Video streaming hosting - kje?

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Rad bi objavljal video po principu streaminga, ki bo komercialne narave.
Pogoj je, da je video čim boljše kvalitete lahko in pa po možnosti, da lahko prirediš player.

- Youtube odpade, ker ima tisto svojo etiketo vedno prilepljeno gor. Poleg tega mislim, da v osnovi ne dopuščajo komercialnih zadev. Vsaj tako piše v pogojih uporabe, da moraš dobiti dovoljenje iz njihove strani.
- Vimeo je dobra storitev, vendar ne omogoča dovolj prilagajanja playerja.

Ima še kdo kakšen servis, ki sem ga spregledal? Se pa seveda zavedam, da se takšno hostanje plačuje.

Hvala in LP
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
preko ustream.tv sem jaz zadnjič cel dan stramal agility tekmo, tako da sem zelo zadovoljen, pa dobro statistiko imaš potem
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Dobra zadeva, ampak ne vem če je to ravno za moje potrebe. Namreč jaz ne rabim streaming v živo, ampak samo objavo videa gor, da ga potem lahko ostali gledajo, ko želijo. Mora pa omogočati spletni servis embending kot je to pri Youtube ali Vimeo.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Ta strežnik je verjetno v ZDA ane?

Kako pa je z omejitvami bandwidtha? Nekateri skrijejo to v drobni tisk.

Kakšen video lahko uploadam, koliko je omejitev prostora itd.? Ne najdem teh specifikacij.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Strežnik je v ZDA. Na free varianti je brez omejitev ampak se zavrti na začetku gledanja reklama. Na plačljivi pa ni reklam, ampak plačaš bandwidth oz. število sočasnih gledalcev (pri streamanju).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pa če bi video fajl na nek HTTP server dal in ga predvajal z HTML5 VIDEO tag-om?

Ali s kakim Flash programčkom (jih je na milijone)? (da nisi omejen na HTML5 browserje)
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Ahh pozabi. Pozna ura, ne berem pazljivo
smile-1.gif
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Če je veliko uporabnikov je verjetno boljše imet hostanje za streaming, ker če bi dal file na nek SLO server in ga prikazoval kot predlagaš bi verjetno morala biti zelo dobra prepustnost.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če bo večina odjemalcev iz slovenije, potem je slovenski hosting najboljša možna izbira. Paziti moraš le, da ima provider serverje v datacentru katerega večjih operaterjev, kar večina itak ima. Vse ostalo je slabše, ker je bandwith v tujino manjši kot je v slo med operaterji.

Drugače pa pojem streamanja preko http ni nobena posebna tehnologija. Je enak protokol preko katerega se prenašajo vse spletne strani, slike in ostali dokumenti. Razlika je le v tem, da so podatki v datoteki zapisani tako, da lahko predvajalnik začne predvajati preden se prenese cela datoteka.

Drugače pa hostinga je na kupe. Omenil bi še Amazon S3, ki je zelo ugoden za večje količine podatkov. Plačaš pa samo tisto, kar dejansko porabiš. Pa nobenih omejitev glede bandwith-a ni.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
OK hvala res vsem za komentarje in nasvete.

Če se torej osredotočim na to, da bo večina odjemalcev SLO in da bo torej promet interni. Paziti torej moram, da je na strežniku dovolj prostora za video in da bandwidth nima omejitve. Je pa slaba stran tega, da:
- moram video sam pretvoriti v format, ki bo ustrezal večini (kaj predlagate - kater codec, resolucijo, kvaliteto?); s tem verjetno odpade, da bo video univerzalen (torej za telefone, tablice in računalnike)
- Stein: Omenil si cel kup flash programčkov. Kaj priporočaš, da si pogledam? Pomembno je, da lahko uporabim v komercialne namene.

Hvala še enkrat!
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Za format priporočam mp4, kodek pa h.264. To zna predvajati večina html5 brskalnikov neposredno. vključno iOS napravami in Androidom. Za ostale pa lahko uporabiš kak flash predvajalnik, kot je kaltura player , ki avtomatsko zazna, kaj odjemalec zna predvajati, vklučno z flash fallbacom.

Videe konvertiraš s programom HandBrake. Jaz si ponavadi pripravim kar batch datoteko z vsemi nastavitvami in command line programom ffmpeg. To lahko recim sprogramiraš potem, da ti avtomatsko konvertira video video na serverju. Ti ga pa gor nalagaš v poljubmem formatu. ffmpeg zna pretvoriti vse kar zna recomo vlc predvajati.

Je pa glede formatov trenutno še malo negotovosti.Microsoft, Apple in Adobe forsirajo h.264 od katerega vlečejo licenčnino. Google je pa izdal WebM kodek in ga ponudil popolnoma zastonj kot odprtokodni projekt. Posledično so napovedali da bodo iz Chrome odstranili podporo za h.264 v korist WebM. Trenutno podpirajo še oba, smo to bi se v kratkem naj spremenilo. Mozilla pa že iz štarta noče vključiti h.264 ker bi s tem morali plačevati licenčnino konzorcijiu MPEG. Tako da trenutno vlada razkol med Adobe, Apple in Microsoft na eni strani in Google, Mozilla on Opero na drugi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Je pa glede formatov trenutno še malo negotovosti.Microsoft, Apple in Adobe forsirajo h.264 od katerega vlečejo licenčnino. Google je pa izdal WebM kodek in ga ponudil popolnoma zastonj kot odprtokodni projekt. Posledično so napovedali da bodo iz Chrome odstranili podporo za h.264 v korist WebM. Trenutno podpirajo še oba, smo to bi se v kratkem naj spremenilo.
Kolko sem v novicah zasledil, so H.264 podporo že umaknili iz Chrome. MS pa je izdal plugin za Chrome, ki spet omogoči H.264.