Video preko Email-a

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Prijateljem bi rad poslal video posnetek po emailu.

Kako se lotiti tega? Predvsem da bo posnetek čim-večje kvalitete in da se ga bo dalo videti na vseh računalnikih.



Če dam posnetek na youtube.com zgubim na kvaliteti »zelo kvadratasta slika«

Če ga pošljem po e-mailu kot priponka – kateri format izbrati da bo vsem igral?



Ali se da tako narediti, da se youtube player vplete v EMAIL – da kr v email oknu predvaja film iz youtube ali pa celo iz strežnika, kjer imam posnetek naložen.



Kaj pa da se video spremeni v FLASH in se ta pošlje po emailu?
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Odvisno kako velik posnetek imaš. Po mailu boš lahko poslal največ 20MB (mislim da ima toliko gmail) veliko priponko... če to ne zadošča, lahko filmček naložiš na katero od strani, ki ponujajo več zasotnj placa. Eden takih je yousendit, kamor lahko naložiš 100MB file.

Uporabi končnico *.avi, *.mpeg ... itak ima večina že posnete kodeke za predvajanje raznoraznih formatov.

Iz strežnika bi ga lahko predvajal, samo je preveč zakomplicirano. Preko youtube pa lahko to narediš tako, da kodo pod "embeded" kopiraš v html dokument.

Za pretvarjanje filmov v flash samo vpiši v google "<poljubla končnica filma> to flash" pa ti bo vrglo vn en kup rešitev.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Glede pošiljanja priponk je tako, tako.
Ti lahko pošlješ priponko 25M, je pa vprašanje če bo prejemnikov strežnik to sprejel.

Moja priponka je velika 8M

Gre se mi predvsem za to, da oseba odpre email in začne film takoj igrati, da ni potrebno veliko klikov in čakanja.

Youtube je idealna rešitev – samo ne najdem povezave, zakaj so nekateri filmi na youtube res zelo kvalitetni drugi pa zelo slabi.

Moj 15 ces film je v DVD kvaliteti – AVI format.
Na PC-ju je fantastična slika – na youtube pa sami kvadratki.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1.če imaš svoj strežnik potem bo najboljše, da narediš flash movie (.flv mislim da je končnica) in potem to objaviš na svojem strežniku (obstaj več varjant, jaz sem 1x naredil kar z adobe flash8)

2. malo boš mogel po googlat kako naredit flv movie, ter kako potem s kakim free programčkom tole dat na strežnik, da ko boš kliknu na link bo začelo predvajat

3. .wmv je 99% da bo delalo povsod kjer imajo XP-je in media player