Vnetje slepiča

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Ok, bom kasneje prebral, kaj piše o tem
smile-1.gif


Torej pikajoča bolečina desno spodaj pod zadnjo rebro, ki mi ni pustila spat drugače, kot v sedečem položaju. Kolikor se spomnim iz otroštva, je slepič bil bolj spodaj, ampak vseeno.
Kaki dve leti nazaj sem imel enak primer, v UKC so pretipali in rekli, da to slepič ni, da je verjetno nategnjena/malce natrgana mišica in da bo izzvenelo in tudi je po treh ali štirih dneh. Takrat sem bil tudi na UZ treb. votline na Fontani in je bilo vse BP.

Trenutno mi sploh ne paše kaki poseg, ker oče "uvaja" nov kolk in ne more nič delat, zato sem ga zamenjal jaz
smile-1.gif


Torej, kako se slepič zdravi in kako dolgo si nebogljen kot dojenček?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Ne boli nujno tako zelo. Pred 3 meseci sem šel čez to. Prvi dan sem bil napihnjen in bolelo je rahlo v žlički. Drugi dan se je bolečina prestavila desno spodaj, ampak spet ne da bi bilo nevzdržno. V bistvu je bolelo samo, ko sem se usedel, priklonil, itd. Ampak sem vseeno šel zvečer na urgenco, ker so bili znaki taki, da bi lahko bil slepič. No, tam je zdravnik z roko udaril na pravo mesto in ko sem zarjovel, je bilo hitro jasno, koliko je ura. Ostal notri, naslednje jutro UZ, ob 12h že operacija. Če bi še malo čakal, bi se razlil in bi bila peesdarija.

Tako pa je šlo dokaj ok skozi. Laparoskopska operacija, 4. dan sem šel domov. Po tem še 1 mesec nič fizičnega napora ali težjega dvigovanja, sicer pa po 1 tednu od operacije sem že lahko delal, cca. 3 tedne pa je trajalo, da nisem več čutil, kje je bilo rezano.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Kokr je meni znano, vnetje slepiča boli kot 100 prasic. Spremljata ga driska, lahko tudi vročina. Samo majčkeno kljuvanje slepič zelo verjetno ni.

Mene ni tako grozno, pa sem bil tik pred razlitjem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Imel.lred cca 3 leti. Več kot pol noči nisem spal, zjutraj zdravnica, pritisne spodnji del medenice in v momentu spusti. Močno zaboli. Rešilec(brez lučk), ljubljana. Tam preiskave, enkrat po kosilu OP, slepič že bil.razlit, vendar sem bil v nekaj dneh doma. Mogoče tudi zaradi tega , ker sem bil pod stalno dozo AB.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Slepič je praktično v dimeljnem predelu, tisto kar ti opisuješ je cca. 20cm višje, tako da če te občutek kje je bolečina ne vara bi rekel da verjetno ni slepič.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Najpogosteje je sicer spodnjem desnem kvadrantu, vendar obstaja številne anatomske variacije.

tumblr_inline_mztj7tr1dz1rof4yd.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Jaz sem imel slepič v "pasu" ,nižje od popka pa skoraj gotovo.
Diagnosticiranje sem ti pa zgoraj opisal. Ulezi se, nekdo naj ti pritisne počasi v boleč del, potem v momentu dvigne roke. Če bo zabolelo, potem ....ga imaš najbrz
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jazsem imel vročino, bruhal, trebuh bolel, vendar na sredini do leve strani. Vseeno šel h dohtarju, ki je pritisnil neko točko, spustil...potem pa je ornk zabolelo spodaj desno. Ker pred tem nisem jedel že kakih 24 ur, sem šel praktično direkt na operacijo. Tik pred razlitjem...operacija in ostalo vse ok.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Zanesljiv znak...vležeš se in poskusiš dvigniti desno nogo. Če boli ko pri norcih je slepič, če dvigneš levo nogo ne čutiš skoraj nič...

pri meni je bilo takoj...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.238
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Jaz sem imel slepič v "pasu" ,nižje od popka pa skoraj gotovo.
Diagnosticiranje sem ti pa zgoraj opisal. Ulezi se, nekdo naj ti pritisne počasi v boleč del, potem v momentu dvigne roke. Če bo zabolelo, potem ....ga imaš najbrz
Pritisne se na nasprotni strani. In ker hitro spusti te zaboli zaradi vibracije. Torej ne pritiska se v bolece podrocje ampak na kontra stran ( kar je obicajno levo) in s sunkovitim spuscanjem izzoves bolecino v mcburneyevi tocki (ki se nahaja spodaj desno)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Možno, jaz sem imel takrat že počasi dovolj tiste noči, in sem komaj čakal da ugotovijo kaj je.
Še mi zdi tvoj odgovor celo nekako bolj logičen.
 

B81

22. jul 2007
34.475
8.953
113
Ksz,

Drug dan sem bil na uz na fontani in je vse ok, tako da mi je rekla, da najbrz so nategnjene (ni tako rekla) misice. Sicer zdaj lahko spim, vzamem pa dva lekadola pred spanjem (drugac pa ne gre).