VoIP stacionarni telefon - KAJ LAHKO Z NJIM

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Lep pozdrav, imam eno vprasanje. Od kolega sem dobil 2 telefona THOMSON ST2030 ki jih je imel od Amisa,

sedaj me pa zanima ce obstaja kaksna moznost da ta telefon uporabljam za klicanje preko kaksnega VoIP ponudnika. Naprimer Simobil, Viber, ....

Zanima me za primer ker imam veliko hiso in mamo ki je sama doma, in ponavadi ne slisi telefona ali pa ga ne vzame s sabo. Kaj lahko naredim s tem telefonom ?Kaksne nastavitve vpisat da bo delal in preko katerega ponudnika bi lahko uporabljal voip telefonijo. Imam pa Amis telefonijo in internet - ce pomaga to ...


lp
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.401
1.356
113
Pokliči Amis in vprašaj, če še vedno uporabljajo take tel. s svojo IP telefonijo. Če ja, plačaj dodatno IP tel. številko in uporabljaj z njo ta tel. (Včasih ti IP tel. sicer šenka tudi operater.)
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Za te ne vem, a T2-jevi Yealink se enostavno predelajo na poljubnega SIP providerja. Poišči dokumentacijo, potreben bo kak factory reset. (ne odgovarjam za bricke ipd.
wink-1.gif
)
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Povej kaj več. Je nastavilo privzete nastavitve, si se lahko povezal nanj in vnesel nove?
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
ko sem dal kodo za factory reset... je kao mlelo, pa pisalo, connecting.

mogoče bi ga moral na računalnik priključit, ampak imam mac-a booka, ki nima vhoda za internet kabel
frown-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
V mrežo ga bo treba spravit, switcha nimaš, routerja? IP privzeto najbrž dobi preko DHCP, ali pa mu ga ročno vpišeš nekje v nastavitvah. Ne poznam Thomsona, žal.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Nisem bral dalje, ampak tole meni najde google kot drugi link:

klik

Ne bi smela biti neka znanost to nastavit. Če ne poznaš, malo si preberi na temo SIP telefonije. Tu gori ne boš spravil skype-ta, viberja in podobnih populariziranih "free" aplikacij, žal.

Na kratko rečeno, najdeš si enega SIP providerja, na katerega se boš konektal, dobil boš telefonsko številko preko katere lahko po tem kličeš dokaj đabe kamorkoli. Plus tega je še, da boš potem ta skonfiguriran telefon nesel tudi v službo, na dopust (če bodo imeli net preko kabla), ga priklopil na net in bil dosegljiv na isti telefonski številki
grin1.gif


Torej, če že ravno hočeš uprabit to zadevo, ampak mislim da, če nimaš neke blazne želje po uprabi "stacionarnega" telefona in imaš mobilca, vrži stran
zmaga.gif



lp
Peter