Viljamovka

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Ker je tu na Alterju kup enega znanja in izkušenj, upam za uporabne nasvete. Letos sem se odločil, da bom poskusil "pridelat" viljamovko v steklenici. Hruškica je že v steklenički, privezana . Sedaj sem v dilemi. Namreč čez leto bo v tej flaši zelo vroče, ko bo peklo sonce. PO raznih forumih sem zasledil, da ni potrebno nič zaščititi proti soncu, ker daje senco krošnja. Pri meni so pa mlada drevesca, skoraj brez krošnje. Prilagam tudi sliko.
Sem razmišljal, da bi ovil flaške v žaklovino, da je zaščita proti soncu, pa še vedno dovolj svetlobe.

Kaj pa mi svetujete vi?
Hvala in lep pozdrav.
2432868-Rumenaviljamovka.jpg
 

Priponke

  • 2432868-Rumenaviljamovka.jpg
    2432868-Rumenaviljamovka.jpg
    84,9 KB · Ogledi: 1.827
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Upam da si dal vec kot eno... Da v primeru da zacne gnit/dobi crva/... ne bos cisto razocaran. Glede vrocine ti ne znam rect, ker smo to eksperimentirali sele ko je drevo ze dajalo lastno senco, smo pa vrat flase ponavadi ovili z gazo, da niso ose notri rinile...
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Sem dal dve. Več že skoraj ne gre, ker je derevesce še mlado. Sem pa stelenici pokril s drap tkanino, pa bom spremljal. Če rata, sporočim.
LP
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
flašo se prebarva v jupol, ki ga potem spucaš, če bo sadež vredu.
v popvprečju je uspeh 1:5
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ko boš vlival žganje v steklenico, glej, da bo imelo ca 50%,
Hruška je namreč iz vode in precej razreči končni % alkohola.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik Car pravi:
ksz...
Matr, kakšne mate tukaj!!! Človk ne ve, a se hecate a ste tok butasti.....
priden.gif

Glej. BUTAST si ti s tako izjavo
bonk.gif
. Če bi vsi se vedeli , ne bi spraševali. In če nimaš kaj pametnega zapovedat, glede na tvojo izjavo nimaš, bodi raje tiho.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Kaj pa če bi drugič našel zeleno flašo (ali pa kake druge barve), pa imaš pol problema rešenega?! Samo razmišljam, ne me tepst ...
Drugače pa bi rekel da ja, če si flašo ovil z nečim, si naredil kar se da ... (edini problem bo, da ko bo cunja mokra, bo to še dodatna teža
rolleyes-1.gif
)
Najboljš bi bilo flašo dejansko pobrvat z znečim kar potem spraviš dol, magari z razredčilom ...
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
zmaga.gif
Nič ne bom barval.Sem flaške ovil v krpo, da sem naredil senco, pa spremljal situacijo. Bom pa na jesen sporočil, kako mi je uspelo.
Pozdrav vsem
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
sem videl to temo, pa sem šel še jaz gledati, kam bi obesil flašo.
OK... sam eno vprašanje zdaj. Hruška viljamovka je še dokaj majhna (ok, bomo rešil flašo) ampak me zanima, zakaj ni več sadežev na njej. Namreč cvetela je na polno, potem je bilo gor ogromno hruškic, zdaj sem pa videl, da jih je ostalo gor samo še par. A ima kdo pojma zakaj to??
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Ja dol padejo ane
evil.gif

Drevo se vedno samo malo oskubi, malo mu je treba pa še pomagati.
Jaz sem ravno včerej popucal eno od novih hruškic-na 3 letni sadiki jih je bilo 37
crazy1.gif
5 sem jih pustil.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Cvetovi niso bili oplojeni. Najbrž ...

Itak pa ni dobro, da je drevo preveč obremenjeno s plodovi. Pol imaš pa izmenično rodnost ...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Noo.. bile so že hruškice male... v velikosti graha....
@jest5, vsaj trgat mi jih ni treba dol. Sej je OK, sem mislil, da bi bilo kaj s skropivom narobe .... mogoče da bi moral dodati kakšno gnojivo.. za pecljovino.... . Pa mi je bilo čudno, ker na jablani sem moral pošteno dol metati, pa je isto škropivo.
@Sam svoj, ja, vem. Kot pravim, zanimalo me je samo to, da jablana je imela polno cvetov in sedaj je polno plodov. Pri viljamovki polno cvetov, pa plodov za vzorec.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A hruške tudi sicer barvate ali mažete s faktor 40 kremami, da so zaščitene proti soncu lol?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
a si to napisal kaj v zvezi škropljenja?? škropljenje - mazanje???
Al kaj hočeš vprašati??
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
ksz

V Pleterjah flašo, ki jo obesijo na vejo s hruško, prej zavijejo v tako mrežasto tkanino (če ne motim, raztegljiva plastična) ter s pomočjo te zaščitijo flaše pred točo, sam sadež pred morebitno vročino (kar sicer ni potrebe), tudi lažje se pritrdi na samo vejo (drevo) itd...Nič ne barvajo s kakšnim jupolom (ki se spere v primeru dežja
rolleyes-1.gif
).
Ne stane dosti obisk in ogled, pa se gre pogledat pa še lep izlet je....