.vob player - alternativa vlc-ju

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uporabljam vlc palyer preko katerga res težko pljuvam, ker predvaja vse žive formate, vendar pa mi pri njemu niso všeč podnapisi (ne delajo mi šumniki, grdi so, ne morem nastavit neke optimalne velikosti)

pri bs playerju po so ravno podnapisi najboljši, vendar niti z PRO varjanto ne morem predvajat .vob fajlov kaj šele HD.

torej iščem nekaj kar bo izpolnilo moje zahteve, ali pa če morda za zgornja dva programa obstajajo kake nastavitve katere sem sam spregledal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ker skor noben format podnapisov ni standardiziran za kaki univerzalni character encoding, niti ne beleži, kateri je uporabljen v konkretnem fajlu, mora predvajalnik ugibati. To pa vemo nikoli ni ravno zanesljivo.

Zato ima VLC v onem dialogu za nalaganje/izbor podnapisa opcijo za izbiro encodinga. Naši podnapisi so ponavadi v windows 1250 ali pa v iso latin 2 oz. iso 8859-2
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Z vob podnapisi ne vem kak je, ostale (srt, sub...) predvaja normalno. Ima pa uporabniški vmesnik precej podoben winampu, tak da je malo bolj ''uporaben'' kot VLC, ki zgleda res socialno.
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
smile-1.gif


vlc podpira skine od winampa 2. tako da mu je lahko precej precej podoben
wink-1.gif
.


lpm
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Opala, to pa nisem vedel.

Samo vseeno imam raje The KMPlayer, ker imam npr. 2 DVD-ja videospotov, ki so v miljaužnt možnih formatih in mi VLC pri kar nekaj spotih freezne (in to pri različnih formatih, ne vedno pri istem), pri The KMPlayer pa vse leti v redu skozi. Sem probal še na par računalnikih če je mogoče problem v mojem kompu, pa isto.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sprobal KMPlayer: predvaja vob fajle in podnapise, vendar so podnapisi nagriženi.
pri divix-ih so podnapisi super.

sam mal ga morem še naštudirat pa mislim da bo.

morda kdo ve v čem je hec, da so pri vob fajlih tako slabi podnapisi očitno v vseh programih, če pa ta film zapečem na dvd in predvajam v komponenti pa so podnapisi lepi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Kot sem rekel.

MPC in vobsub. v MPC lahko sam določiš "verigo" codecov, ki se bodo uporabljali in vse ostale pisdarije. Za nekoga, ki ve točno kaj rabi ni boljše izbire.

Problem je edino z tistimi ki bi vse samo klikali, da bi delalo
wink-1.gif


Potem se še lahko sproba mplayer.