukrajina pokuri v enem dnevu ko je ofenziva ali še prej - da si boš znal predstavljat potrošnjo le tega.
Ti poznaš vojno iz drugorazrednih filmov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
ni mi jasno, kako izrael, ki ima denar, nima dovolj svojega orozja? zda jih zalagajo ze od zacetka. a to je kaksno pravilo, da jih zda drzi na kratko, da ne morejo imet kaksnih prevelikih zalog?

to delajo preventivno da jih ne bi doletela snecerjeva usoda, torej težave s plačevanjem položnic. A ko Iran oskrbuje Hamas, Hezbolah, itd te nič ne skrbi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in nacek
Pa ti si fu... Rusija kupuje orožje in strelivo, pa je orožarski velikan v primerjavi z Izraelom.
Maš ti sploh občutek, da to kaj se v Evropi proizvede streliva v dveh do treh mesecih streliva Ukrajina pokuri v enem dnevu ko je ofenziva ali še prej - da si boš znal predstavljat potrošnjo le tega.
Ti poznaš vojno iz drugorazrednih filmov.
itak da je.....Iran , S. Koreja, Južna Amerika tam je čist tih ko kmer šušmari in nabavlja pokalice tud na način da vozi hrano da državaljni ne bi pocrkali od lakote. Ampak največja težava je trojček UA, Izrael, pa ZDA. čeprav pri UA je še realističen, pri ostalih dveh pa ravno ne
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
Pa ti si fu... Rusija kupuje orožje in strelivo, pa je orožarski velikan v primerjavi z Izraelom.
Maš ti sploh občutek, da to kaj se v Evropi proizvede streliva v dveh do treh mesecih streliva Ukrajina pokuri v enem dnevu ko je ofenziva ali še prej - da si boš znal predstavljat potrošnjo le tega.
Ti poznaš vojno iz drugorazrednih filmov.

se ti zdi primerljivo ua-ru in palestina-izrael?
 
nic me ne skrbi. cudno mi je le, da taka drzava rabi pomoc po nekaj mesecih.

pa borijo se proti vojakom, nobene hude masinerije zadaj.

mogoče ni pomoč, mogoče gre za posel, konc koncev Izrael je tehnološko razvita država....zakaj bi delal tanke, pa pokalice če lahko delaš npr. kovinske implatante pa opremo, pripomočke za zdravstvo? Par takih zadev pa maš kamion šmajzerjev pokrit.... Pa to je zgolj ena izmed proizvodnih panog....
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
kdo pa podpihuje Palestince oz Hamas? Iran, Libanon, pa še kdo zraven daje orožje Palestincem, da gredo v napade, hkrati pa jim zapirajo vrata pri pomoči itd...kolik beguncev je vzel Iran? Koliko humanitarne moči je namenil Palestincem?

pa sploh ne govorim o tem, kaj tezis s hamasom in iranom?

spraseval sem kako to, da izrael potrebuje pomoc od usa (ali kogarkoli) pa prvi paket je sel tja po 3 tednih vojne.

ja rusija pac kupuje orozje na trgu. zidom ga pa american daje kao kot pomoc, enako ukrajini.