Vitaminski dodatki za otroke

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Marsovčki - sorbitol, aspartam, xylitol. Zakaj ne navaden sladkor, če že?

Kaj dajati otroku, da ni več škode kot koristi?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
sadje,zelenjava
otrok pa tudi odrasel človek naj dobi potrebne vitamine izključno iz hrane ne pa iz raznih dodatkov,tako kot je premalo vitaminov slabo je slabo tudi preveč vitaminov
 

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
Vitaminski dodatki za otroke :

Vsak dan in to dvakrat na dan :
1061019-XLVevqlCM4R5GU_lJLepT.jpg
 

Priponke

  • 1061019-XLVevqlCM4R5GU_lJLepT.jpg
    1061019-XLVevqlCM4R5GU_lJLepT.jpg
    53,3 KB · Ogledi: 617
Nazadnje uredil moderator:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sadje,zelenjava
otrok pa tudi odrasel človek naj dobi potrebne vitamine izključno iz hrane ne pa iz raznih dodatkov,tako kot je premalo vitaminov slabo je slabo tudi preveč vitaminov

Otrok noče jesti zelenjave, od sadja pa le banane in jabolka. Ne skrbi zanj, upravičeno sprašujem za dodatke.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Točno to sem vprašal zdravnico. Kaj dati dve letnemu otroku.
Odgovor: Te dodatki so točno tok dobri kot una zapestnica za ravnotežje!
Samo debelo sem pogledal. Če starši mislite, da pomagajo potem super. Nekih konkretnih rezultatov pa baje ni.

Zato raje za svojo punčko popoldne letam s kakšno mandarino ali pomarančo + različna prehrana.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Otrok noče jesti zelenjave, od sadja pa le banane in jabolka. Ne skrbi zanj, upravičeno sprašujem za dodatke.

Otroka nauci pravilnega prehranjevanja pa bo jedel vse.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Otrok noče jesti zelenjave, od sadja pa le banane in jabolka. Ne skrbi zanj, upravičeno sprašujem za dodatke.

Otroka nauci pravilnega prehranjevanja pa bo jedel vse.

Ko je bil starejši sin še čisto majhen, je jedel vse. Zdaj je star skoraj 4 leta in ne je skoraj ničesar več. Seveda tvoji otroci nimajo teh težav, zato te prosim za kakšen nasvet.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Si se vprasal zakaj nic ne je? Ste ga pravilno hranili, je izbircen? Je izbircen tudi do "primešane" hrane?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Otrok noče jesti zelenjave, od sadja pa le banane in jabolka. Ne skrbi zanj, upravičeno sprašujem za dodatke.

Otroka nauci pravilnega prehranjevanja pa bo jedel vse.

Ko je bil starejši sin še čisto majhen, je jedel vse. Zdaj je star skoraj 4 leta in ne je skoraj ničesar več. Seveda tvoji otroci nimajo teh težav, zato te prosim za kakšen nasvet.
Tudi pri nas imamo podoben problem. Starejši otrok ne je ne sadja ne zelenjave. Tudi ko mu to zakamufliraš v neko drugo hrano, se mu vse skupaj dvigne in skoraj bruha. Ne je niti sadja, kakršnega imajo otroci ponavadi radi (npr. banana in podobno). Kupujem mu Pikovit, težko bi rekel, ali mu kaj pomaga. Če ima kdo kakšno pametno idejo, kako otroka pripraviti do tega, da je sadje, mu bom zelo hvaležen.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Si se vprasal zakaj nic ne je? Ste ga pravilno hranili, je izbircen? Je izbircen tudi do "primešane" hrane?

Pri tej starosti mu lahko zakamufliraš karkoli, pa bo ugotovil. Ko je bil majhen, smo mu dajali pripravljeno zmešano hrano z ogromno zelenjave, sadja in kvalitetnega mesa. Ko je prišel čas hranjenja z nezmiksano hrano, se je začelo sranje. V vrtcu baje običajno kar je, a solate nikoli. Samo vidi zeleno ali oranžno, pa že protestira. Jagode ima rad, pa jih ni za dobiti čez celo leto. Raje kot naravne sokove pije navadno vodo. Verjemi, da bi mu raje dajal sveže sadje in zelenjavo kot umetne vitamine.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sadje,zelenjava
otrok pa tudi odrasel človek naj dobi potrebne vitamine izključno iz hrane ne pa iz raznih dodatkov,tako kot je premalo vitaminov slabo je slabo tudi preveč vitaminov

Otrok noče jesti zelenjave, od sadja pa le banane in jabolka. Ne skrbi zanj, upravičeno sprašujem za dodatke.

sprašuješ za dodatke ki bi otroku bolj škodili kot pomagali če bi jih jemal.
 

banana

Pripravnik
7. okt 2010
141
0
16
Lj
Mislim, da je Pikovit, kar ok rešitev, imaš sicer še Marsovce na voljo v lekarni (abc tip vitaminov).

Kaj pa sveže iztisnjeni sokovi? Npr.: banana, korenje, malo limone stisnjene, jabolka-mix (oz. vse kar je sezonskega)? Jaz vse skupaj ponavadi pokuham nato pa zmiksam kar po domače z paličnim mešalnikom, dodam malo vode...vse skupaj pride, kot neke vrste naravni sok (delci sadja so pristoni-če jih to ne moti).
Zasladite pa z npr. javorjevim sirupom? Če je prekislo in da je otrokom bolj prijazno, ker je sladko.
2 dcl tega ima zagotovo kar nekaj vitaminov, sicer nimam otrok, se pa tega velikokrat poslužujem sama...po nasvetu nutricionista in ker sem prelena, da bi so vsak dan delal sadne malice.
Ali pa npr. goste juhe (samo, da niso iz vrečke), skuhaš cvetačo, brokali, krompir skupaj, vse spasiraš, dodaš žlico kisle smetame, ali malo parmezana in imaš 1a juho, ki ni iz vrečke vsebuje pa vitamine.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Prosim če se v tej temi NE OGLAŠATE LJUDJE BREZ OTROK IN NE PAMETUJETE V 3 DNI NEKAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No, na vprašanje pa - kupi kakšne vitaminske bombone če ne drugega. Marsovčki so čisto OK. Tudi sadje in selenjava danes ni več to, kar je bilo. Vse je genetsko vzgojeno, vse nekaj na silo, posledično imaš manj vitaminov in mineralov v njih.

Za ostale - še dobro da gledamo na olimpijadi športnike, ki nosijo s seboj 10 gajb jabolk in jih jedo tam ob progi za tek....... đizs.
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
Točno to sem vprašal zdravnico. Kaj dati dve letnemu otroku.
Odgovor: Te dodatki so točno tok dobri kot una zapestnica za ravnotežje!
Samo debelo sem pogledal. Če starši mislite, da pomagajo potem super. Nekih konkretnih rezultatov pa baje ni.

Zato raje za svojo punčko popoldne letam s kakšno mandarino ali pomarančo + različna prehrana.

Samo še en dokaz kako glupi so nekateri zdravniki
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tudi sam sem imel podobne težave, hčerka ni hotela jesti sadja, zelenjave.... nevem ali je to danes moderno a kako ?
smile-1.gif


Pa sem ji začel vsak dan pri kosilu razlagati, da od zelenjave hitreje raste... ali ko je bila bolna sem ji rekel da je to zato ker ne je sadja... no danes je jabolka, rdečo peso, včasih zeleno solato...

Glede naravnih sokov pa takole - kupi pomaranče pa jih skupaj stiskajta, če otrok nekaj sam naredi verjetno raje tudi popije
smile-1.gif


LP pa veliko sreče, vzgoja ni lahko delo
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Verjetno tole trdis na osnovi svojega strokovnega znanja. Ce je tako te prosim da razsvetlis nas neuke smrtnike.
Pa upam, da ne bos postregel s kaksnim EPP.
 

banana

Pripravnik
7. okt 2010
141
0
16
Lj
Kako pa kuhate doma oz. koliko energije, časa in govora posvečate hrani?

Skoraj ne bi mogla verjet, da ob neki normalni dobri hrani otrok ne dobi zadost vitaminov.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
žalostno je to da folk misli da mora otrok pojesti par kg sadja da bo dobil dovolj vitaminov.v eni navadni zelenjavni juhi je vitaminov več kot v pikovitu ali marsovčku.pa tudi način priprave hrane vpliva na vnos vitaminov.