Vodni filtri, mehčalci, čistilci,...

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ali ima kdo tole napravo doma? Če jaz to prav razumem, lako pa nakupu takšne napravice, vržem vsa čistila za vodni kamen stran
grin1.gif
Močno dvomim, da to kaj deluje, ali pač?

Thanx in lp
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ali imaš tako, da se samo žičke navijejo okrog cevi in mehča vodo ali si vstavil prav filter in rezal cev?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
cel sistem 3000 in nekaj €.
mehčanje vode, aktivno oglje filter, uv žarnica. deluje po sistemu izločanja kamenca, ne razbijanja molekul, ki se kasneje združijo in je vs epo starem.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Se pravi, da se znebiš kamna in imaš dobro vodo, ni dovolj samo tista električna zadevca, ampak je to en velik, drag projekt. Škoda
cry12bpy.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zadeva v katero se izloča kamen se čisti s soljo. depurator sistem, le da mnogo večji. sma pozabim kako mi je ime, zato sem se odločil za večjo zadevo, ki hrani v sebi 50kg soli, akr zadostuje za nekaj mesecev. ker sem res pozabljiv ima elektroniko in se čisti samodejno, glede na pretočene kubike, ali pretečen čas od zadnjega čiščenja. in čisti se z zakasnitvijo, tkao da dela vedno ponoči.

aktivno oglje se čisti samo s curkom v kontra smeri. ker sem pozabljiv ima vso elektorniko.

uv žarnica dela eno leto, potem se zamenja. pokliče ponudnik sam.

edino mehanski filter sem vzel ročni, pa sem se sedaj spomnil, d aga nisme opral že 3 mesece in ga bo treba. v naslednji fazi pride elektronike še tja.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
preveč vprašaš.

zadeva je taka, da se pri nas prodaja prek monterjev, ampak večinoma velike zadeve. hiše delajo bolj redko. delajo pa za razne vodovode, kjer samo skrbijo.

zakaj ni reklame itd. verjetno je sistem še predrag za mnoge. ampak je vreden cene. aqua ponuja podobno, a kapaciteta soli 2 do 5kg, čiščenje samo na uro... in na koncu 1k prihranka.

modele ne vem na pamet, ponudba je nekje, račun tudi. mogoče bo lažje, če si iz okolice lj, da si prideš pogledat, ap ti dam direkt kontakt, če ti je azdeva všeč in bi jo imel. seveda se prej zaveš cene
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Itak, da je zadeva draga. Če hočeš odstranit apnenec iz vode, je popolnoma jasno, da ne bo dovolj nek "magnet" na cevi
smile-1.gif
. Pač večina ljudi mirno shaja z vodnim kamnom. Pač malo več čiščenja, mehčalci, balzami za lase (za ženske), krajša življenjska doba električnih aparatov, ki imajo stik z vodo...

Samo še eno vprašanje... Če prav razumem, človek dobi veliko večino kalcija in še nekaterih nujno potrebnih elementov iz pitne vode. Imaš kake podatke, kako je s tem? Oziroma, če se navežem na to vprašanje... Kako imaš razpeljane cevi po hiši? A imaš dvojni sistem (torej v kuhinji še navadno vodo)?

Sam sem dosti razmišljal o zadevi in idealno bi bilo imeti štiri vzporedne sisteme. Topla brez apnenca, hladna brez apnenca, hladna navadna (kuhinja) in hladna deževnica (zalivanje, pranje avtomobilov, za WC).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
imam samo en razvod cevi. zaradi postavitve rezervarjev za deževnico in dodatnih velikih stroškov sem to idejo opustil.

kalcij itd..

zadeva je taka.
pri nas je bilo kamenca 'k dreka'. dva dni umivanja zob in v umivalniku nisi videl blišča sifona. da ne govorim o tuš kabini. đezva za kavo po dveh vretjih izgui svojo original barvo in je sivo bela.
in potem smo vzeli tole. nasvet dobrega prijatelja, vodovodarja. od takrat še nismo ribali kamenca, bo pa eno leto odkar je v funkciji.
stopnjo trdote si nastaviš poljubno. nekaj kamna mora namreč ostati tudi zaradi same inštalacije, sploh če je stara. In zaradi organizma.

recimo
pri nas je bila 12 nekih enot, sedaj sem jo spustil na 1,5.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja pri nas je v enem kotu v garaži. to ni za v stanovanje in pa za objekte, kjer ni bilo predvideno filtriranje. če je bilo predvideno, potem se lahko najde plac,
širina celotnega sistema je recimo 150cm, višina 180, globina 60 cm. problem je lahko uv del, ker mora bit plac za žarnico ven dat. žarnica je cca 75 cm, sam komplet pa 100, se pravi rabiš 175 cm.
bom probal poslikat in pripopat.

ce te pa konkretno zanima, te pa povabim na ogled in primerjavo. pa še kako rečeva.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
....Če koga zanima kaj si Nemci mislijo o magnetnih in električih "odstranjevalcih" kamna, si preberite tole:

http://www.elektronikinfo.de/magnete/wasserenthaertung.htm

sicer je v nemščini, ampak je lepo napisano in razloženo.

Povzetek: ne magnetni ne električni odstranjevalci ne delujejo.
Oziroma, električni imajo dve delujoči funkciji:

1. lučka utripa
2. porabljajo elektriko

;-)