Vista - kako odpravit počasno surfanje prek WI-FI?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ko sem si naložil visto, je delovalo surfanje ultra hitro... klik in stran je bila odprta. Zdaj pa mi odpira po par (10) sekund vsako stran in mi že pošteno najeda. Brskal sem po googlu in zaenkrat odkril tole:

http://www.petri.co.il/improve_windows_vista_network_performance.htm


Ukaz: "netsh int tcp set global autotuninglevel=disable" , naj bi pomagal, samo sam ne opazim kakšnih opaznejših razlik.


Ima še kdo te težave? Kakšna druga rešitev, tweak?
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz na Visti nimam težav s surfanjem preko WiFija. Glede na to, da ti je na začetku zadeva normalno funkcionirala, bi rekel, da je problem v kakšnem junku, ki si gi nalagal (ugibam).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ni junk.
smile-1.gif



Odkljukal sem "Interneet protocol version 6" in pustil samo IPv4 in je zadeva zaenkrat hitrejša. Upam, da ostane tako.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
pri meni ni bilo nikol problemov z wi-fi

enkrat mi je pa vista sama updatala driver od kartice in potem je vse štekalo dokler nisem nazaj naložil star driver

ali pa kak spy, virus ipd..



l.p



 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Obupal. Nimam več idej. Probal že res vse. menjat driver, firmware (router), povečal max. half limit v visti, naložil vse mogoče popravke, odinštaliral in nazaj inštaliraj programe za wireless, preskeniral sistem po dolgem in počez... no go. Če ne bo nič do konca tedna, se vračam na XP, samo zaradi tega.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
laufas slucajno kake torrente ? meni se je vceraj utorrent nekaj zjebal, pa je nalaganje strani blo obupno (veckrat sn mogo kliknit na link, nekatere sploh ni nalozlo do konca) ... potem ko sn zbrisal vse torrente iz seznama pa restartal je bla zadeva resena, sem pa na XPjih drugace
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Imam en laptop gor so XPji, drugi gor je Vista. Oba prek istega routerja wireless. Tisti na XP dela normalno, meni pa snema z gmaila priponke, pa ta trenutek driverje s 5-15kb/s. Linija pa 8MB



Torrenti izklopljeni. Frišno naložen FW na router, resetiran modem in router.





AJA. Domače strani mi odpira opazno hitreje, kot tuje. Mogoče bo ta info pomagala. Pa ni kriv T-2, ker mi na kablu dela tekoče.
 
Nazadnje urejeno: