Covid-19 Vizionarske napovedi naših strokovnjakov

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bi reku, da nima cepivo nič s tem. Bi blo prej moderatorja za vprašat.
Na kaj namigujes?

Ni bil in ni banan, komunikacija je bila normalna, tudi namigoval ni na kaksen odhod. Poleg tega je bil aktiven tudi na drugih podrocjih in zanimivo, poniknil je tudi s tod kljub dolgoletnemu stazu na forumu.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Pa saj lahko vidiš kot admin kdaj je bil zadnjič prisoten na forumu. Mogoče je šel med opazovalce.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.959
5.154
113
En mesec po tem, ko je bil moj bivsi sosed, upokojeni zdravnik, januarja 2021 cepljen s Pfizerjem in je umrl za infarktom, sem vedel, da tole ne bo slo ok.
Potem je se januarja 2021 nendadoma izginil Blackjack in kasneje se nekaj ostalih clanov Alterja.

Nakljucje?

saj si dober stručko in znaš najti raziskave od iverce po obskurnih straneh.

boš še poiskal uradno statistiko kapi po letih.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.586
113
Prof. dr. Simon Podnar, strokovni direktor Nevrološke klinike: “Verjetnost resnega zapleta po cepljenju proti koronavirusu je enaka verjetnosti, da boste uganili naslednjih pet številk in me uspeli poklicati.



 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Verjetnost, da se to zgodi drugemu in ne tebi je še manjša. Dokler se to dogaja drugim, je to zgolj statistika. ;)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.586
113
Iz naftalina so potegnili udarno dvojico ML in BB. Kacin tud kmalu pride ?

In spet v prispevku nastopajo glavni akterji koronskega obdobja. Dveh oseb, ki sta uvedli policijsko uro in dovolili prodajo na prostem le pečenega kostanja z enim najbolj bizarnih pojasnil v zgodovini slovenskega zdravstva.


Na Danskem je covid izenačen z gripo uradno (mi pa imamo v ZNB c19 v skupini z ebolo). Zanimivo, da se le 1000 km stran ta nepridiprav čisto drugače obnaša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.959
5.154
113
Statistiki ne verjamemo,

verjamemo pa twitom @BigDonga69, kateri piše, da imata dva njegova frenda non stop erekcijo odkar sta se cepila.

Kdo je potem tu nor.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.586
113
opozarja infektolog Janez Tomažič z ljubljanske infekcijske klinike. "V bolnišnico pridejo ranljive osebe, ki v primeru, da niso bili cepljeni ali bolezni niso preboleli, še vedno potrebujejo zdravljenje na intenzivni enoti.



Infektolog Janez Tomazic očitno ne sledi Sledilniku NIJZja, ki pravi, da v bolnišnico pridejo ranljive osebe, zaščitene s cepljenjem, ki še vedno potrebujejo zdravljenje na intenzivni enoti. Pravzaprav Sledilnik pravi, da je takih večina že od aprila.


Uradna stran Sledilnika nam pove, da je na intenzivi več cepljenih, kot necepljenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.959
5.154
113
Ker je Matilda že davno pobrala tiste necepljene?


Razen če v cepivih ni neke učinkovine, katera naredi Omikron bolj nevaren. Ampak to bi že naši YT strokovnjaki tu objavili :bonk:
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Začnimo na začetku:

Polno cepljenih je 1.222.225, verjetno lahko z 99,99% gotovostjo trdimo, da so bili starejši od 14 let.

2.108.732 je število prebivalcev Slovenije od tega je 15% mlajših od 14 let.

Večina bolnih je starejših od 65 let. Teh je samo 21,3 %. Torej je večina bolnih iz populacije 450.000 ljudi, ki pa so tudi v večini cepljeni.

Torej bi morali biti na intenzivni v večini starejši = precepljeni, ker drugih ni prav veliko. Kljub temu, da je število na intenzivni tako majhno, da statistika nima smisla (vzorčenje, populacija - znani pojmi?), je vseeno relativno veliko necepljenih, čeprav ne bi smelo biti.

Intenzivni so starejši, samo ti jo potrebujejo, ti so v veliki večini precepljeni. Necepljenih med starejšimi je bistvo manj, kot je delež necepljenih na intenzivni (ti so tam, ni 4 letnikov, ni 20 letnikov, stari so tam)
Infektolog Janez Tomazic očitno ne sledi Sledilniku NIJZja, ki pravi, da v bolnišnico pridejo ranljive osebe, zaščitene s cepljenjem, ki še vedno potrebujejo zdravljenje na intenzivni enoti. Pravzaprav Sledilnik pravi, da je takih večina že od aprila.


Uradna stran Sledilnika nam pove, da je na intenzivi več cepljenih, kot necepljenih.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.959
5.154
113
Tudi ne piše kdaj so bili precepljeni. Tretji odmerek eno leto nazaj, pol leta, brez tretjega odmerka?

Samo uporabljati logiko z prepričanimi forumskimi yt dohtarji je neproduktivno.