Voda iz talnega odtoka zaradi pralnega stroja

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Pri pralnem stroju je pa že cev napeljana v obliko sifona običajno.
PS se res naj ne bi priklapljal na talni sifon, jaz bi ga kljub temu imel.
A je samo estetski razlog za izogibanje ali se kaj drugega? (Ajd pa tistih nekaj 10 evrov za material in delo)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pomoje estetika-saj je vodovodar rekel, da sodobni aparati in armature ne morejo spustiti vode..(če verjameš).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Trendi so tudi, da v kopalnici ni pralnega in sušilnega stroja ampak je vse to v posebnem prostoru (Utility). Tako v kopalnicah ni nobene potrebe po talnih odtokih v kopalnici.

Sam imam odtoke speljane vertikalno do kleti, kjer je 90° koleno in še kakšne 3 m vodoravne cevi preden gre vse to v kanalizacijo. Se mi je pred časom ta odtok zabil pri kolenu in je posledično iztekala voda iz talnega sifona v kopalnici kakšen m višje. Če tega sifona ne bi bilo bi pač voda iztekala pri umivalniku.

Če ti torej izteka voda iz talnega odtoka očisti odtočne cevi- komplet do priklopa na zunanjo kanalizacijo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Pomoje je od gradnje za kakšno smetišnico cementa notri ostalo.
Očisti pa bo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Hvala vsem za nasvete, odmaševanje cevi mi torej ne uide
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Pralni stroj se pač ne pelje na talni sifon. Ker ima crpalko in na njem.porine ven ,če je kje ovira. Povsod drugje se običajno ,adeva že prej ustavi oziroma umiri.
Je pa res da je meni čez sifon udarilo tudi pri praznjenju banje. Je bilo pač malo naprej od sifona kup las v neki "zolci" (šamponi, tekoča mila...)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sem se spomnil na temo, ko je nekdo spraševal tukaj, če bi kupil stanovanje in seveda tudi plačal, ko je bilo samo še v ideji nekega "investitorja" o gradnji stanovanjskih blokov.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
KSZ,

Kaj je razlog, da se več ne vgrajuje sifona?

Ne vem kako lahko sifon "moti" ali kazi videz kopalnice, se navadiš tiste rešetke na tleh (če ni skrita). Niso samo naprave, so tudi umivalniki, WC kotliček, kopalna kad, v bistvu precej vode speljane nad nivojem tal, ki lahko spusti. Vse to je potencialna nevarnost za poplavo. Brez sifona bo teklo povsod.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.022
52
48
Meni je čist vseeno ali je moderno ali ne, pri meni v kopalnici bo talni sifon pod pralnim strojem, v spodnjem WCju pa pod omarico. Tudi za kuhinjo sem že razmišljal, samo ne vem še kam ga naj skrijem.
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Sosedi je počila opletena cev ki vodi do pipe.Rezultat.Dvignjen parket po celem stanovanju,Še tri nadstropja pod njo so imela precejšnjo škodo.
Tako.da talni sifon,kjer koli pač je postavljen ni za odveč.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Saj jaz ne pravim, da je prav, da se dela brez sifona - ampak se res postavlja vprašanje zakaj je v kopalnici "obvezen", v kuhinji pa ne.
grin1.gif


Pri meni v kopalnici po obnovi ne bo več - plan je kanaleta in tuš "na tleh". V kuhinjo ga je pa j.eba postaviti, ker niso ploščice po tleh in tudi podložni tlaki so "ravni" - tak da ...
Bi pa po logiki moral iti pod umivalnik in speljano tako, da je padec od pomivalnega stroja na pravo stran.

Ste me pa spravili na idejo, da moram preveriti ali sploh imam na pomivalnem aquastop cev.
shocked-1.gif

In sedaj vprašanje - kakšno aquastop cev vzeti?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Kuhinji si moraš dejansko si naredit plan vzdrževanja pa pregledovat cevi in jih tudi preventivno menjat... Tudi moj sodelavec je imel isti problem, v kuhinji šla tista cev z opletom - ponoči...so imeli celo štalo. Vse hin.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A v kuhinji imaš tudi sifon?

Tudi, pod omarico oz. pod koritom, se ga sploh ne vidi. Korito mora imet itak odtok, potem pa je bilo sifon zraven dodat čisto smiselno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Okeeej ...
tongue-1.gif


Pripomba je letela bolj na to, da so ponavadi "glasni" tisti, ki pa sifona kuhinji nimajo.

Jurga ima po svoje prav - neke resne "potrebe" po sifonu v kopalnici ni več. Prej se je vgrajevalo, ker so pralni stroji znali spustiti. Danes imamo pač druge sisteme, ki to nevarnost zmanjšujejo.

Sem pa sam "old school" in imam sifon v kopalnici in ga bom tako ali drugače po obnovi tudi obdržal (in se jezil nad smradom iz njega).
V kuhinji ga nimam - in ga verjetno tudi ne bom imel, pa čeprav je riziko "večji" - pomivalni stroj, v kopalnici pa pralnega stroja ni.
rolleyes-1.gif

Čudni smo ljudje.
tongue-1.gif
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
če je problem, da ti iz talnega sifona prihaja voda, kup protismradno zaporo, ki jo dobiš v specializiranih trgovinah.

Na sifonu odstraniš originalni lijak, in namestiš zaporo. To je tulec ki ima na koncu loputo. Če voda pride z zgoraj gre mimo lopute, če od spodaj pa loputo pritisne in voda ne pride iz sifona. Cena cca 8eur.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ker iz nepretočnega slej kot prej izhlapi voda - ergo ni več sifona in imajo vonjave iz odtokov / greznice / kanalizacije prosto pot.

Enako na našem bideju, ki bil "obvezen", danes pa služi za odlagalno površino za umazane cunje - vsake 3 mesece "pridiši", dokler pač ne odpreš vodo, da se sifon v odtoku spet napolni.