Vietnam

unknown

Pripravnik
24. jul 2007
44
0
6
Če je kdo bil letos (zakaj ravno letos, zato, ker se stvari zelo hitro spreminjajo) v Vietnamu oz. pozna koga, me zanima, kaj je bolje imeti s seboj evre ali dolarje?
Kako pa je s potovalnimi čeki za Vietnam? Ali se jih sploh splača vzet?

lp
 

unknown

Pripravnik
24. jul 2007
44
0
6
Kulj
aplauz.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Bil sem marca letos.

Dejansko je vseeno, na uradnih bankah so kar sprejemljivi tečaji, tako da ni panike s tem. Jaz sem imel navadno bančno kartico ter Viso in sem kar tam dvigal denar (no nekaj keša je bilo vseeno poleg, tako dolarji kot evri). Evri se precej splačajo, saj je vietnamski dong vezan na dolar (cca 16.000 dongov za en USD). Že meni se je malo poznalo v enem mesecu, saj je evro šel iz 20.500 na skoraj 22.000 dongov. Sami plusi za nas Evropejce.

Z našo bančno kartico lahko dvigaš denar na bankomatih VietCom Bank (menda sem si prav zapomnil), ki so v vseh kolikortoliko turističnih mestih (no, na Cat Ba-ju le ni bilo). Največ lahko v dnevu dvigneš 2 milijona, zraven banka pribije še 20 jurjev, doma pa pa ti naša banka odbije še 1,6 evra (če se prav spomnim). Se mi zdi to še najboljša varianta, sploh glede na vztrajno padanje vrednosti dolarja. Z Viso dvigovat je precej dražje, deluje pa zato na precej več bankomatih. Potovalnih čekov nisem imel, se mi ni zdelo vredno zajebavat z njimi. Keša sem imel s sabo nekje za dva tedna potovanja, ostalo sem zaupal karticam pa ni bilo nikoli problemov (le v Da Latu bankomat ni potegnil). Skrita denarna rezerva je seveda nujna.

Aja, tako na splošno, plačuješ v domači valuti (boš končno spet v jurjih govoril
evil.gif
), ponekod tudi dolarje vzamejo (pa še okoli te pri tem znajo nekateri prinesti). Če boš pa skočil še kaj k sosedom (Kambodža), pa je dolar alfa in omega.

Če pa je še kako vprašanje, pa kar na plan. Sicer pa srečno, pa čimveč kulinaričnih specialitet probat, predvsem pri uličnih prodajalcih.
nahrung002.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Prošnja za oba.

Keber ti si že bil in kot vem, imaš kar nekaj slik.
Bi naredil v fotoreportažah eno Vietnam - potopisko.

Unknown, ti pa ko se vrneš.

Velja?
grims-1.gif
 

unknown

Pripravnik
24. jul 2007
44
0
6
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Prošnja za oba.

Keber ti si že bil in kot vem, imaš kar nekaj slik.
Bi naredil v fotoreportažah eno Vietnam - potopisko.

Unknown, ti pa ko se vrneš.

Velja?
grims-1.gif
Ni problema. Bomo naredili en venček domačih
aplauz.gif
 

unknown

Pripravnik
24. jul 2007
44
0
6
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Bil sem marca letos.

Dejansko je vseeno, na uradnih bankah so kar sprejemljivi tečaji, tako da ni panike s tem. Jaz sem imel navadno bančno kartico ter Viso in sem kar tam dvigal denar (no nekaj keša je bilo vseeno poleg, tako dolarji kot evri). Evri se precej splačajo, saj je vietnamski dong vezan na dolar (cca 16.000 dongov za en USD). Že meni se je malo poznalo v enem mesecu, saj je evro šel iz 20.500 na skoraj 22.000 dongov. Sami plusi za nas Evropejce.

Z našo bančno kartico lahko dvigaš denar na bankomatih VietCom Bank (menda sem si prav zapomnil), ki so v vseh kolikortoliko turističnih mestih (no, na Cat Ba-ju le ni bilo). Največ lahko v dnevu dvigneš 2 milijona, zraven banka pribije še 20 jurjev, doma pa pa ti naša banka odbije še 1,6 evra (če se prav spomnim). Se mi zdi to še najboljša varianta, sploh glede na vztrajno padanje vrednosti dolarja. Z Viso dvigovat je precej dražje, deluje pa zato na precej več bankomatih. Potovalnih čekov nisem imel, se mi ni zdelo vredno zajebavat z njimi. Keša sem imel s sabo nekje za dva tedna potovanja, ostalo sem zaupal karticam pa ni bilo nikoli problemov (le v Da Latu bankomat ni potegnil). Skrita denarna rezerva je seveda nujna.

Aja, tako na splošno, plačuješ v domači valuti (boš končno spet v jurjih govoril
evil.gif
), ponekod tudi dolarje vzamejo (pa še okoli te pri tem znajo nekateri prinesti). Če boš pa skočil še kaj k sosedom (Kambodža), pa je dolar alfa in omega.

Če pa je še kako vprašanje, pa kar na plan. Sicer pa srečno, pa čimveč kulinaričnih specialitet probat, predvsem pri uličnih prodajalcih.
nahrung002.gif

fuul ti hvala za info
priden.gif


Če se še kaj spomnem pa seveda napišem.

Koliko časa si pa ti bil v vietnamu?

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vse skupaj 4 tedne, od tega 6 dni Kambodže, 1 dan Bangkoka in 1 dan Dubajskega letališča. Bom več napisal ob reportaži.

Saj bi še dlje, ampak toliko dopusta skupaj se ne dobi kar mimogrede.
 

unknown

Pripravnik
24. jul 2007
44
0
6
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse skupaj 4 tedne, od tega 6 dni Kambodže, 1 dan Bangkoka in 1 dan Dubajskega letališča. Bom več napisal ob reportaži.

Saj bi še dlje, ampak toliko dopusta skupaj se ne dobi kar mimogrede.

kulj

Jaz grem za 26dni (samo Vietnam).

lp
 

hijena

Zelenc'
3. okt 2007
3
0
1
Citat:
Uporabnik unknown pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Vse skupaj 4 tedne, od tega 6 dni Kambodže, 1 dan Bangkoka in 1 dan Dubajskega letališča. Bom več napisal ob reportaži.

Saj bi še dlje, ampak toliko dopusta skupaj se ne dobi kar mimogrede.

kulj

Jaz grem za 26dni (samo Vietnam).

lp

priporočam, da ko boš že v tistih koncih, skočiš še v Kambodžo
zmaga.gif