Vodomer - kalibracija

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pozdrav,

Saj ne vem a sem vprašanje postavil v pravo rubriko ( če sem falil prosim moderatorje naj prestavijo)..

Skratka, kje in kdo kalibrira števce za vodo (vodomere)?

V stanovanju imam montirane števce za vodo, a jih je počasi (zakon) potrebno kalibrirati. Kdo se s tem ukvarja?
Kar JP VODOVOD Ljubljana?

Hvala za informacije.
lp
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
In ti ni treba nič sam skrbet za kalibracijo števcev,ker bodo že sami(VOKA) menjali števec to naredijo ponavadi na 5let.Če pa boš sam zahteval od njih boš moral vse stroške sam plačati od tega ko ti ga bodo menjali do stroška umerjanja števca to bodi siguren.
 
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Pozdrav,

Saj ne vem a sem vprašanje postavil v pravo rubriko ( če sem falil prosim moderatorje naj prestavijo)..

Skratka, kje in kdo kalibrira števce za vodo (vodomere)?

V stanovanju imam montirane števce za vodo, a jih je počasi (zakon) potrebno kalibrirati. Kdo se s tem ukvarja?
Kar JP VODOVOD Ljubljana?

Hvala za informacije.
lp

Daj me kontaktiraj pod ZS, pa ti bom dal kak konkreten namig.

LP, M.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
In ker sem že prestavil - ja, za vodomer ti ni treba skrbet, ker mora upravljalec, na svoje stroške. Razen če dvomiš v njegovo delovanje, potem izredno overitev častiš sam.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Hmm... hvala za odgovore. Večina vas pravi, da mora to narediti upravljalec. Prav on je poslal dopis, da je potrebno kalibrirati števce oz. naj se mu dostavi certifikat - potrdilo o opravljeni kalibraciji.
Cccc

Matjaz1974 imaš PM
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Z umerjanejm oz. kalibracijo se ne obremenjuj. To počne (po zakonu) JP VO-Ka pač na čas, v katerem je to potrebno narediti. Tako da bojo prišli, ti ga zamenjali z drugim, tega pa vzeli na umerjanje (oz. menjavo mehanizma) ter montirali v drugo odjemno mesto.

Nisi pa ti dolžan sporočati da je prišel čas za menjavo/umerjanje.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
To velja za glavne števce ne pa za tiste, ki so si jih stanovalci namontirali sami zaradi delitve stroškov. Saj mora za kalorimetre za centralno tudi vsak posameznik sam plačati pregled in kalibracijo in je verjetno tako tudi za vodo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
aja..tojepa drugapesem!

te števce (ako je potrebna kalibracija) je najbolje da se povpraša pri tistemu, ki jih je ponudil oz. dobavil.