Vmešavanje staršev

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ja se strinjam, a vseeno , pisal sem za najstnice, sej potem ko si enkrat starejsi bi menda ja sam moral vedet kaj ti je kul in kaj zelis
wink-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ce vidis tipa ki je pobegnil s koncerta marylina mansona pa še kej več pred vrati, verjetno da je že na prvi uč osnovna napaka.
grin1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


meni se pa nikol ni zgodil, da bi mi izrecno odsvetoval kakšnega tipa, itak pa razen dveh nobenga nisem domov pripeljala. Je pa mami, ko sem z bivšim šele začenjala in sva precej časa skupej preživela, skos težila, da to ni dobr zame, da sm še premlaga za resno zvezo (19 let sm mela), da se moram še znoret (sicer o mojem lovelife-u ni vedela ničesar), da me bo začel dolgočasit... bolj kot sem ji govorila,da če me bo že začel dolgočasit, je bolje, če to zdaj vidim kot čez 10 let, bolj sem poslušala, kako vse to ni fajn zame.

no, po kakem letu je nehala težit in ko so ga spoznal, jim je ratal ful všeč, da mi še zdaj, ko sva že dve leti narazen, še kdaj po malem očitajo, ker sva nehala (ker če bi bla pa še skup, bi se pa najmanj poročila pa ne vem kaj), čeprav sploh ne vejo razloga, ki je do tega privedel.

tko da zdej, če že mam tipa, ga domov pripeljem samo, če je ravno nujno, sicer pa o svojem ljubezenskem življenju ne govorim
smirk-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
mene bi mela tvoja mama ful rada, kot sin ki ga nikoli ni imela....
 
Nazadnje uredil moderator:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Kar se vtikovanja staršev tiče...po moje tut sam vidiš skozi njihovo vzgojo, koliko ti res želijo pomagat oz. koliko jim gre samo zato, da uveljavijo svoj prav.



Npr. moji so res kul starši, vedno so znali najt pravo mero glede pravil (prepovedi, dovoljenj), vedno so mi svetovali, silili me niso v nič, ipd. Vem, da če mi kaj odsvetujejo, mi zaradi mene same in ne zato, da bi dokazali svoj prav....če to upoštevam, je moja stvar.



V svojih najstniških letih sem velikokrat mislila, da sem pametnejša, da "težijo" (sploh glede "prepovedanega tipa"), ampak zdaj vidim, da sta videla, kar jaz nisem in da so bile nekatere prepovedi, omejitve realne in bi enako naredila s svojim otrokom, čeprav se mi je to takrat zdelo nekaj najbolj groznega. Včasih je treba z otrokom postopat odločno in postavit nekatera merila v življenju (predvsem jim v glavo vcepit to, da znajo ločit kaj je prav in kaj ne...ne pa jim vsega dovolit, da potem mislijo, da je vse kar se njim zdi prav tudi res prav).
 
Nazadnje urejeno:

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Ko sem pripeljal mojo prvič domov, mi je mat po parih dneh rekla "ta punca te bo pustila". Jaz pa "Ja in?! Kaj naj sedaj naredim.....a naj skoz mislem na to, da me bo pustila. Če me bo, me pa bo, ne?!". In evo, po sedmih letih se je ravno to zgodilo...... In seveda, jaz je nisem poslušal, tudi nisem imel kaj za "poslušat", ampak ko sem šel narazen, sem se dobro spomnil tega stavka...

Tako da matke, pa fotri imajo bogate izkušnje...pamtite to, oni poznajo ljudi iz otroštva, kako so odraščali in kaj so v življenju dosegli....

Enkrat sem bil pri kolegu in sva debatirala z njegovo lastnico stanovanja ravno na to temo. kolega se je pač zaljubil v punco, ki je za moje pojme in za pojme lastnice (ki jo BTW tudi spoznala) zmešana "frača". In je stekla debata o tem, ali se bo ta ženska umirila ali je...Namreč to "fračo" totalno razganja, pa ne seksualno, ampak tako, na določene momente se vprašaš, če je gladka?......No, in lastnica pravi, da pozna žensko, ki je bila v študentskih letih karakterno na las podobna tej "frači" in se ni nikoli umirila, skoz je sanjala in še danes sanja.... Starci vejo, problem je samo v tem, ali sprejmemo kritiko dobronamerno ali ne...

Lp,R
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Anamarija pravi:
Da. Mučna zadeva
uf-1.gif
Ampak, če pogledam nazaj, sta imela prekleto prav.

Enako. In imeli so prekleto prav
shocked-1.gif

to seveda vidim danes, takrat so mi bili "najbolj neumni in niso mel pojma kaj govorijo". Moj fotr npr. zna človeka zelo dobro oceniti. In vedno pove svoje mnenje. To dam na "lager", ampak se s tem ne obremenjujem. Zato mi je zelo pomembno, da mojega bodočega dobro sprejme/ta, ker mi veliko pomeni, da imajo radi in spoštujejo človeka, ki ga jaz ljubim in s katerim živim. Zaenkrat smo prebrodili prvo krizo in kaže dobro
cheer.gif
.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
seveda je treba mnenje staršev poslušati, a vzeti to za sveto resnico pa spet ne. OK, mogoče v najstniških letih, ko itak ne razmišljaš ravno racionalno oz. si marsikdaj za marsikaj slep, ampak takrat starcev itak ne poslušaš
grims-1.gif


Itak pa tut starci, če jim ne govoriš neprestano, kaj se ti v zvezi dogaja, nimajo pravega vpogleda v to, kaj se zares dogaja med tabo in partnerjem. Moji so recimo mislili, da je bil bivši oh in sploh, ker je bil vedno zgovoren, mel dokaj dobro službo, narejen faks ipd., niso pa opazili, da je on hkrati tudi precej težek človek, s katerim sčasoma enostavno nisem več mogla bit.
ne-ne-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Sestra ni vedela, da je njen bodoči mož alkoholik, moja straša sta to izvedela čisto slučajno, ker je imel moj oče v tem kraju, kjer je bil doma sestrin mož , zelo dobrega znanca. Hotela se je poročiti na vrat na nos, oče jo je opozarjal, da je prehitro, da bo trpela poleg njega in res ni bilo dolgo tega, ko je prijokala domov, da mož že 3 dni pije okoli.
frown-1.gif


Brat ni vedel, da se njegova bodoča žena rada "spogleduje" z večimi moškimi hkrati, moja mati je to vedela, ker je mati od sinove žene bila njena sošolka.
frown-1.gif


Mene so svarili, da je moj bodoči mož zahrbten in agresiven, naj ju vsaj jaz poslušam pa ne rinem v zakon pač pa naj si pustim več časa, da ga bom dodobra spoznala.
Ker sem bila seveda jaz pri 18ih bolj pametna, ko moja starša sem se poročila in že slab mesec po poroki doživela njegovo agresivnost.

No mogoče je bilo samo v naši družini tako
confused-1.gif

Ali pa sta bila starša jasnovidna.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
@Skorpy... Moji so bli tud vedno neki tko tko. Mati je bila pri vecini punc tih, fotr vedno povedu, kar si je mislu. Mati je pa sedaj začela kazati svojo `nenaklonjenost` (besede moje punce) do moje, ker sta se starsa locila dobro leto nazaj, pa se sedaj punca bolje razume z fotrom ter njegovo žensko, kot z mojo mati. Jaz punci ne zamerim nič, oče je pa tudi uvidel, da sem dal jaz njemu potrpljenje, ter spoznal najprej njegovo, pa sva se lepo razumela, tako da je tudi on sedaj bolj prijateljski do moje.

Pač, vsakemu svoje. Mati nebo prebolela, da nismo v dobrih odnosih, a roko na srce si je sama zastustrala vse z svojim obnasanjem. Učiš se na svojih napakah... Lahko ti samo svetujejo, naj ti pa ne kazujejo. Se vedno je tvoj življenje, ne njihov. Oni samo upajo, da so te dobro vzgojili, da nebos izbrala ravno kakega pobalina/potepuha etc,etc.



nikoli ti pa ne smejo na koncu zveze rect nekaj v smislu: Sej sva ti rekla..! Tle je pa men potegnil živc, živim svoje življenje z svojo
srce-1.gif
, imam se lepo. Ker se imava rada, probavava prebrosti vse težave. Problem je le, ker imamo nekateri 2 ušesa, da gre skozi enega notr, skozi drugega ven, pri punci pa vse samo notr ostane.

Vsi starši želijo, da bi imeli njihovi otroci najboljše može/žene. Pa čeprav to že ima(mo/jo), samo oni tega ne vedo...



Drži se
roza.gif




Edit: Sem sel se enkrat brat tole. To govorim na splosno, ne pa da bi komurkoli odgovarjal...Tko da, skorpy, ne mislt, da leti to direktno nate.
roza.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ovca pravi:

Vsi starši želijo, da bi imeli njihovi otroci najboljše može/žene....




Najboljše može/žene ZA KOGA?



Za starše?



Za otroke?



Kaj hudiča je merilo tega, kdo je za koga dober/slab? Obstaja nebroj primerov, ko je neka oseba pri nekom okarakterizirana kot nemogoča, z nekom drugim pa ima zakon kot v pravljici.



Konec koncev sama opažam, da se določena oseba meni zdi totalen poden, mojim staršem pa super in fajn.

Pa ne govorim o partnerstvu, ampak tudi o kolegih, prijateljih, znancih.

In kaj potem?

Mene ne poslušajo, četudi se kasneje pogosto izkaže, da "imam prav" (sorry, ovca).

Zakaj bi potem morala jaz poslušati njih?

Itak imamo več kot očitno različne poglede na zadevo.





BTW - Izgleda, da se samo midva z alkoholikom 100% strinjava, kaj je ozadje tega, da "imajo starši na koncu vedno prav".
roza.gif


Najbrž izkušnje...
wink-1.gif






PS: Imam znanko, ki je nesojena tašča ni nikoli sprejela (in seveda temu primerno rovarila pri sinu proti njej). Po kakšnem letu ga je punca dala na čevelj (drugi razlogi) in se pred kratkim poročila z nekom drugim. Da ti vidiš to nesojeno taščo - takoj, ko se je pokazalo, da punca ne misli prijokatiti nazaj k njenemu sinu, je začela hoditi okoli staršev te znanke, češ naj oni punco prepričajo, da se vrne nazaj k njim.
hysterical-1.gif




In ti v nulo konfuzni starši (da ne rečem kaj grdega) naj bi baje več vedeli?!
hysterical-1.gif




Vedo, ko si star tlinajst.
tongue-1.gif


Kasneje pa povsem enako ugibajo (in upajo) kot ti...





Disclaimer - opozarjanje v primeru, ko hodiš z morilcem, se mi zdi povsem upravičeno. Nekateri so res ubrisani in mislijo, da je njihovo življensko poslanstvo reševati psihiče. Večina je pa svoje življenje sposobna voditi sama. In sem sodi tudi to, da se sem in tja opečeš - je koristno za zdravje.
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Hehe, smotane tašče
smile-1.gif


Najbolje je biti tiho in zelo malo govoriti o zvezi. Ti nimajo kaj očitat in opravljat tudi če bi hoteli
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik PNG pravi:


tko da zdej, če že mam tipa, ga domov pripeljem samo, če je ravno nujno, sicer pa o svojem ljubezenskem življenju ne govorim
smirk-1.gif

Jaz tut ne.

Nobeden neupa vprašat (nevem zakaj), seka tu pa tam, ji ful dosti krat grem na obisk (malo hladilnik zrabutat), pa
včasih tako politično vpraša če sem bil na morju recimo in to; "Kak sta se mela" ipd varke... Ne povem kaj dosti,
ker itak mi z nobeno ne znese več kot 2 meseca, tako da brezveze vsako posebaj "predstavljat" v pogovornem
smislu razglablat o njej, ko bo vletela prava, bom pa že prebil led in jo postavil na ogled...

Sicer obstaja neka tina, pred parimi meseci tanja in seprej katja, češ kao navidezna punca, če se slučajno kdaj
ne prikazem domov niti do kosila, itak vidita da avto manjka pred hišo, tako da ponavadi rečem da sem spal pri
*katero ime je zbrano za tisto tromesečje*, ali pa če pišem SMS, recimo da je ob 22 zvečer naneslo da gremo
v portorož k neki kolegici, da ne razglablam kako in kaj, napisem samo spim pri *tromesečno ime* in je rešeno,
ker če bi ob 22 zvedla da se z 4 piri pod haubo peljemo v portorož bi itak prletela za mano, pri celju bi mi že
blendala naj ustavimo
bonk.gif
(sicer joke, ampak gnjavla bi)

Da bi jima govoril o nekih pravih imenih; včasih jih ni, včasih se prehitro menjajo in bi ju zmedel, včasih niti
nebi vrjela...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
načeloma mi ne "branijo", se pa najde tu in tam kak komentar, ki zna prav priti.

tale komntar v trenutku, ko ga slišiš ne pride prav
smile-1.gif
- ko pa enkrat pogledaš nazaj pa ugotavljaš da je bilo res tako.


ne vem..jaz sem nekako mennja da se v te zadeve ni za vtikovat (ajde..razen če res ni Silvo Plut za snubca)...ker selj kot prej pride vsak k pameti...predvem pa to so izkušnje in največ se jih pridobi še zadevo sam sprobaš....vsaj za drugič veš česa se izkoriščat.