Vivid money - nova nemška banka

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kolikor sem zasledil, je trenutno Vivid na voljo samo za Francoze in Nemce.
Na začetku je bila registracija očitno možna za več držav, zdaj pa so (iz nekakšnih razlogov) omejili.


Tole je odgovor Vivid-a iz drugega foruma:

Vivid zaenkrat na on-hold za Slovenijo...
----

Thank you very much for your message.
Sorry for our late reply, that's not our usual standard.

Unfortunately our service is temporarily not available in your country at this time.
We are currently working on some internal changes and hope to be available again soon.
I apologize for this and would recommend to use the sign up for updates button on the page you're viewing.

Thanks for your interest in Vivid Money.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Jaz sem se pomoje pod tebe registriral Jest

kako se zdaj steje poraba za bonus? Nekaj sem placeval na posu nekaj prek spleta, skupaj je ze cez 20e, al je to ze poteklo :D
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Menda se spet da registrirat... ali pa ne gre vsem skozi... Naj jabuk.si je ravno danes nekdo napisal, da se mumje uspelo prijavit s slovenskim naslovom...


Je pa sedaj tako, da povabljeni dobi menda samo se 5€ nagrade in brezplacno ”metal” kartico...
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Jaz placujem ze od zacetka samo z Apple Pay... Fizicno kartico sem samo enkrat vtaknil v bankomat, da se je aktiviral NFC.... Nisem pa se probal placevati z njo...
Kak? Kaj to pomeni, da si jo vtaknil v bankomat, da se je aktiviral NFC?
Ker meni akrtica deluje če z njo plačam, da jo vtaknem notri, breztično pa ne. Jo je treba kako aktivirati NFC??

Kolikor se mi zdi, sedaj je akcija lidl 10% cash back samo v super delas...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kak? Kaj to pomeni, da si jo vtaknil v bankomat, da se je aktiviral NFC?
Ker meni akrtica deluje če z njo plačam, da jo vtaknem notri, breztično pa ne. Jo je treba kako aktivirati NFC??

Kolikor se mi zdi, sedaj je akcija lidl 10% cash back samo v super delas...

Prvic jo moras uporabit s chipom... torej Chip&PIN... potem dalje pa deluje brezsticno... To je normalen postopek z vsemi brezsticnimi karticami...

Za Lidl pise, da je v Standard in Prime paketu... res pa je navedeno pod Super Deals... Naj nekdo preveri, ki se nima aktivnega Super Deals...
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Zgleda da meni ne deluje brezstično plačevanje pri kartici. Sem poskušal vse pozicije in vse lokacije na kartici. Ne prime
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Ni važno kako jo dam gor, ne dela. :) ma sem se navadil in če želim z vivid plačati, plačam z telefonom
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj to je rekel, da deluje... torej predvidevam, da je ze tako placeval... In ni nujno, da je to ravno prvo placilo... :) ... Lahko prej placujes recimo preko Apple Pay, Google Pay,... brez tega ... Ce pa zelis placevati s kartico brezsticno, pa moras vsaj enkrat prej narediti eno transkacijo preko "Chip&PIN"... torej, da vtaknes kartico in vpises PIN in tako placas ... Ponekod je zadosti, da recimo samo vtaknes kartico v bankomat in vpises PIN ter prekines... Ponekod pa moras narediti prav transakcijo na tak nacin, ki mora biti uspesna ...

Jaz bi vseeno se konrkatiral Vivid support preko aplikacije, ce tudi po tem to ne deluje brezsticno. Lahko je kaj narobe z NFC cipom na kartici ...
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Saj ko sem parkrat probal brezstično plačati, sem potem vedno vtaknil not, vpisal pin in je šlo. Kontaktiral support, so mi sto pravili da ne postavljam prav kartice gor. Sem si rekel OK, pač ne bom plačeval brezstično, sem si jo dal kot primarno na GPay in je to to :D
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.624
985
113
Prvic jo moras uporabit s chipom... torej Chip&PIN... potem dalje pa deluje brezsticno... To je normalen postopek z vsemi brezsticnimi karticami...

Za Lidl pise, da je v Standard in Prime paketu... res pa je navedeno pod Super Deals... Naj nekdo preveri, ki se nima aktivnega Super Deals...


Nimam aktiviranega super deals (nisem dobil nikogar na nov referral) in imam Lidl zaklenjen.

btw. Ali je potrebno te referral bonuse prijaviti pri dohodnini?


https://vivid.money/r/sebastjanMA5?lt=super_deals